عربستان، نیوکاسل را قدرتی جهانی می‌کند

دیلی‌میل در گزارشی می‌گوید عربستان سعودی قصد دارد با خرید ۳۰۰ میلیون پوندی نیوکاسل این تیم را به قدرتی جهانی در فوتبال باشگاهی تبدیل کند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، روزنامه انگلیسی دیلی‌میل در گزارشی درباره شایعات مربوط به خرید باشگاه نیوکاسل توسط عربستان سعودی می‌گوید این انتقال به زودی انجام خواهد شد و یاسر الرمیان، رئیس عربستانی شرکت سرمایه‌گذاری صندوق سعودی به زودی ریاست این باشگاه انگلیس را به عهده خواهد گرفت.

بعد از آنکه عملیات خرید باشگاه نیوکاسل از مالک فعلی‌اش مایک اشلی انجام شود، یاسر الرمیان که در حال حاضر ریاست صندوق سعودی را به عهده دارد، به عنوان رئیس باشگاه معرفی خواهد شد. الرمیان به عنوان رئیس شرکت نفت آرامکو یکی از قدرتمندترین مردان عربستان است. او ریاست صندوق سرمایه‌گذاری عام این کشور را هم به عهده دارد.

به گزارش دیلی‌میل الرمیان حالا باید رزومه و مشخصات خود را برای سازمان لیگ برتر انگلیس ارسال کند تا صلاحیت او برای تصدی ریاست یک باشگاه لیگ برتری مورد تایید قرار بگیرد.

از این گذشته دریافت تاییدیه از هیات مدیره باشگاه نیوکاسل چند هفته زمان خواهد برد. کنسرسیوم سعودی که پیشنهاد خرید یوونتوس را مطرح کرده یک سند ۳۵۰ صفحه‌ای حاوی برنامه‌های مالی خود برای باشگاه را در اختیار هیات‌مدیره قرار داده است.

دیلی‌میل می‌گوید در این سند ۳۵۰ صفحه‌ای، طرف سعودی اعلام کرد که قصد دارد با تزریق میلیونها دلار سرمایه به باشگاه یوونتوس، این باشگاه انگلیسی را به تیمی با توانایی رقابت با بزرگترین تیمهای لیگ قهرمانان تبدیل کند. صندوق سعودی قصد دارد در چند دوره سه ساله سرمایه‌گذاری‌های قابل توجهی در نیوکاسل انجام داده و این تیم را به قدرتی جهانی تبدیل کند.

بیشتر بخوانید:

نیوکاسل با مالک عربستانی منچسترسیتی می‌شود!

چالش بخشش قرارداد اینبار در لیگ قطر

 

تگ ها


فوتبال جهان نیوکاسل عربستان سعودی فوتبال