عده‌ای در وزارت در حد فوتبال محلات هم نیستند/کسانی که به وزیر توهین کردند از باشگاه خط می‌گرفتند

به گزارش مدال علی فتح الله زاده مدیر عامل سابق استقلال تهران که چهره محبوبی هم نزد آبیهای پایتخت دارد در گفت و گو با خبرنگار سایت مدال به سوالاتی درباره وضعیت کنونی استقلال، استعفای افتخاری، وضعیت نقل و انتقال باشگاه پاسخ داده است که در زیر میخوانید: *وضعیت کنونی استقلال را چگونه ارزیابی می کنید؟ _استقلال یک مقدار به لحاظ تمرین و جذب بازیکن عقب افتاده است ......

به گزارش مدال علی فتح الله زاده مدیر عامل سابق استقلال تهران که چهره محبوبی هم نزد آبی‌های پایتخت دارد در گفت و گو با خبرنگار سایت مدال به سوالاتی درباره وضعیت کنونی استقلال، استعفای افتخاری، وضعیت نقل و انتقال باشگاه  پاسخ داده است که در زیر می‌خوانید:

*وضعیت کنونی استقلال را چگونه ارزیابی می کنید؟ 
_استقلال یک مقدار به لحاظ تمرین و جذب بازیکن عقب افتاده است. به هرحال مدیرعامل هم استعفا دادند و مدیر عامل جدید آمده و از روز حضورش تلاش می‌کند کاستی‌ها را جبران کند که البته زمان بر می‌باشد. دو تا بازیکن خارجی داریم که پول می‌خواهند و با این وضعیت دلار کار سخت شده است، اما آنچه که مسلم است تیم ما خیلی عقب افتاده است و شرایط کنونی اصلا خوب نیست. امیدواریم سرپرست جدید بتواند این مشکلات را رفع کند.

*در این برهه از زمان تغییر مدیریت به نفع تیم بود یا خیر؟
_خیر، بنده در همان روزهایی که زمزمه برکناری یا استعفای آقای افتخاری بود عنوان کردم الان شرایط مناسبی نیست و نباید با استعفای آقای افتخاری موافقت شود، چرا که اگر بحث تغییر مدیریت بود باید 2 ماه قبل اتفاق می‌افتاد، این شرایط به معادلات کاری و فنی استقلال ضربه زد، در هر صورت امیدوارم در روند آماده سازی تیم تاثیر منفی نگذارد و استقلال بتواند سال آینده هم از این بحران به سلامت عبور کند.

*عملکرد آقای افتخاری را مثبت دیدید؟
_عملکرد را همه دیدیم، بخصوص در مورد تیم بستن بسیار ضعیف عمل شده مثلا در مورد بندهایی که معلوم نیست از کجا ابداع شده به استقلال ضربه زد. البته اگر به خاطر داشته باشید یکبار آقای منصوریان در مصاحبه‌ای عنوان کرده بودند که 9 تا از بازیکنان این بند را دارند و در ازای مبلغی می‌توانند جدا شوند بنابرین باشگاه از این موضوع اطلاع داشته و باید این مورد را اصلاح می‌کرد. همان زمان که آقای کاوه رضایی از این بند استفاده کرد باید این بند اصلاح می‌شد تا امروز استقلال با این مشکلات روبه رو نشود.

*آقای شفر فصل پیش از منتقدان علیرضا منصوریان بودند و معتقد بودند تیم دیر بسته و آماده شده، الان می‌بینیم که تیم در فاصله چند روز به شروع لیگ تکمیل نشده و وضعیت چند بازیکن فعلا مشخص نیست.
بله، خود آقای شفر هم دیر به تیم اضافه شدند، تیمی که با بحران رو به رو است و این مشکلات را داردبا توجه به مشکل تمدید قرارداد تیام و جباروف باید زودتر به ایران می‌آمدند و کار تمرینات تیم را زودتر دنبال می‌کردند. به هرحال این اتفاقات افتاده ولی بیشتر از این نباید هواداران را نگران کنیم. به نظرم در این شرایط همه ارکان باشگاه به جای مصاحبه و حرف زدن باید به دنبال جبران کاستی‌ها باشند و هر چه سریعتر تکلیف تیام و جباروف را روشن کنند.

