عجیب اما واقعی؛ سرمربی بارسلونا تحت هر شرایطی اخراج است!

ممکن است رونالد کومان در صورت فتح لالیگا نیز فصل بعد جایی روی نیمکت این تیم نداشته باشد....

به گزارش "ورزش سه"، در فاصله سه هفته مانده به پایان این فصل لالیگا، بارسلونا با دو امتیاز اختلاف با صدر جدول در رتبه سوم قرار داشته و هنوز هم از شانس قهرمانی برخوردار است. اما دستیابی به این موفقیت نیز آینده رونالد کومان در این باشگاه را تضمین نخواهد کرد.

منابع مختلف به ESPN اعلام کرده اند که رونالد کومان به طور فعال در حال برنامه ریزی برای فصل آینده بوده و به عنوان مثال جذب ممفیس دپای هنوز در دستور کار این باشگاه است. این وینگر هلندی در تابستان گذشته نیز مورد توجه کومان بود و حالا قرار است ماه ژوئن و با پایان یافتن قراردادش با لیون، این تیم را به صورت رایگان ترک کرده و راهی بارسلونا شود.

اما برخی منابع دیگر به ESPN گفته اند که چندین نفر از اعضای مدیر احساس می کنند سبک بازی تیم کومان با اهداف بلند مدت باشگاه همااهنگ نیست و حتی اگر بارسلونا فصل را با دو گانه داخلی نیز به پایان برساند، بهتر است این سرمربی هلندی از باشگاه جدا بشود.

منتقدان رونالد کومان از تاکتیک های بیش از حد دفاعی او و تکرار نمایش های ضعیف در بازی های بزرگ انتقاد می کنند. بارسلونا در این فصل در لالیگا نتوانسته است هیچ یک از رقبای اصلی خود مانند اتلتیکو یا رئال مادرید را شکست دهد. همچنین این تیم در لیگ قهرمانان نیز با اختلاف سه گل در استادیوم نوکمپ مغلوب یوونتوس و پاری سن ژرمن شد و در بازی های مهم مغلوبی همیشگی بوده است.

البته بر کسی پوشیده نیست که رونالد کومان در آگوست سال گذشته و در مقطعی دشوار هدایت بارسلونا را به عهده گرفت. بارسا در آن روزها در لیگ قهرمانان اروپا ۸-۲ مغلوب بایرن مونیخ شده بود و لیونل مسی نیز قصد داشت این تیم را ترک کند. این بحران در نهایت منجر به استعفای جوزپ ماریا بارتومئو در اکتبر سال گذشته شده و در ادامه خوان لاپورتا در ماه مارچ به عنوان جانشین او انتخاب شد.

با وجود این شرایط آشفته و علیرغم مشکلات مالی باشگاه، بارسا یک فصل نسبتا موفق را تجربه کرده است. آنها تا همینجا عنوان قهرمانی کوپا دل ری را کسب کرده اند که اولین جام بارسا از سال ۲۰۱۹ تاکنون محسوب می شود. همچنین بارسلونا در مسابقات قهرمانی لالیگا تا هفته های آخر فصل در کورس قهرمانی باقی مانده است.

حامیان کومان اما شجاعت او در مورد بازی دادن به بازیکنانی جوان مانند رونالد آرائوخو، اسکار مینگوئزا و ایلیکس موریبا را تحسین کرده و معتقدند او حداقل شایسته یک فصل دیگر حضور روی نیمکت باشگاه است. در صورت اخراج رونالد کومان شاهد حضور ژاوی، اسطوره باشگاه بارسلونا و سرمربی فعلی تیم السد قطر روی نیمکت این تیم خواهیم بود.

تگ ها


رونالد کومان لیونل مسی ژاوی لاپورتا بارسلونا السد قطر