عالیشاه: گزینه اول و آخرم پرسپولیس است

وینگر تیم فوتبال پرسپولیس گفت: برای همه ما و حتی هواداران هم چالش جالبی است که چهارمین قهرمانی متوالی پرسپولیس را کسب کنیم....

عالیشاه: گزینه اول و آخرم پرسپولیس است

به گزارش مدال، امید عالیشاه این روز‌ها یکی از بازیکنان باتجربه پرسپولیس محسوب می‌شود. بازیکنی که با حضور گابریل کالدرون شاید بتواند بیش از گذشته خودش را نشان بدهد. مرد آرژانتینی تا جایی که شنیدیم به فوتبال تهاجمی علاقه‌مند است و دوست دارد تیمش را با سیستم ۳-۳-۴ بچیند و این می‌تواند به سود بازیکنان تکنیکی و دریبل‌زن باشد. در همین رابطه دقایقی با امید عالیشاه گپ زدیم.


* نظرت درخصوص حضور گابریل کالدرون در پرسپولیس چیست؟
مگر قرارداد بسته‌اند؟


* الان ظهر است ولی تا جایی که می‌دانیم مشکل خاصی نیست و او امروز با پرسپولیس قرارداد رسمی خواهد بست.
تا جایی که من خواندم و شنیدم مربی رزومه‌دار و بزرگی است. او سابقه کار در عربستان، بحرین و عمان را دارد و شناخت خوبی از فوتبال حاشیه خلیج‌فارس دارد. امیدوارم هواداران پرسپولیس هم به خوبی از آقای کالدرون حمایت کنند.


* ولی هواداران پرسپولیس به رغم کسب دو جام متوالی لیگ برتر و حذفی خیلی خوشحال نیستند و در نگرانی به سر می‌برند.
لطفاً بگویید سه جام! ما هم لیگ و هم حذفی و هم سوپرجام را بردیم و هواداران باید خوشحال باشند. البته حق می‌دهم بعد از جدایی آقای برانکو نگران باشند. پرسپولیس، هوادارانش و خود ما بازیکنان به او عادت کرده بودیم ولی فوتبال حرفه‌ای همین است. امروز اینجا هستی و فردا یک جای دیگر. برانکو هم یک مربی حرفه‌ای است و تصمیم گرفت به الاهلی برود. باید به تصمیمش احترام بگذاریم و به فکر موفقیت پرسپولیس در سال جدید باشیم. به جرأت هم می‌گویم اگر پرسپولیس سه سال متوالی قهرمان شد به لطف حمایت‌های همین هواداران بود و بس.


* فکر می‌کنی این هواداران از گابریل کالدرون هم حمایت کنند؟
بله، چون پرسپولیس را دوست دارند باید از گابریل کالدرون حمایت کنند. اگر ما متحد باشیم، موفق می‌شویم. البته هواداران پرسپولیس نیازی به توصیه و این حرف‌ها ندارند و شک ندارم از همان اولین بازی از سرمربی جدید حمایت و به همه ما اعتماد خواهند کرد.


* فکرش را می‌کردی برانکو از پرسپولیس برود؟
زمزمه‌هایی می‌شد که البته من جدی نمی‌گرفتم. خودم فکر نمی‌کردم آقای برانکو برود ولی به هرحال این اتفاق افتاد. او زحمات زیادی برای پرسپولیس کشید و امیدوارم در تیم جدید هم موفق باشد. ما هم ضمن احترام به تصمیم برانکو تلاش می‌کنیم از عنوان قهرمانی پرسپولیس دفاع کنیم.


* کالدرون در اولین مصاحبه خود رقابت برای کسب چهارمین قهرمانی پرسپولیس را چالش جالبی خوانده است. در این رابطه صحبتی نداری؟
بله، برای همه ما و حتی هواداران هم چالش جالبی است که چهارمین قهرمانی متوالی پرسپولیس را کسب کنیم. البته فراموش نکنید به دست آوردن قهرمانی راحت‌تر از تکرار آن است. حالا اگر برای چهارمین بار باشد که واقعاً سخت‌تر.


* این مربی آرژانتینی در اولین مصاحبه اش عنوان کرد به فوتبال تهاجمی علاقه‌مند است و می‌خواهد آرژانتینی بازی کند.
فوتبال آمریکای جنوبی تماشایی و هوادارپسند است. امیدوارم بتوانیم از دانش این مربی استفاده کرده و فوتبالی هوادارپسند در فصل جدید ارائه بدهیم.


* می‌دانی که اهالی آمریکای جنوبی بازیکنان دریبل‌زن را دوست دارند و شاید این به نفع تو باشد.
به این مسائل فکر نمی‌کنم. ما همیشه در پرسپولیس رقابت داشتیم و باز هم خواهیم داشت. سعی می‌کنم با تمرینات خوب و مستمر نظر آقای کالدرون را جلب کنم.


* فکر می‌کنی رقبای پرسپولیس مثل فصل گذشته سپاهان، پدیده، استقلال و تراکتورسازی باشند؟
از الان نمی‌شود درباره مدعیان قهرمانی حرف زد. باید مسابقات شروع شود و بعد ببینیم شرایط چگونه است. ما در فصول گذشته یاد گرفتیم فقط به تیم خودمان فکرکنیم و تمرکز را روی پرسپولیس بگذاریم. اینکه دیگران چه می‌کنند یا مدعی هستند و نیستند خیلی نباید فکر و ذهن ما را به خود مشغول کند.


* راستی از کره‌جنوبی و یکی، دو تیم داخلی پیشنهاد داشتی ولی ماندگار شدی. ماجرا چه بود؟
من پیشنهاد داشتم، اما قرارداد دارم و گزینه اول و آخرم هم پرسپولیس است.

بیشتر بخوانید:

تمرین پرسپولیسی‌ها از فردا زیر نظر مربیان جدید

 

 

تگ ها


امید عالیشاه گابریل کالدرون لیگ برتر خلیج فارس فوتبال