عبادی‌پور: بازی‌ها حكم مرگ و زندگی داشت

ميلاد عبادي پور هنوز معتقد است سختي ها تمام نشده. تمام نشده تا وقتي سهميه قهرماني جهان ......

ميلاد عبادي پور هنوز معتقد است سختي ها تمام نشده. تمام نشده تا وقتي سهميه قهرماني جهان حتمي شود. به نظر دريافت كننده ملي پوش هر بازي انتخابي قهرماني جهان، حكم مرگ و زندگي را براي تيم داشت.

به گزارش مدال به نقل از  خبرورزشی،او كه در بازي با چين 14 امتياز گرفته، از حالا به فكر جام قهرمان قهرمانان است. لژيونر واليبال ايران از حضور بانوان تماشاگر خوشحال است. آن هم بعد از مدت ها بسته بودن در سالن به روي بانوان.

*با پايان بازي هاي سخت، نفس راحت كشيديد؟ نه؟

نمي شود گفت چون كره و چين را برديم، بازي هاي سخت ما تمام شده چرا كه همه بازي هاي ما سخت است و هر تيمي برنده باشد، سهميه قهرماني جهان 2018 را مي گيرد.

*انگار همان طور كه پيش بيني مي شد، بازي با چين واقعاً سخت تر شد؟

ما واقعاً مي دانستيم بازي با چين سختي ديگري دارد. با همين تيم در انتخابي المپيك هم بازي كرده بوديم كه 3-2 و به سختي برديم. حتي ست آخر را 16-14 برديم. بنابراين مي دانستيم ديروز كار راحتي نداريم.

* چرا در بازي مقابل كره و چين شما شروع توفاني داشتيد اما از ست دوم، كار به راحتي ست اول پيش نمي رفت؟

كره، چين و حتي بقيه حريفان تيم هاي حرفه اي هستند، شايد ست اول را خيلي فشار بياوريم و راحت ببريم اما نمي توانيم دست كم بگيريم چرا كه حرفه اي هستند و دوباره به مسابقه برمي گردند. بازي با همه تيم ها همين طور سختي دارد. نمي شود گفت شروع خوبي داشتيم و پاياني بد يا برعكس. ما زورمان را مي زنيم كه خيلي راحت تر با همه تيم ها واليبال بازي كنيم اما آنها هم با تفكر حرفه اي زندگي و ورزش مي كنند، پس مي توانند شرايط سختي را براي ما رقم بزنند.

*انگار سامان فائزي جاي خالي عادل غلامي را در تيم خوب پر كرده؟

عادل غلامي يكي از ستاره هاي تيم ملي است كه متأسفانه حالا در تيم نيست و سامان فائزي هم بازيكن باتجربه و پخته اي است كه چند سالي در اردوها و بازي هاي تيم ملي حاضر بوده و خيلي خوب در اين دو بازي جاي خالي عادل را پر كرد.

*بازي ديروز با قزاقستان ته جدولي و قطر هم به سختي دو بازي اول هست؟

در اين بازي ها خيلي مهم بود كه سهميه جهاني را بگيريم اما مثل بازي هاي جهاني نبوديم چرا كه بعد از سهميه جهاني به جام قهرمان قهرمانان دنيا به ميزباني ژاپن در شهريور فكر مي كنيم، به خاطر همين فشار هميشگي را نياورديم. اگر مثل هميشه فشار مي آورديم، خيلي راحت تر كره و چين را مي برديم.

*پس يعني اين بازي ها حكم تداركاتي جام قهرمان قهرمانان را براي شما داشت؟

نه بازي تداركاتي نبود. همه بازي ها حكم مرگ و زندگي را داشت چرا كه اگر ما مسابقات را مي باختيم، رقابت هاي قهرماني جهان را از دست مي داديم. بنابراين اصلاً بازي تداركاتي نبود. البته ما صد درصد توان مان را براي اين بازي ها نگذاشتيم چرا كه تورنمنت حساس تري كمتر از 20 روز ديگر در ژاپن شروع مي شود.

*در اين بازي ها همان تيم ايران هميشگي بوديد؟

صد درصد وقتي تيمي بيشتر تمرين كند، حتماً پيشرفت زيادي مي كند. ما هم بعد از ليگ جهاني خيلي سخت تمرين كرديم، از طرفي مسابقات زيادي داشتيم، خيلي بد است با يكسري سوتي كه در حد بازيكنان تيم ملي ايران نيست.

* لوزانو كه با چين به اردبيل آمده با بچه ها چه برخوردي داشت؟ برخوردش به گرمي ولاسكو بود؟

لوزانو 6 ماه پيش سرمربي ما بود و رابطه خيلي خوبي با ما داشت. حتي بعد از بازي با چين كه برديم آمد، با تك تك بازيكنان دست داد و تبريك گفت بابت بازي خوب بچه ها.

*درست است بازيكنان تيم ملي به خاطر طرفداران زياد در اردبيل جرأت نمي كنند بيرون بروند؟

فكر مي كنم تيم ملي واليبال آن قدر پيشرفت كرده كه همه مردم به ما لطف دارند. اين دليل نمي شود بگوييم جرأت بيرون رفتن نداريم. اين درست نيست، ما اين چند روز در شرايط مسابقه هستيم و اجازه بيرون رفتن از هتل را نداريم. البته براي تهيه وسايل ضروري به سوپرماركت، يا خريد مي رويم. همان طور كه ما هواداران به ما علاقه دارند، ما هم آنها را دوست داريم و هر كاري از دست مان برآيد، براي خوشحالي آنها انجام مي دهيم.

*براي اولين بار بانوان هم سر تمرين تيم ملي واليبال آمدند و هم براي بازي 800 خانم تماشاگر شما را تشويق مي كردند. براي شما تعجب آور نبود؟

با شرايطي كه در تهران به وجود آمده بود، اصلاً فكر نمي كرديم بانوان را به سالن راه بدهند ولي ايده خوبي بود و بعد از چند سال محروميت كه بانوان براي تماشاي بازي هاي واليبال نمي توانستند به سالن بيايند اما براي اين رقابت ها آمدند. خوشحالم كه بعد از 4، 5 سال بانوان را به سالن واليبال راه دادند.

*بازي در گرماي سالن اذيت نكرد؟

چرا، سالن خيلي گرم بود. خيلي بد بود اما بايد بازي ها را انجام دهيم و اصلاً به گرما فكر نمي كرديم و همه تمركزمان روي سهميه بود كه خدا را شكر آن را هم گرفتيم.

 

تگ ها


اخبار روز والیبال