Banner

عبدی: رفتار بازیکنان عراق درست نبود/ فدراسیون پیگیر موضوع است

حسین عبدی سرمربی تیم فوتبال نوجوانان ایران پس از درگیری‌ها و اتفاقات دیدار برابر تیم نوجوانان عراق در خصوص این مسائل و حواشی صحبت کرد...

به گزارش مدال و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، حسین عبدی در ابتدا درباره موارد مطرح شده درخصوص بازی نوجوان ایران و عراق گفت: پس از کسب پیروزی پرگل در بازی اول مقابل تیم عراق، متاسفانه رفتار ورزشی بازیکنان این تیم در بازی دوم کاملا تغییر کرد و از ابتدای بازی روی تمام صحنه های حتی نیمه حساس به طور بی پروا برخوردهای شدیدی داشتند.
وی ادامه داد: در واقع از ابتدای این بازی تمرکز بازیکنان ما به دلیل رفتارهای عجیب بهم خورد و در نیمه دوم که بازیکنانمان به بازی عادی خود بازگشتند و گل تساوی را به ثمر رساندند، روی صحنه شادی پس از گل بازیکنانمان که 100 درصد عاری از هرگونه تحریک تیم مقابل بود اما با ایجاد درگیری بازیکنان ما را مورد حمله قرار دادند.
سرمربی تیم فوتبال نوجوانان تصریح کرد: به طور قاطعانه می‌گویم که تیم حریف عمدا به دنبال ایجاد تشنج و نیمه تمام گذاشتن بازی بود تا اینکه 5 دقیقه با پایان بازی این کار را انجام داد. البته دست بازیکن ما برخلاف موارد مطرح شده دچار شکستگی نشد، خیلی جالب است که دقیقا همین اتفاق هم در دیدار اخیر تیم جوانان عراق مقابل امارات پیش آمد و بازی به درگیری کشیده شد.
عبدی تاکید کرد: باتوجه به اینکه بازیکنان در رده سنی زیر 16 سال هستند این کاملا طبیعی است که دچار تصمیم‌گیری‌های هیجانی و آنی شوند. اما مسئله مهم برای ما در کادرفنی، استفاده فنی از این 2 بازی بوده است و مانع از ایجاد جو منفی رسانه‌ای ناشی از رفتار نامناسب تیم حریف روی بازیکنان خودمان شویم، چراکه کمتر از 16 روز دیگر مسابقات را در پیش داریم و بازیکنان در این رده سنی نباید دچار بی تمرکزی شوند.
عبدی در پایان گفت: تا جایی که اطلاع دارم فدراسیون پیگیر موضوع است و درخواستی که دارم اینکه به جای مانور دادن روی رفتار تیم حریف ، حفظ تمرکز بازیکنان خودمان را اولویت اصلی قرار بدهیم و هدفمان کسب نتیجه در مسابقات پیش رو باشد. ضمن اینکه در مسابقات رسمی هم ممکن است این اتفاقات پیش بیاید، چه برسد به بازی دوستانه و در مقابل تیمی که سابقه چنین رفتاری در تمام رده های سنی را داشته است.

بیشتر بخوانید:

گزارش تمرین تیم‌ملی فوتبال؛ لژیونرها فردا اضافه می‌شوند+ تصاویر

تگ ها


تیم فوتبال نوجوانان ایران حسین عبدی تیم فوتبال نوجوانان عراق لیگ برتر فوتبال ایران فدراسیون فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال