عبدالله ویسی به دنبال لوازم فراری برای پیکان

سرمربی پیکان بارها به تمجید از تیمش و پتانسیل بازیکنانش پرداخته و بر این اساس مدعی شده آنها در صورت ادامه لیگ از منطقه سقوط فاصله خواهند گرفت....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، پیکان یکی از قعرنشینان عجیب این فصل محسوب می‌شود که برخلاف پتانسیلی که از حیث بازیکن در اختیار دارد، نتوانسته به نتایج مناسبی دست یافته و اکنون در فاصله ۹ هفته مانده به پایان لیگ در خط سقوط به دسته پایین‌تر قرار دارد. 

پیکان که در فصل گذشته با حسین فرکی به جایگاه یازدهم و با فاصله ۱۵ امتیازی با منطقه سقوط دست یافته بود، اکنون یکی از گزینه‌های اصلی برای حضور در لیگ آزادگان محسوب می‌شود و فرکی نیز با از عدم دستیابی به نتایج لازم جای خود را به عبدالله ویسی داد. سرمربی موفق سابق استقلال خوزستان که با آبی‌ها خاطره قهرمانی در لیگ را ثبت کرده، هرچند بعد از آن نتوانسته روزهای طلایی را تکرار کند، اما امیدوار است با تکیه بر پتانسیل فردی بازیکنان به هدفگذاری برای بقا دست یابند.

ویسی که در بدو حضورش در پیکان با جملاتی جالب به تمجید از شاگردانش پرداخت و مدعی شد حالا دلیل تلاش دیگر مربیان برای رسیدن به نیمکت این تیم را درک می‌کند، ضمن اینکه به دنبال ایجاد خودباوری به شاگردانش بود، امیدوار به این بود که بتواند در ادامه فصل از خطر سقوط فاصله بگیرند.

پیکان یکی از بزرگترین پتانسیل فردی را از حیث بازیکن در اختیار دارد و گواه این موضوع را شاید بتوان به پیشنهادات مناسبی که ستاره‌های این تیم از باشگاه‌های صدرنشین این فصل در نقل و انتقالات زمستانی داشتند، دانست. جایی که شهریار مغانلو و سعید واسعی مهمترین شکار نقل و انتقالاتی زمستانی محسوب می‌شدند که در نهایت به کار خود با این تیم ادامه دادند.

مهمترین ضعف پیکان دریافت گل‌های زیادی است که آنها را از دستیابی به نتیجه ناکام گذاشته است. این تیم با ۲۸ گل زده، چهارمین خط حمله قدرتمند لیگ محسوب می‌شود و با ۳۸ گل دریافتی بدترین خط دفاعی. آنها حتی با جذب گلر ارمنستانی نیز نتوانستند به خواسته خود برای تحکیم دروازه دست یابند و نمایش نه چندان آرام هایراپتیان نیز باعث شد تا ویسی بار دیگر به شیخ ویسی اعتماد کند.

با این حال خصوصیات فردی بازیکنان خصوصا در بخش تهاجمی این امیدواری بزرگ را برای ویسی ایجاد می‌کند که در فاصله ۹ هفته به پایان فصل بتوانند به موفقیت بزرگی دست یافته و از سد رقبای خود در منطقه خطر عبور کنند. محمد ستاری یکی از بازیکنان موفق این تیم در خط دفاعی بوده است. بازیکنی که بیشترین تاثیر را در فاز تهاجمی داشته و آمار گل‌های دریافتی آنها نیز نشان می‌دهد که کمترین خطر از این جناح متوجه خودروسازان بوده است. مدافع فصل گذشته پارس جنوبی در فاز تهاجمی نیز با ۴ پاس گل و گرفتن یک پنالتی جزو بازیکنان موفق آنها محسوب می‌شود. پیکان در خط میانی جزو تیم‌های قابل اعتنای لیگ محسوب می‌شود؛ جایی که ستاره‌هایی مثل جلال الدین علی محمدی (۳ پاس گل، ۱گل)، فراز امامعلی(۵ گل، ) و سعید واسعی (۵ پاس گل ۳گل)،  مثلث خطرناک آنها به حساب می‌آیند و نقش اساسی در ثبت گل‌های و حرکات تهاجمی تیم را عهده‌دار بوده‌اند. ستاره خط حمله آنها هم شهریار مغانلو است که بعد از آقای گلی در لیگ یک با توپ به لیگ برتر آمده و اکنون نیز صدرنشین جدول گلزنان محسوب می‌شود و شاید بدشانس بود که لیگ در مقطع کنونی تعطیل شده است. 

ویسی با این تیم که ستاره‌های دیگری همچون علی حمودی و مهران موسوی در خط دفاعی، امیرحسین کریمی، ماهان رحمانی، حسین پورامینی در خط میانی و البته کوشکی و خدابنده لو به عنوان بازیکنان جوان و آینده دار خودروسازان، را در اختیار دارد، چشم به آینده دوخته و امیدوار است پیکان ب دستیابی به امتیازات لازم از منطقه خطر کاملا دور شود و حکم بقای خود را دریافت کند.

بیشتر بخوانید:

قول جدید گرشاسبی به پیکانی‌ها

تمرینات مخفیانه پیکان چگونه لو رفت؟

 

 

تگ ها


عبدالله ویسی فوتبال ایران پیکان تهران فوتبال