عجیب‌ترین شغل‌های دنیای فوتبال؛ از مربی اوت تا باریستای اختصاصی ساری!

عناوین شغلی جالبی در دنیای فوتبال وجود دارد که شاید اسم آن‌ها را هم نشنیده‌اید. آیا می‌دانید باریستای اختصاصی ساری باید همه‌جا در کنار او باشد؟...

عناوین شغلی جالبی در دنیای فوتبال وجود دارد که شاید اسم آن‌ها را هم نشنیده‌اید. آیا می‌دانید باریستای اختصاصی ساری باید همه‌جا در کنار او باشد؟

سال‌ها پیش پستی در باشگاه‌های ایرانی به نام «رئیس سازمان فوتبال» تعریف شده بود که جزو عجیب‌ترین عناوین تارخ فوتبال بود اما تنها رئیس سازمان فوتبال عنوان جدید نیست و در اروپا شغل‌های عجیبی در باشگاه‌ها تاسیس شده که به بررسی تعدادی ا آن‌ها می‌پردازیم.
توماس گرون‌مارک شغل خودش را به عنوان عجیب‌ترین شغل در دنیای فوتبال معرفی میکند: مربی پرتاب اوت! او در سال ۲۰۱۸ به لیورپول پیوست و به آن‌ها کمک کر تا ۱۵ گل به ثمر برسانند. لیورپولی‌ها تنها باشگاهی نیستند که به استخدام شغل‌های جدید روی آورده بودند و رقیب اصلی آن‌ها ناپولی و حالا یوونتوس است. همه مائوریتسیو ساری به سیگار کشیدن می‌شناسند اما مسئله مهم عادت عجیب اوست. او هرجا مربیگری کند توماسو استاراچه را به همراه خود می‌برد تا برای او اختصاصی قهوه درست کند. ساری وقتی از ناپولی جدا شد نتوانست دوری توماسو را تاب بیاورد و به سرعت دستور داد او به لندن برود!
در سال ۲۰۱۵ تعدادی از بازیکنان لیگ برتر انگلیس با پرداخت مبالغی گزاف به دیدن یک جادوگر معروف در غرب آفریقا رفتند تا با استفاده از وردهای او، تیم‌شان برنده شود. براون، مهاجم وقت وست بروم با تایید این موضوع اعلام کرد: بازیکنان زیادی در دام آن جادوگر افتادند و البته تاثیرات زیادی هم گرفتند!

همچنین مدتی هم تیم بایرن مربی به عنوان مربی خواب استخدام کرده بود تا خواب بازیکنان را زیر نظر بگیرد. 

 

بیشتر بخوانید:

زلاتان ابراهیموویچ برای ناپولی رایگان بازی می‌کند؟

تگ ها


حاشیه مائوریتسیو ساری ناپولی یوونتوس سری آ فوتبال