عجیب اما واقعی؛ فرار پرسپولیسی‌ها از جریمه 400 هزار دلاری

پرسپولیسی‌ها در شرایطی با جونیور براندائو برای فسخ قرارداد به توافق رسیدند که این بازیکن برزیلی شرایط فسخ یک طرفه با این تیم را داشت....

عجیب اما واقعی؛ فرار پرسپولیسی‌ها از جریمه 400 هزار دلاری

به گزارش خبرنگار مدال، جونیور براندائو مهاجم برزیلی که در روزهای پایانی نقل و انتقالات تابستانی به عضویت پرسپولیس درآمده بود عصر پنج‌شنبه هفته گذشته با فسخ قرارداد از این تیم جدا شد. این مهاجم برزیلی با دریافت 102 هزار دلار از جمع سرخ‌ها جدا شد تا در مجموع این بازیکن 24 ساله که گلی هم برای این تیم به ثمر نرسانده بود در مجموع 252 هزار دلار هزینه روی دست این باشگاه بگذارد.

جدایی توافقی جونیور در شرایطی رخ داده که وی با توجه به عدم دریافت مبلغی از باشگاه پرسپولیس طی ماه‌های اخیر می‌توانست با استناد به قوانین فیفا و با حکم این نهاد بین‌المللی به صورت یک طرفه قرارداد خود با پرسپولیس را فسخ کند و از طریق فدراسیون جهانی فوتبال پیگیر کل مبلغ قرارداد خود از باشگاه پرسپولیس باشد. به عبارت بهتر جونیور با مراجعه به فیفا می‌توانست برای دریافت 418 هزار دلار باقی‌مانده از مبلغ قرارداد خود اقدام کند با این حال وی پس از مذاکره با مدیران باشگاه پرسپولیس با دریافت 102 هزار دلار و رساندن دریافتی خود به 252 هزار دلار (44 درصد مبلغ قرارداد خود با پرسپولیس) از این تیم جدا شد.

جونیور می‌توانست همچون گولچ که با فسخ یک‌طرفه علاوه بر دریافتی 36 هزار یورویی حکم 375هزار دلاری علیه باشگاه پرسپولیس گرفت و با رایزنی گرشاسبی تخفیف 50 هزار دلاری داد کل مبلغ قرارداد 570هزار دلاری خود را بگیرد یا همچون بودیمیر فسخ یکطرفه کرده و با شکایت کل قرارداد پانصد هزار یورویی خود برای یک فصل و نیم را مطالبه کرده و غرامت دیر کرد هم بگیرد. جونیور حتی می‌توانست همچون دو اوکراینی که گفته می‌شود 70 درصد مبلغ قرارداد دو ساله خود را در زمان مدیریت طاهری دریافت کردند مبلغ بسیار بیشتری برای فسخ مطالبه کند.

با این حال این بازیکن برزیلی با مبلغی کمتر از نصف مبلغ قرارداد فصل جاری راضی به جدایی از پرسپولیس شد. به نظر می‌رسد این مهاجم برزیلی ترجیح داده به جای پیگیری کلیه مطالبات خود در محاکم بین‌المللی، مبلغی را به طور نقد دریافت کند و مدیریت باشگاه پرسپولیس با پرداخت 102 هزار دلار در مقطع فعلی، مانع باز شدن یک پرونده جدید برای باشگاه پرسپولیس در فیفا و پرداخت مابقی مبلغ قرارداد جونیور (418 هزار دلار) پس از حکم نهادهای بین‌‍المللی شده است.

بیشتر بخوانید:
پایان ماجراهای جونیور با ۲۵۲ هزار دلارِ ناقابل

رسمی؛ مهاجم جنجالی از پرسپولیس جدا شد
 

تگ ها


پرسپولیس جونیور براندائو جدایی جونیور جونیور پرسپولیس براندائو نقل و انتقالات پرسپولیس اخبار پرسپولیس José Brandão Gonçalves Júnior پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال