عجیب ولی واقعی؛ ویلموتس باعث مذاکره فدراسیون با برانکو شد!

برخلاف ادعای فدراسیون نشین ها ویلموتس پاسخ ایمیل های فدراسیون فوتبال ایران را چند تا یکی می دهد و جالب این که در توئیتر شخصی خود تاکید کرده که وکلای حقوقی اش به دنبال حق و حقوق او هستند...

عجیب ولی واقعی؛ ویلموتس باعث مذاکره فدراسیون با برانکو شد!

 مدال - «نه تأیید می‌کنیم ، نه تکذیب» این جدیدترین موضع فدراسیون فوتبال ایران درباره اتفاقات اخیر تیم ملی است که در دو روز گذشته چند باری تکرار شده. ابتدا در یک بیانیه درباره شایعه آمدن برانکو ایوانکوویچ و بعد شب گذشته در گفت‌وگوی امیر علوی، مدیر روابط ‌عمومی فدراسیون فوتبال با شبکه سه.

علوی به صراحت گفت این موضع «نه تأیید می‌کنیم و نه تکذیب» فقط درباره شایعه آمدن برانکو نیست و درباره سایر موارد هم کاربرد دارد. در عوض در آن سوی دنیا، در بلژیک، مارک ویلموتس تأیید کرده است که با فدراسیون فوتبال ایران وارد دعوای حقوقی شده. او شب گذشته در توییتی به زبان فرانسوی نوشت: «واقعیت این است که وضعیت غیرقابل تحملی برای من و دستیارانم به دلیل نقض جدی قراردادها توسط فدراسیون فوتبال ایران ایجاد شده است. پرونده توسط وکلای من در حال پیگیری است و قصد ندارم اظهارنظر دیگری انجام دهم.»

این توییت تا این لحظه تکذیب نشده و حالا دیگر همه می‌دانند که فدراسیون فوتبال وارد یک مخمصه جدی شده است. البته ظاهراً مقامات فدراسیون به دنبال برگزاری یک جلسه با سرمربی بلژیکی هستند اما او چند روز است که ایمیل‌های فدراسیون فوتبال را بی‌پاسخ گذاشته. به نظر می‌رسد تمایل نداشتن ویلموتس به ادامه کار در ایران جدی است و او که قبل از بازی عراق هم نمی‌خواست به تهران بیاید حالا که قسط اول قراردادش را گرفته به فکر راه‌های قانونی برای برون‌رفت از شرایط موجود است و شاید خبری شدن مذاکره فدراسیون با برانکو به او برای فسخ راحت‌تر قرارداد کمک کند.فراموش نکنیم که طبق برخی از خبرهای غیر رسمی ویلموتس به فدراسیون تاج تاکید کرده بود که اگر مطالبات او تا بعد از بازی با عراق پرداخت نشود او به ایران باز نمی گردد و دلیل عدم بازگشت ویلموتس نیز همین موضوع است.
برهمین اساس خبردار شدیم  فدراسیون نشین ها بعد از این که متوجه شدند ویلموتس قصد ندارد به ایران برگردد و پاسخ ایمیل های آن ها را نمی دهد به صرافت گفت و گو با برانکو درآمده اند و تصمیم گرفته اند با توجه به این که ویلموتس حاضر به همکاری با آن ها نیست به دنبال بهترین گزینه برای جانشینی او هستند.

 

برانکو از فدراسیون چه می خواهد؟
در همین ارتباط خبرهای دریافتی مدال حاکی از آن است که فدراسیون تاج پس از این که از این که موفق به پرداخت تعهدات مالی اش به ویلموتس نشد و متوجه شد که مرد بلژیکی پاسخ ایمیل ها را نمی دهد و به همین دلیل باید منتظر شکایت تازه ای از سوی فیفا باشند تصمیم به مذاکره با برانکو گرفتند تا اگر قرار باشد پای فدراسیون ایران به دادگاههای FIFA باز شود بهتر است که توجیه خوبی همچون گفت و گو با برانکو باشد تا عدم انجام تعهدات مالی.از این رو برانکو به گزینه اول تبدیل شد.برانکو نیز در ادامه روند مذاکراتی که با مسئولین فدراسیون فوتبال داشته از آن ها خواسته تا ابتدا تکلیف ویلموتس را مشخص کنند و بعد در مورد حضور او در ایران به جزئیات برسند.به هر روی برانکو برای گرفتن جای ویلموتس چراغ سبز نشان داده، با این حال شروطی هم دارد که مهم‌ترینش عقد یک قرارداد سه ساله بی‌قید و شرط است. ظاهرا مدیران فدراسیون فعلا زیربار این قرارداد نرفته‌اند و سعی دارند قراردادی سه ساله اما مشروط با مرد کروات امضا کنند. با این حال فعلا بحث مهم‌تر این است که اولا مشکل برانکو با پرسپولیس - پول قرارداد و مالیات - حل شود و او بتواند به ایران بیاید و ثانیا فدراسیون بتواند به‌طور مسالمت‌آمیز قرارداد ویلموتس را فسخ کند.

 

بیشتربخوانید:

مانع بزرگ برانکو برای بازگشت به ایران

 

تگ ها


برانکو ویلموتس برانکو جانشین ویلموتس ویلموتس جواب فدراسیون را نمیدهد مقدماتی جام جهانی لیگ برتر خلیج فارس فوتبال