عدم نوشتن ندامتنامه کار دست شجاعی داد !

هنوز اگر به شبكه هاي اجتماعي سر بزنيد، هشتگ هايي در حمايت از مسعود شجاعي مي بينید ......

هنوز اگر به شبكه هاي اجتماعي سر بزنيد، هشتگ هايي در حمايت از مسعود شجاعي مي بينید.

مسعود_شجاعي_تنها_نيست از جمله هشتگ هايي است كه پاي پست هاي اكثر بازيكنان تيم ملي ديده مي شود. هواداراني كه مسعود را دوست دارند، هنوز اين هشتگ ها را شير مي كنند و اميدوارند او دوباره به تيم ملي بازگردد. قبل از اردوي جاري تيم ملي، شايعه شد مسعود مجوز بازگشت به تيم ملي را گرفته است. هواداران اين بازيكن، سرمست از بازگشت دوباره او، به شادي پرداختند ولي وقتي كي روش ليست را اعلام كرد، اثري از نام اين بازيكن نبود. هواداران مسعود حالا همچنان اميدوار هستند مسعود شجاعي به تيم ملي بازگردد ولي بعيد است انتظار آنها به نتيجه برسد!

تماس كي روش و مسعود

مسعود شجاعي ديگر جايي در تيم ملي ندارد و حالا با قاطعيت مي توان اين خبر را اعلام كرد. مسعود حداقل تا زماني كه بيانيه اي را كه احسان حاج صفي منتشر كرد، روي اينستاگرام خود منتشر نكند، جايي در تيم ملي نخواهد داشت. احسان، بعد از بازي با نماينده رژيم صهيونيستي، وقتي بيانيه اي از سوي كادر فني تيم ملي دريافت كرد كه شبيه عذرخواهي بود، آن را روي اينستاگرام خود قرار دارد. اين بيانيه براي مسعود شجاعي هم ارسال شده بود. كي روش شخصاً با احسان صحبت كرد و به او گفت، اگر مي خواهد برگردد بايد آن را منتشر كند. حاج صفي هم با روي باز آن را پذيرفت و روي اينستاگرامش قرار داد.

كي روش همين صحبت ها را با مسعود شجاعي هم انجام داد. كي روش خطاب به مسعود گفت: «اگر مي خواهي به تيم ملي برگردي، بيانيه را روي اينستاگرامت قرار بده. ما توقع داريم اين كار را انجام دهي و برگردي...» مسعود اما مثل حاج صفي برخورد نكرد. او تأكيد داشت تنها به قرارداد حرفه اي اش عمل كرده و نمي توانسته مقابل نماينده رژيم اشغالگر قدس بازي نكند، شجاعي وقتي با دومين تماس كي روش براي انتشار بيانيه روبه رو شد، پاسخ داد: «با تمام احترام، آن را منتشر نمي كنم چون رفتاري خارج از چارچوب قرارداد حرفه اي ام انجام ندادم...» در واقع مسعود به خواسته كي روش هم پاسخ منفي داد اما حتي اين رفتار او باعث نشد تا سرمربي تيم ملي از دست كاپيتان خود ناراحت شود. او حداقل خيالش راحت بود كه با حضور سامان قدوس در تيم ملي، مشكلي از اين بابت نخواهد داشت. در بازي با پاناما هم كي روش شماره 7 تيم خود را به سامان سپرد تا روي شايعات صحه بگذارد.

محروميت هميشگي مسعود

مسعود به خاطر منتشر نكردن آن بيانيه، براي هميشه از تيم ملي ايران محروم شده است و ديگر در ليست كارلوس كي روش قرار نمي گيرد. البته او در صورتي كه از نظر خود برگردد و بيانيه را منتشر كند، بازمي گردد ولي آنها كه مسعود را مي شناسند و مي دانند از مواضع خود عقب نشيني نمي كند، محروميت قطعي او را باور دارند. بدين ترتيب، عصر مسعود شجاعي در تيم ملي ايران به پايان رسيد. او اولين بازي ملي خود را در سال 2004 مقابل لائوس براي ايران انجام داد. مسعود در دو جام جهاني آلمان و برزيل حضور داشت و در هر دو جام هم براي تيم ملي بازي كرد. شجاعي مي توانست با رفتن به روسيه، براي سومين بار راهي جام جهاني شود و ركوردي به جاي بگذارد كه شايد تا سال ها بعد هيچ بازيكني نتواند آن را تكرار كند. جالب اينجاست كه چند وقت پيش وقتي درباره سومين حضور او در جام جهاني سؤال كرديم، پاسخ داد: «اول بايد ببينيم مي توانم به جام جهاني بروم يا نه....»

آخرين بازي ملي مسعود

مسعود آخرين بازي ملي اش را مقابل تيم ملي ازبكستان با پيراهن ايران انجام داد. او در اين مسابقه در دقيقه 70 از زمين مسابقه تعويض شد و هرگز در شب صعود تيم ملي تصور نمي كرد، بعدها براي هميشه از پوشيدن پيراهن ايران محروم شود. شجاعي در مرحله نهايي مقدماتي جام جهاني جزو بهترين بازيكنان ايران بود. او مقابل قطر و چين هم عملكرد بسيار خوبي داشت. مسعود با 70 بازي ملي به كارش در تيم ملي پايان داد. 

تگ ها


اخبار روز ایران فوتبال