عراق 2 - 1 ایران/ ناکامی ادامه‌دار یاران ویلموتس

تیم ملی ایران عصر امروز در دیداری از هفته پنجم مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 مقابل عراق به میدان رفت و با حساب دو بر یک مغلوب شد....

به گزارش خبرنگار مدال، تیم ملی ایران در دیداری از هفته پنجم مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 قطر امروز مقابل عراق به میدان رفت و با حساب دو بر یک شکست خورد.

بازی با حملات عراق آغاز شد و شاگردان کاتانچ از دقایق آغازین بازی به دنبال باز کردن دروازه ایران بودند. حملات عراق با محوریت رسن در میانه میدان در نهایت در دقیقه 11 و با اشتباه مدافعین ایران تبدیل به گل شد. پس از گل، عراق عقب کشید و این بار شاگردان ویلموتس رویه تهاجمی‌تری را پیش گرفتند. روی حرکت زیبای محبی و شلیک تماشایی نوراللهی در دقیقه 25، بازی به تساوی کشیده شد. پس از این گل، بازی از جانب عراقی‌ها به جنجال کشیده شد و همین موضوع روند بازی را تحت تاثیر قرار داد. رضاییان روی یک ضربه ایستگاهی در دقایق پایانی نیمه نخست تیرک دروازه عراق را لرزاند و بازی در نیمه نخست با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

نیمه دوم برخلاف نیمه اول بازی آرام آغاز شد و دو تیم با احتیاط کار را آغاز کردند. هر دو تیم در دقایق آغازین نیمه دوم یک تعویض اجباری داشتند و همین موضوع نیز روند بازی را تحت تاثیر قرار داد. عراق روی ضربات از راه دور برنامه داشت و شاگردان ویلموتس نیز دل به حرکات محبی و آزمون بسته بودند. اخراج مسعود شجاعی در دقایق پایان کار را برای ایران سخت‌تر کرد. عراقی‌ها در آخرین لحظات پایانی بازی روی یک کرنر ارسالی به گل دست یافتند تا بازی در نهایت با برتری این تیم به پایان برسد.

با این نتیجه در پایان دور رفت مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 در قاره آسیا، عراق با 10 امتیاز در صدر جدول گروه C قرار گرفت و بحرین با 8 امتیاز جایگاه دوم را به خود اختصاص داد. ایران نیز با 6 امتیاز در رده سوم قرار گرفت.

اخبار مرتبط:
عراق 2 - 1 ایران/ گزارش‌‌‌‌‌ لحظه به لحظه
خلاصه بازی عراق 2 - 1 ایران/ ویدیو 

تگ ها


تیم ملی ایران تیم ملی فوتبال ایران ایران عراق بازی ایران عراق ایران عراق مقدماتی جام جهانی بازی های مقدماتی جام جهانی 2022 مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ مقدماتی جام جهانی فوتبال تیم ملی عراق