عجیب ترین شادی مدال در المپیک ۲۰۲۰ (عکس)

دروازه بان باتجربه تیم ملی هاکی هند گفت: پست دروازه معبد من است و بعد از قهرمانی می خواهم نسبت به آن ادای احترام کنم....

به گزارش "ورزش سه"، سریجش بیش از  ۱۵ سال ستون هاکی هند بوده و سهم بسیار زیادی در موفقیت های تیم ملی کشورش داشته است. بدون شک او بهترین دروازه بان هاکی هند است. میراث سریجش سرانجام پس از کسب مدال برنز المپیک ۲۰۲۰ تثبیت شد. او برای حفظ هند در مسابقه با آلمان در رده بندی، چند سیو فوق العاده داشت. رفلکس های معروف او مثل حرکت گربه، یک بار دیگر دست به دست هم دادند تا هند را به پیروزی ۵ بر ۴ مقابل آلمان برسانند.

بازی ۹ گل به همراه داشت ، اما شکی نیست که هر دو دروازه بان تمام تلاش خود را کردند. هر دو تیم خط حمله قدرتمندی داشتند و مدام روی دروازه یکدیگر خطر ایجاد می کردند. این امر کار را برای هر دو دروازه بان دشوار کرد ، اما تجربه وسیع سریجش به او کمک کرد تا تلاش های فوق العاده آلمانی ها را خنثی کند.

بعد از کامبک رویایی هندی ها و رساندن نتیجه بازی از ۳-۱ به ۳-۳ و سپس زدن دو گل دیگر و ۵-۳ کردن بازی، سریجش یک گل بد خورد اما در ادامه با چند سیو قابل توجه تیمش را به سمت پیروزی مقابل آلمانِ قدرتمند سوق داد. اوج کار او در ثانیه های پایانی بود؛ جایی که آلمان صاحب یک پنالتی کرنر شد و امید زیادی برای به تساوی کشاندن بازی داشت اما سریجش ایستادگی زیبایی مقابل ضربه آلمانی ها داشت.

سریجش ۳۳ ساله که ۲۱ سال است هاکی بازی می کند سرانجام توانست طعم کسب مدال در المپیک را بچشد. او پس از کسب برنز المپیک توکیو ۲۰۲۰ خوشحال ترین بازیکن تیمش بود؛ تصاویر زیادی از شادی کاپیتان هندی ها منتشر شد اما یکی از این تصاویر بسیار ویژه بود. او بعد از کسب قهرمانی به دروازه ای که در آن برای برنز المپیک جنگید ادای احترام کرده و در مورد این کار خود گفت: "پست دروازه معبد من است. من می خواهم بعد از این موفقیت، نسبت به آن ادای احترام نمایم. من از سال ۲۰۰۰ هاکی بازی می کنم و ۲۱ سال برای این مدال صبر کردم."

تگ ها


المپیک ۲۰۲۰ توکیو