!عدم برنامه تکواندو کاران بانوان برای حضور در مسابقات جایزه بزرگ

اکرم خدابنده و زهرا پوراسماعیل جواز شرکت در رقابت های گرندپری را دارند اما هر دو از عدم آمادگی خود برای حضور در این رقابت ها خبر داده اند و قصد شرکت ندارند ......

اکرم خدابنده و زهرا پوراسماعیل جواز شرکت در رقابت های گرندپری را دارند اما هر دو از عدم آمادگی خود برای حضور در این رقابت ها خبر داده اند و قصد شرکت ندارند.

به گزارش مدال به نقل از سایت ورزش بانوان؛ مهرو کمرانی سرمربی تیم ملی تکواندوی بانوان در پاسخ به این سوال که آیا برنامه ای برای حضور در مسابقات جایزه بزرگ دارند یا خیر؟ گفت: در حال حاضر اکرم خدابنده و زهرا پوراسماعیل دو نماینده بانوان ایران هستند که جواز شرکت در مسابقات گرندپری را دارند. زهرا برای نخستین سال است که در رده سنی بزرگسالان شرکت می کند و با توجه به اینکه در دو دوره از رقابت هایی که پشت سر گذاشتیم از کسب مدال بازماند در خود ضعف می بیند، این در حالی است که من اصلا اینطور فکر نمی کنم و معتقدم او تنها با ۲۰ درصد توانایی خود مبارزه می کند. من از رده سنی نونهال با او همراه بودم و بازیکنی نبود که استرس داشته باشد و اگر در این رده نیز بتواند بر این موضوع غلبه کند توانایی این را دارد که در میان برترین های جهان قرار بگیرد همانطور که در حال حاضر نیز جایگاه سیزدهم رنک را در اختیار دارد. اکرم هم خودش خواست که مدت زمانی را در اختیار او قرار دهیم و امیدوارم با قدرت هرچه تمام بازگردد.

وی افزود: پس از این مسابقات با کمیته فنی جلسه ای خواهیم داشت تا بچه هایی که می توانند در میان ۳۰ تکواندوکار برتر جهان برای حضور در مسابقات گرندپری قرار بگیرند با حضور در تورنمنت های مختلف امتیازات لازم را کسب نمایند.

کمرانی با اشاره به شرایط کیمیا علیزاده نخستین بانوی مدال آور المپیکی کشورمان تصریح کرد: کیمیا ابتدا پای راست خود را به تیغ جراحی می سپارد، پس از آن نیز عمل دستش انجام می شود و خدا را شکر الان در شرایط خوبی به سر می برد. او همواره پافشاری می کند که در تمرینات حضور داشته باشد و استراحت را دوست ندارد چراکه همیشه با ورزش عجین بوده است و به نظرم با این انگیزه و روند درمانی که پشت سر گذاشته انشاا… در سال جدید شاهد حضور کیمیای تکواندو ایران در تمرینات خواهیم بود.

سرمربی تیم ملی کشورمان با اشاره به آینده روشن تکواندو بانوان ایران گفت: خدا را شکر با سدشکنی کیمیا علیزاده دختران ایرانی به این باور رسیدند که از لحاظ فنی هیچ چیز کم ندارند و در آینده نه چندان دور شاهد درخشش آنها در میادین مختلف بین المللی و تصاحب سکوی جهانی توسط آنها خواهیم بود.

وی در پایان اظهار داشت: تکواندوکارانی که خارج از اردوی تیم ملی هستند فکر نکنند که حضور در اردو ها دشوار است اما قطعا ماندن در اردو و کسب نتایج درخشان کار سختی خواهد بود. از تمامی دختران ایرانی می خواهم تلاش خود را به کار گیرند و مطمئن باشند اگر شایستگی های خود را ثابت نمایند به خوبی از آنها حمایت خواهد شد.

 

تگ ها


اخبار روز تکواندو