عبور از اسطوره بایرن؛ چالش نهایی مسی در ۲۰۲۱

لیونل مسی پس از برابری با رکورد تاریخی گرد مولر حالا گذر از این اسطوره بزرگ را هدف گذاری کرده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، لیونل مسی یکشنبه شب برای هفتمین بار متوالی آقای گل لالیگا شد تا از این حیث به رکوردی تاریخی دستی پیدا کند. مسی تا پیش از این به طور مشترک با تلمو زارا اسطوره بیلبائو شش بار آقای گل یا همان ال پیچیچی لالیگا شده بود و فصل جاری با ثبت ۲۵ گل، بالاتر از کریم بنزما این عنوان را به خود اختصاص داد تا به تنهایی بیشترین عنوان ال پیچیچی تاریخ لالیگا را از آن خود کند.

مسی در زمین آلاوس دبل کرد تا تعداد گل هایش را به ۲۵ برساند. کریم بنزما که ۲۱ گله بود، نتوانست در بازی با لگانس تعداد گل هایش را به مسی برساند و بدون اینکه گلی به ثمر برساند، دقیقه ۶۱ بازی تعویص شد و در جایگاه دوم قرار گرفت. کریم در ۱۷ بازی خود در لالیگا توانست دروازه حریفان را باز کند.

مسی در ۱۶ دیدار از ۳۴ دیداری که در لالیگا به میدان رفت موفق به گلزنی شد. او دروازه سویا، ایبار، وایادولید(۲)، لوانته، سلتا(۳)، اتلتیکو(۲)، مایورکا(۴)، آلاوس(۳)، گرانادا، ایبار(۵)، سوسیداد، لگانس و اوساسونا را باز کرد.

لیونل مسی از حیث تعداد آقای گلی ها با گرد مولر اسطوره بایرن مونیخ برابر است. گرد مولر بین سال های ۱۹۶۶ تا ۱۹۷۸ توانسته بود هفت بار آقای گل بوندسلیگا شود. در این ۱۲ سال، سه بار آقای گلی آلمان به امریخ رسید، یک بار به یوپ هاینکس و یک بار نیز به دیتر مولر.

یکی از چالش های لیونل مسی در فصل آینده قطعا کسب هشتمین آقای گلی در لالیگا و گذر از سد گرد مولر خواهد بود.

در فوتبال انگلیس جیمی گریوس توانسته بود ۵ بار آقای گلی را از آن خود کند. دو بار با پیراهن چلسی و سه بار متوالی با پیراهن تاتنهام.

در ایتالیا گونار نوردال در دهه ۵۰ میلادی ۵ بار توانست آقای گل سری آ شود و از این حیث هنوز هم رکورددار است.

در فرانسه هم کارلوس بیانکی و ژان پیر پاپن توانسته اند در دو مقطع مختلف، ۵ بار آقای گل لوشامپیونا شوند. پاپن با پیراهن مارسی در دهه ۹۰ پنج بار متوالی آقای گل شد و کارلوس بیانکی در دهه ۷۰ و ۸۰ سه بار با پیراهن ریمس و دو بار با پیراهن پی اس جی آقای گل شد.

بیشتر بخوانید:
ستاره انگلیسی جا پای عثمان دمبله می گذارد؟
یوونتوس 2 لاتزیو 1؛ سه امتیاز با دبل رونالدو
با دبل برابر لاتزیو؛ دو رکورد تاریخی برای کریس رونالدو 

تگ ها


لیونل مسی فوتبال جهان گرد مولر رکورد مسی لیونل مسی بارسلونا فوتبال