عرب: باشگاه با سیستم دولتی در درآمدزایی، دست و پا بسته است

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: عوامل مختلف از جمله داوری مانع صعود پرسپولیس شد....

به گزارش مدال، ایرج عرب مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس بعد از برتر سرخپوشان ایران برابر زردپوشان قطری در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: نشان دادیم که شایسته صعود بودیم و عوامل مختلف از جمله داوری مانع صعود پرسپولیس شد. بازیکنان ما امروز خیلی خوب بازی کردند و از آنها ممنون هستیم.
مدیر عامل پرسپولیس در خصوص تقدیر از ژاوی تصریح کرد: او یکی از اسطوره‌های فوتبال است و چون می‌خواست خداحافظی کند، ما این مراسم را برایش گرفتیم.
ایرج عرب در مورد تقسیم سکوها در جام حذفی بیان کرد: ما تابع قوانین هستیم. پرسپولیس همواره از حواشی دوری کرده و یکی از عوامل موفقیتش هم نپرداختن به حاشیه‌ها است. اکنون هم تابع قوانین سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال هستیم زیرا آنها مراجع بالادستی هستند و وارد حاشیه نمی‌شویم و برای برد و ارائه یک فوتبال خوب به اصفهان می‌رویم.
مدیر عامل پرسپولیس در مورد اینکه چه تضمینی هست که درگیری تماشاگران در تهران در اصفهان تکرار نشود، خاطرنشان کرد: تعامل خوبی با سپاهان داریم. سپاهان در نامه‌ای قهرمانی ما را تبریک گفت ما هم به آنها پاسخ دادیم و امیدوارم شاهد یک فوتبال خوب و شاداب و بی‌حاشیه باشیم.
ایرج عرب درباره اینکه برانکو لیستی به پرسپولیس داده یا نه، افزود: خیر او هنوز لیستی نداده است.
مدیر عامل سرخپوشان در مورد وضعیت پرداخت‌ها گفت: ما دو پرداختی به بازیکنان داخلی داشتیم. یک پرداختی کوچک به کادر فنی و خارجی‌ها باقی مانده است.
عرب در مورد فهرست خروجی بازیکنان پرسپولیس گفت: ما در حال حاضر تمرکزمان روی بازی نیمه‌نهایی با سپاهان است و روی این بازی تمرکز داریم و هیچ چیز قطعیت ندارد.
ایرج عرب در مورد اینکه محمد نادری به صورت قرضی به پرسپولیس آمده و چه تدبیری برای حفظ او دارید، افزود: این مربوط به برانکو است و هنوز در این مورد هیچ تصمیمی گرفته نشده است.

وی درباره اینکه گفته بود پرسپولیس در پرونده سوپرجام در دادگاه CAS برنده اعلام شده، اظهار داشت: از من سوال کردند که فکر می‌کنید که نتیجه این پرونده چگونه است. من هم گفتم با لایحه‌ای که پرسپولیس و سازمان لیگ ارائه کرده، شواهد نشان می‌دهد که رأی باید به سود ما صادر شود. با این حال کسی از این رأی خبر ندارد. نتیجه اعلام حکم این پرونده را یک ماه عقب انداختند و فکر می‌کنم نتیجه خرداد ماه اعلام شود.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره اینکه گفته می‌شود باشگاه‌ها از برگزاری اردوهای خارجی منع شده‌اند، اظهار داشت: ما تنها به نامه‌ای که ابلاغ می‌شود توجه می‌کنیم. ممکن است برداشت‌های مختلفی از مصاحبه شود. ما از هیچ مرجع رسمی از جمله سازمان لیگ، فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش و جوانان، بخشنامه و موضع رسمی برای منع برگزاری اردوهای خارجی دریافت نکرده‌ایم. اگر این اتفاق رخ دهد،‌ شامل حال اردوهایی که هزینه‌ها را اسپانسر پرداخت می‌کند، نباید بشود و نخواهد شد. باید توجه ویژه‌ای به نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا شود و ما باید با آمادگی کامل و در رقابت‌ها شرکت کنیم.
عرب در خصوص اینکه گرشاسبی گفته بود که 500 میلیون تومان در سال از درآمدزایی پرسپولیس وارد خزانه باشگاه نمی‌شود، تصریح کرد: ما از سازمان لیگ خواهش کردیم که سهم باشگاه را از تبلیغات محیطی بدهد. منظور گرشاسبی این موضوع و نیز حق پخش تلویزیونی است که از آن محروم هستیم. باشگاه با دولتی بودن و سیستم دولتی در درآمدزایی، دست و پا بسته است و با هر حرکت درچار نگرانی می‌شویم. شاید 500 جلسه اقتصادی داشتیم که به نتایج خوبی برای درآمدزایی می‌رسیم، اما قانون‌های مختلف دست و پای ما را می‌بندد.
وی درمورد پیشنهاد علیرضا بیرانوند از باشگاه‌های خارجی خاطرنشان کرد: در جلسه‌ای که روز شنبه با برانکو داشتیم، او گفت که پس از دیدار جام حذفی وارد موضوعات مربوط به نقل و انتقالات شویم که باشگاه پذیرفت. ما 26 بازیکن داریم که با باشگاه قرارداد دارند. برانکو گفت اگر بازیکنان پیشنهاد خارجی دارند، به باشگاه ارائه کنند تا حقی از آنها ضایع نشود. منتظریم اگر باشگاهی برای هر بازیکن پیشنهادی دارد، ارائه کند. این موضوع فعلاً در باشگاه مطرح نیست.
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این پرسش که آیا سرخابی‌های پایتخت خصوصی خواهند شد یا خیر، گفت: اراده مورد مهمی از هر کاری به شمار می‌رود. در وزارت ورزش و جوانان و نیز باشگاه پرسپولیس، اراده واگذاری وجود دارد و وزارت ورزش اصرار به واگذاری دو باشگاه دارد. امروز عصر یک جلسه هم برگزار خواهیم کرد. چند جلسه با سازمان خصوصی‌سازی داشتیم و هر چه که مراجع به آن در راستای واگذاری باشگاه پرسپولیس نیاز داشتند، باشگاه ارائه کرده است.
عرب با بیان اینکه واگذاری سرخابی‌های پایتخت از لحاظ سخت‌افزاری سخت است، اظهار داشت: سازمان خصوصی‌سازی شرکت‌هایی را واگذار کرده که قیمت‌های بالاتری داشت و مشکلی ایجاد نشد. حساسیت‌هایی روی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس وجود دارد، اما باید روزی این اتفاق بیفتد. باشگاهداری دولتی با بن‌بست مواجه شده و من این موضوع را با پوست و گوشت لمس می‌کنم. برای تمام حرف‌هایم سند دارم و معتقدم امکان ندارد با این وضعیت ادامه دهیم.

تگ ها


جام حذفی پرسپولیس ایرج عرب سرخپوشان مدیر عامل پرسپولیس برانکو سپاهان نیمه نهایی جام حذفی پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال