عذرخواهی ستاره سرخ از زلاتان بابت توهین‌های نژادپرستانه

در دیدار پنجشنبه شب میلان برابر ستاره سرخ بلگراد، زلاتان ابراهیموویچ، ستاره روسونری، که ریشه های بوسنیایی دارد، هدف توهین های نژادپرستانه یکی از هواداران صرب قرار گرفت....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، ستاره سرخ بلگراد با انتشار بیانیه ای بابت آزارهای نژادپرستانه ای که زلاتان ابراهیموویچ در طول بازی میلان برابر این تیم در لیگ اروپا هدف آنها قرار گرفت، عذرخواهی کرد.

زلاتان در طول این بازی که به تساوی ۲-۲ در بلگراد انجامید، روی نیمکت نشسته بود و به زمین نرفت.

اما دوربین های تلویزیونی هواداری را نشان دادند که رو به زلاتان که ریشه هایی بوسنیایی دارد، توهین هایی قومیتی را فریاد می کشد.

در بیانیه تیم صربستانی ستاره سرخ بلگراد آمده است: "ستاره سرخ شعارهای توهین آمیزی که در طول بازی برابر میلان در لیگ اروپا خطاب به زلاتان ابراهیموویچ مطرح شد را به شدت محکوم می کند.

ما با مقامات مربوطه برای شناسایی هویت شخص توهین کننده همکاری خواهیم کرد و همچنین اصرار داریم که این شخص به شدیدترین شکل ممکن در قانون مجازات شود.

ستاره سرخ بار دیگر صمیمانه از زلاتان ابراهیموویچ عذرخواهی می کند و تاکید می کنیم که این باشگاه در آینده نیز هرگز چنین رفتارهایی را تحمل نخواهد کرد."

مهاجم باتجربه میلان در سوئد به دنیا آمده است و مادری کاتولیک و کروات و پدری بوسنیایی و مسلمان دارد.

هواداری که به زلاتان توهین کرد از اصطلاحی تحقیر آمیز که برای توهین به مسلمانان بوسنیایی به کار می رود استفاده کرده است. در تصاویر تلویزیونی مشخص بود که رلاتان هیچ عکس العملی نسبت به این توهین از خود نشان نداد.

صربستان، کرواسی، بوسنی و هرزگوین و چند کشور دیگر در گذشته و پیش از تجزیه، همگی بخشی از کشور یوگوسلاوی بودند.

در سالهای ابتدایی ۱۹۹۰ میلادی جنگی خونین که ریشه هایی نژادی و قومی داشت، بین کشورهایی که سابقا همگی بخشی از یوگوسلاوی بودند در گرفت و ساکنین این مناطق هنوز قربانیان آن جنگ را به یاد دارند.

بیشتر بخوانید:

پیام رمزآلود ایجنت معروف در مورد زلاتان و دوناروما

چرا زلاتان برای تمدید قرارداد با میلان عجله ندارد؟

 

 

تگ ها


زلاتان ابراهیموویچ آث میلان فوتبال جهان آث میلان سری آ فوتبال