عجیب ولی واقعی؛ ریور بدون گلر در جام لیبرتادورس

در موردی کم سابقه امشب ریورپلاته در جام لیبرتادورس بدون دروازه بان به میدان خواهد رفت....

به گزارش "ورزش سه"، ریورپلاته یکشنبه شب در یک هشتم نهایی جام حذفی آرژانتین بدون بسیاری از ستاره هایش به مصاف بوکا رفت و در نهایت بازنده شد. ۲۰ بازیکن ریورپلاته از جمله هر ۴ دروازه بان این تیم به دلیل ابتلا به کرونا شرایط بازی نداشتند ولی ریور توانست کار را به ضربات پنالتی بکشاند.

امشب ریور باید در دور گروهی جام لیبرتادورس به مصاف اینیدپندینته سانتافه برود در حالی که بر اساس قوانین نمی تواند نام دروازه بانی جدید را به فهرستش اضافه کند.

کنفدراسیون فوتبال امریکای جنوبی امروز درخواست ریور برای اضافه کردن نام دو گلر جدید را رد کرد و به این ترتیب ریور بدون دروازه بان باید به مصاف حریف خود سانتافه برود.

کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی(کنمبول) به دلیل شرایط خاص کرونا به تیم های حاضر در جام لیبرتادورس اجازه داده بود تا نام ۵۰ بازیکن را معرفی کنند ولی ریورپلاته تنها ۳۲ فوتبالیست را معرفی کرد که در میان شان ۴ دروازه بان نیز دیده می شود. هر ۴ دروازه بان مبتلا به کرونا هستند(آرمانی، جرمان لوکس، انریکه بولونیا و فرانکو پترولی) و ریور نمی تواند نام گلری جدید را به فهرستش اضافه کند. به این ترتیب یک بازیکن باید در این بازی درون دروازه قرار بگیرد که در نوع خود موردی بی سابقه محسوب می شود.

در آخرین تمرین ریور ۱۱ بازیکن حضور داشتند: انزو پرز، جاناتان مایدانا، داوید مارتینز، فابریسیو آنجیلری، میلتون کاسکو، خورخه کاراسکال، آگوستین فونتانا، فلیپه پنیا، توماس لکادانا، خوسه پارادلا و جولیان آلوارز.

در جریان تمرین، انزو پرز با وجود مصومیت از ناحیه مچ پا حضور داشت و به عنوان دروازه بان کار کرد. او به احتمال قریب به یقین گلر ریور  در بازی امشب خواهد بود. بازیکنی که سابقه بازی برای بنفیکا و والنسیا را نیز دارد.

مارسلو گایاردو سرمربی ریور همچنین روی نام خاویر پینولا مدافع مصدومش نیز قلم قرمز کشید و تیم او امشب بدون تعویضی و با تنها ۱۱ بازیکن بربار سانتافه قرار می گیرد.

تگ ها


ریورپلاته آرژانتین