عبدی:نه عراق می خواهد ببازد نه ما/انتقادات علیه تیم نوجوانان فنی نبود

هافبک سال‌های دور تیم ملی در خصوص بازی مقابل عراق و صعود تیم های نوجوانان و جوانان ایران به مراحل بعدی صحبت کرد....

به گزارش مدال،حسین عبدی در گفتگو با خبرنگار مدال در خصوص بازی روز پنجشنبه ایران و عراق اظهار داشت: به خاطر مسائل سیاسی و جنگی که سال‌ها پیش بین ایران و عراق رخ داده است همیشه رقابت عجیبی بین این دو کشور وجود داشته و همیشه بازی مقابل عراق برای ما کاملا خاص بوده است. چون شرایط ما در جدول کمی خطرناک شده است و بازی مقابل بحرین را هم باختیم این بازی یکی از حساس‌ترین دیدارها برای تیم‌ملی ایران خواهد بود، امیدوارم که بازیکنان بتوانند یک عملکرد خوب داشته باشند و پیروز از زمین بازی خارج شوند.

عبدی درخصوص برگزاری این بازی در زمین بی طرف گفت: بازی در زمین بی طرف قطعا به نفع ما و برای ما خیلی بهتر است.چون آن ها عملا از برگزاری بازی در زمین خودشان بی بهره هستند .به همین دلیل ویلموتس و بچه های تیم ملی می توانند از این مزیت بهترین بهره را ببرند.

سرمربی تیم ملی نوجوانان ایران گفت:عراقی ها سراپا آماده می آیند و تیم بسیار پرقدرتی هستند و من مطمئنم در این بازی هیجانات زیادی خواهد داشت و هر دو تیم به خاطر مسائلی که همگان در جریان آن هستیم هیچ کدام مقابل هم راضی به شکست و باخت نیستند.از این رو امیدوارم تیم ملی ایران با ارائه یک بازی هوشمندانه سه امتیاز حساس و حیاتی را به حساب خود واریز کند.

عبدی در مورد فوتبال عراق گفت:عراقی ها به خاطر فیزیک فوق العاده و هوش زیادی که دارند برای هر تیمی در آسیا خطرناک هستند و من مطمئنم با تمام توان روحی و فیزیکی مقابل ما حاضر خواهند شد.

او با اشاره به شکست تیم ملی مقابل بحرین اضافه کرد:فکر می کنم بچه ها و کل تیم نباید فقط به فکر بازی هجومی و زیبا و پیروزی با این سیستم باز باشند.خیلی از تیم ها با شیوه بسته مقابل ما ظاهر می شوند.به همین دلیل نباید  تصور کنند دفاع فقط زمانی آغاز می شود که توپی در اختیار ندارند.بلکه وقتی صاحب توپ نیستند باید دفاع کنند و وقتی توپ را در اختیار دارند حاشیه امنیت را بالا ببرند تا در صورت از دست دادن توپ دچار ضد حمله ها نشدند و با یک پنالتی بازی را از دست ندهند.در حال خاضر هر امتیازی برای ما نقش حیاتی دارد.

حسین عبدی که پیش از این با اقتدار به مرحله بعدی رقابت های آسیایی صعود کرد در مورد صعود تیم ملی جوانان هم گفت:خیلی خوشحالم که این روند ادامه پیدا کرد و پس از صعود تیم نوجوانان ،تیم جوانان هم صعود کرد و بازی های خوبی به نمایش گذاشت.

او در پاسخ به این نکته که برخورد محکم و قاطعی با برخی انتقادها از تیم نوجوانان داشت و به جای پرداختن به آن ها روی موفقیت تیمش تمرکز داشت بیان کرد: آن ها انتقاد نبود.بعضی دنبال یک سری منافع هستند و به عنوان کارشناس و روزنامه نگار وارد می شوند تا منافع خود را زنده کنند.به هر حال سال ها در پرسپولیس و تیم ملی بازی کرده ام و نوع برخورد با این افراد را بلدم.برای مثال مربی قبلی نوجوان مدعی شد که ما هرچه رشته کردیم پنبه شددر حالی که ما اصلا رشته ای ندیدیم و اگر رشته ای هم بود متعلق به تیم نوجوانان نبود.به هرحال همان طور که می دانید ما کارمان را ادامه دادیم و به این تیم امید داشتیم.
 

 

تگ ها


بازی های مقدماتی جام جهانی 2022 ایران عراق مقدماتی جام جهانی حسین عبدی تیم ملی نوجوانان ایران ایران عراق عراق-ایران لیگ برتر خلیج فارس مقدماتی جام جهانی فوتبال