*شما چهره محبوب و کارنامه درخشانی در این تیم دارید، همه اعتقاد داشتند شما باید مدیریت را بر عهده بگیرید؟
_ افرادی در وزارت ورزش هستند که بنده به هیچ عنوان آنها را قبول نداشته و سیستم و تفکرات آنها را در فوتبال اصلا قبول ندارم، حتی آنها را در حد فوتبال محلات هم نمی‌دانم چه برسد به سطح استقلال که یک تیم بین المللی است. به هرحال این افراد که نزدیکان جناب وزیر هم بودند لجبازی کردند و حرف‌شان نزد وزیر بیشتر خریدار داشت. درواقع قبل از اینکه آقای افتخاری بیایند این بحث وجود داشت و با لجبازی آقای افتخاری را انتخاب کردند و بازهم با همان لجبازی کس دیگری را آوردند. اینها با من یا هواداران لجبازی نمی‌کنند بلکه با آوردن کسانی که فوتبالی نیستند و نمی‌توانند تیم بزرگی مثل استقلال را مدیریت کنند با خودشان لج می‌کنند. الان دارید می‌بینید و همه کسانی که فوتبال را می‌فهمند که استقلال در حد آماتور هم اداره نمی‌شود. بنده اعتراضی به این مسئله ندارم و انتظار دارم حداقل یک سیستم قوی تر را برای استقلال روی کار بیاورند، یا همین آقای افتخاری را که خودشان آوردند حمایت می‌کردند. همانطور که آقای فشار زاده را با این لحن آوردند که امیدواریم ایشان قبول کنند، امیدواریم ایشان بپذیرند ولی در نیمه راه زیر پایشان را خالی کردند، آقای افتخاری هم با همین لفظ آوردند. من اعتقاد ندارم آقای افتخاری استعفا دادند بلکه او را وادار به استعفا دادن کردند. به هرحال این اتفاقات درست نیست زیرا مردم می‌بینند و در نهایت به ضرر سیستم وزارت خواهد بود. امیدوارم آقای سلطانی فر به گفته بنده بیشتر توجه داشته باشند.

*خیلی‌ها معتقدند تجمعاتی که استقلالی‌ها مقابل وزارت ورزش دارند از شما خط می‌گیرند؟
_ در شان من نیست و احتیاجی به این کارها ندارم همین که مردم من را قبول داشته باشند برایم کافی است. حالا چون این عده طرفدار بنده می‌باشند دلیل نمی‌شود از من خط گرفته باشند. کسانی که فکر می کنند از من خط گرفتند یک مجوز قانونی به من بدهند فراخوان می‌دهیم آن وقت ببینید که 500 یا 600 نفر نمی‌آیند بلکه چند هزار نفر می‌آیند. در هر صورت به جای دامن زدن به این حرف‌های بی اساس به فکر تیم و هواداران استقلال باشیم.
من اعتقاد دارم کسانی که تجمع کردند و به وزیر توهین کردند از داخل مجموعه باشگاه بودند، چرا؟ برای اینکه وزیر قرار است به بنده حکم مدیریت بدهند و کدام آدم عاقلی برای مدیرعاملی که دوست دارد و می‌خواهد پست بگیرد به وزیری که قرار است پست را بدهد توهین می‌کند!؟ معلوم است با این توهین‌ها پستی برای من صادر نمی‌شود. بنابرین این شیطنت‌ها از طرف خودشان است. به این خاطر بنده اصلا موافق این تجمعات اینچنینی نیستم.

*صحبت‌های پیرامون وزارت و طرفداری وزیر از پرسپولیس را قبول دارید؟
من اعتقادی به این صحبت ندارم، علیرغم اینکه انتقاد بسیار شدیدی به علت رفتارهای غیر منصفانه نسبت به وزارت خانه دارم، ولی معتقدم شخص وزیر هیچوقت آبروی خودش را برای طرفداری از یک تیم خاص خدشه دار نمی‌کند. مشکل استقلال ضعف مدیریتی بوده چرا که امکانات استقلال و پرسپولیس به یک اندازه بوده است. اگر پرسپولیس توانسته نتیجه بگیرد استقلال هم می توانست با این امکانات نتیجه بگیرید.

*این رفت و آمد آقای حسینی و تمایل‌اش به جدایی از استقلال آیا نگه داشتنش به هر قیمتی کار درستی است؟ 
_ همان بند خانمان سوزی که آقایان با بی کفایتی ایجاد کردند باعث بوجود آمادن این مشکل شده و به بازیکن این اختیار را داده که آزاد شود. الان هم اگر بخواهیم حسینی را به زور نگه داریم برای ما بازیکن نمی‌شود، حداقل اگر نمی‌توانند حسینی را نگه دارند آن پولی که می‌گیرند را به تیام یا جباروف بدهند تا حداقل بازیکنی را داشته باشیم که با جان و دل بازی کنند. من از حسینی انتظار نداشتم زمانی که استقلال به او نیاز دارد ساز جدایی بزند حتی اگر حق با بازیکن باشد چرا که این هوادار ارزش دارد یکسال بماند و به استقلال کمک کند.

مصاحبه از فاطمه کیانی خبرنگار مدال

تگ ها


استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال