عربستان با سه استادیوم اروپایی علیه میزبانی ایران(عکس)

ابراهیم القاسم خبر داد که به زودی مراحل ساخت سه استادیوم بدون پیست برای رقابتهای جام ملتها استارت خواهد خورد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، عربستان در حالی وارد کارزار میزبانی جام ملتهای آسیا شده که ایران، قطر و هند نیز برای این مسابقات که پنج سال بعد آغاز خواهند شد، پیش قدم شدند اما حالا سعودی‌ها قصد دارند گامی بلند در این راه بردارند.

آنطور که دبیرکل فدراسیون فوتبال عربستان خبر داده، به زودی کلنگ سه استادیوم بدون پیست در سه شهر ریاض، قدیه و دمام به زمین خواهد خورد. 

این در حالی است که پروژه بعدی عربستان، افزایش ظرفیت ورزشگاه ملک فهد ریاض است. آنطور که ابراهیم القاسم می‌گوید این ورزشگاه دارای ۸۰ هزار صندلی خواهد بود که این ظرفیت از طریق حذف پیست تارتان به این ورزشگاه قدیمی اضافه خواهد شد. به این ترتیب استادیوم ملک فهد ظرفیت بیشتری از مهمترین ورزشگاه ایران یعنی ورزشگاه آزادی خواهد داشت. 

نکته مهم اینکه ورزشگاه ملاز که میزبان لیگ قهرمانان بود هم در برنامه توسعه عربستان جای دارند و ظرفیت این استادیوم هم از ۲۷ به حدود ۴۴ هزار نفر خواهد رسید.

ورزشگاه جده که با ۲۷ هزار صندلی بازگشایی شده، اخیرا میزبان دربی جده بین الاهلی و الاتحاد بود و این استادیوم هم برای میزبانی جام ملتها معرفی شده است.

طبق گفته ابراهیم القاسم ۵ ورزشگاه از ریاض معرفی می‌شوند که بار اصلی میزبانی را بر دوش خواهند داشت. همچنین شهر جده نیز دومین شهر میزبان لقب خواهد گرفت.

مسئولان ای اف سی یک هفته پس از ایران، راهی عربستان خواهند شد تا از امکانات این کشور بازدید کنند. این در حالی است که دبیرکل عربستان کشورش را شایسته میزبانی می‌داند.

تگ ها


ای اف سی فوتبال ایران عربستان سعودی فوتبال