عذرخواهی گزارشگر پرسپولیس فولاد از اهالی فوتبال

دیدار پرسپولیس و فولادخوزستان در شرایطی با انتقاد جواد نکونام از نحوه گزارش بازی انجام شد، که یکی از گزارشگران جوان سازمان صدا و سیما این مسئولیت را برعهده داشت....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، مهاجرت مزدک میرزایی و کنار ماندن عادل فردوسی پور از گزارش بازی‌های فوتبال، سبب شد تا سازمان صدا و سیما رویه جدیدی را در پیش بگیرد و به این ترتیب فرصت برای حضور نسل جدیدی از گزارشگران جوان فراهم شد و شاهد انقلابی قابل لمس در این زمینه بودیم. عباس قانع، شایان مرادی نسب، احسان خراسانی، محمدرضا حکیمی و عرفان کریمی در این میان افرادی بودند که با سابقه گزارش در شبکه‌های اینترنتی (آی‌پی ‌تی‌وی‌ها) و پیش تر حضور در برنامه آقای گزارشگر، تلاش های خودشان را برای ورود به عرصه جدید و گرفتن جای گزارشگران قدیمی که البته اصلا هم کار ساده‌ای نیست، آغاز کرده بودند و با شروع برنامه فوتبال برتر این فرصت به آنها داده شد.


گزارش دیدار پرحاشیه پرسپولیس و فولادخوزستان نیز به یکی از افراد همین نسل رسیده بود و شایان مرادی نسب برای چندمین بار شانس گزارش یک بازی پرمخاطب را پیدا کرد؛ گزارشی که البته با انتقاد شدید جواد نکونام سرمربی فعلی تیم فوتبال فولادخوزستان و کاپیتان سابق تیم ملی همراه شد و او ضمن اعتراض به انتخاب زاهدی فر که پیش از دیدار برابر پرسپولیس، ۲ بار دیگر هم برای تیمش سوت زده بود، از نحوه گزارش بازی نیز گلایه داشت و در این مورد گفت:« روز گذشته یک بچه گزارشگر بازی شده که هر جور دوست دارد در مورد تیم ما صحبت می کند. این تلویزیون ملی است و صحبت‌های این گزارشگر هواداران ما را عصبانی کرده است. الان با افرادی که در تلویزیون هستند، تلویزیون رنگی شده است. چه گناهی کرده فولاد که برای خوزستان است؟ یعنی ما هم باید اسم تیممان را عوض کنیم؟ آیا باید به گزارشگران اهوازی بگوییم هر جور دوست دارند در مورد تیم حریف حرف بزنند؟.» 


شایان مرادی نسب در گفتگویی با "ورزش سه" اما اینطور از نحوه گزارش خود دفاع می‌کند:« از دقیقه یک بازی گفتم که جای هواداران فولاد خالی است و این حرف ها هم واقعیت بود و حالت چاپلوسی نبود. خب من یک رگ جنوبی هم دارم و دوست دارم این شهر را. حتی وسط گزارش شعار"فولاد شهر اهواز" رو هم گفتم پس من به هیج وجه بر علیه فولاد حرف نزدم. ضمن اینکه از تیم فوتبال فولاد خیلی تعریف کردم و گفتم بردن فولاد کار دشواری است و تیم ها نمی توانند این کار را انجام بدهند.»


گزارشگر ۲۷ ساله بازی پرسپولیس و فولاد خوزستان در مورد صحنه پنالتی ادامه داد: در مورد پنالتی بعد از صحنه هشتم حرف زدم و خیلی واضح بود. من گزارش های خارجی را گوش کرده ام و معمولا آنها در مورد اتفاقات بازی حرف می زنند. در طول بازی فقط و فقط صحنه پنالتی رو گفتم "خداییش پنالتی نبود "که از همه اهالی فوتبال عذر خواهی می‌کنم.» 


بخش بعدی حرف های شایان مرادی نسب با خطاب قرار دادن یحیی گل‌محمدی مطرح شد و گفت:« در مورد جواد نکونام هیچ چیزی نگفتم که خدایی ناکرده بی احترامی کرده باشم. ولی برای من سوال است که چرا آقا جواد که از مفاخر فوتبال کشورمان هستند، بدون هیچ دلیل در مصاحبه من را کوبیدند؟.»

خروج چهره‌های شناخته شده و محبوب گزارشگری فوتبال در کشور، کار را برای گزارشگران جوان سخت‌تر هم کرده و آنها با فشار زیادی از سوی مردم مواجه هستند؛ فشاری که باید دید چطور طی سال‌های آینده مدیریت خواهد شد و واکنش مردم نسبت به آنها چگونه خواهد بود.


 شایان مرادی نسب این فشار را اینطور توصیف می کند:« از هوادارای فوتبال می‌خواهم که کمی صبورتر باشند. خانواده بازیکنان یا گزارشگران گناهی نکرده اند که فحش بخورند. ما هم با کسب تجربه رفته رفته متوجه می شویم که چه جمله‌هایی را بگوییم و از چه جمله‌هایی استفاده نکنیم. فکر می کنم فوتبال ارزش این را ندارد که به خانواده کسی توهین شود. در مجموع همه ما ایرانی هستیم و از یک فرهنگ.»

بیشتر بخوانید:

یحیی پرسپولیس را بد نبسته است/ هاشمی‌نسب نیاز به توصیه ندارد

آذری: اصفهانیان برو به نوه داری ات برس!

 

 

تگ ها


فولاد خوزستان شبکه سه صدا و سیما پرسپولیس تهران فوتبال ایران پرسپولیس فولاد خوزستان لیگ برتر خلیج فارس فوتبال