عرب: خبری از لیست مازاد و بازیکنان جدید نیست

ایرج عرب مدیرعامل پرسپولیس صبح امروز در یک برنامه زنده تلویزیونی حضور یافت....

مدیرعامل پرسپولیس امروز میهمان یک برنامه تلویزیونی بود.

به گزارش مدال، ایرج عرب که میهمان امروز برنامه ورزش و مردم بود ضمن تبریک قهرمانی پرسپولیس گفت: خدا را شکر هفته گذشته به لطف خداوند، زحمتی که کادرفنی و بازیکنان کشیدند و همچنین حمایت خوبی که از سوی هواداران داشتیم، توانستیم هت‌تریک قهرمانی را داشته باشیم و خیلی خوشایند و خوشحال‌کننده بود.

وی درباره این موضوع که به عنوان مدیرعامل پرسپولیس چه راهکارهایی برای درباره درآمدزایی در باشگاه پرسپولیس دارد، گفت: در باشگاه یک تیم کار می‌کند. هیئت مدیره، مدیرعامل و ... یکسری وظایف دارند و دیگر افراد در تیم هم یکسری وظایف دارند. درباره  خیلی جاها ما نباید جوابگو باشیم و تقسیم وظایف شده است و مسئولیت اصلی با مدیرعامل است. ما پاسخگو هستیم، ولی خیلی فشار روی مدیرعامل وجود دارد حتی زمانی که یک توپ درون دروازه قرار نمی‌گیرد، یک مدیرعامل باید درباره تنظیم روابط درون باشگاهی و بیرون باشگاهی، مسائل مالی و بین‌المللی و خیلی از موضوعات پاسخگو باشد که از بیرون دیده نمی‌شود. درباره راهکار مالی فکر می‌کنم ما بالای 50 جلسه اقتصادی برگزار کردیم و 11 جلسه هم با حضور هیئت مدیره داشتیم. تورم ریالی، نوسان ارزی و خیلی از مشکلات ما را با چالش مواجه کرد. ما فصل قبل را با سختی گذراندیم. بدهی مالیاتی‌مان بالای 100 میلیارد است که سررسید شده و یکسری هم بدهی مالیاتی هشت نه میلیاردی داریم که آن هم سررسید شده است. دیروز به خاطر بدهی به یک هتل که 330 میلیون تومان بود، می‌خواستند لوگوی باشگاه را توقیف کنند!

وی در ادامه گفت: وقتی روی بودجه سالانه حساب می‌کنید یکسری بدهی به وجود می‌آید که روی آن حساب نکرده‌ایم. یک بدهی به تازگی به وجود آمده که 60 هزار دلار باشگاه بدهی دارد که با قیمت دلارالان 900 میلیون می‌شود . ما سه اولویت داریم هزینه‌های جاری، حق‌الزحمه بازیکنان و کادرفنی و بدهی‌ها اولویت‌های ما هستند. این مسائل باید مدیریت شود و هر کدام را که انجام ندهیم مشکل‌ساز است و مدیریت و تنظیم آن سخت است. وقتی بدهی را ندهیم لوگو توقیف می‌شود و اسپانسر هم پولی پرداخت نمی‌کند. درباره آن بدهی ارزی که داریم گفتند می‌خواهیم اموال باشگاه را توقیف کنیم. همه‌ی این مسائل در آستانه نیمه نهایی جام حذفی حاشیه برای ما درست می‌کند و مجبور هستیم یک طوری این مشکل را حل کنیم.

عرب با ذکر دقیق مبلغ پاداش آسیایی که به باشگاه تعلق گرفت، گفت: در زمانی که این پاداش به ما تعلق گرفت دلار 16 هزار تومان بود و مبلغ ریالی پاداش 32 میلیارد تومان می‌شد. از دو میلیون دلار حدود 100 هزار دلار را AFC به عنوان خیریه برداشت کرد و بیش از 200 هزار دلار را برای بدهی برداشت کردند و وقتی به ما مبلغ پاداش به دست‌مان رسید یک میلیون و 600 هزار دلار بود که همزمان با دلار  11 هزار تومانی شد و مبلغ پاداش به 17 میلیارد تومان رسید. یک بخشی را برای هزینه میزبانی فینال و یک بخشی هم برای دستمزد بازیکنان پرداخت کردیم و یک عددی بیش از آن چیزی که درآمد داشتیم هزینه کردیم.

عرب درباره درآمد باشگاه از تبلیغات محیطی سازمان لیگ نیز گفت: نیاز است که درآمدهای سازمان لیگ شفاف شود و ما نامه هم زدیم. دقیقاً نمی‌دانیم که چقدر درآمد دارند و چقدر سهم ماست. چندین نامه زدیم و هنوز این موضوع معلوم نشده است. اگر بدهکار هستیم باید مشخص شود. درآمد ما صرفاً از اسپانسر است و یک درآمدهای جزئی شاید از حضور در مسابقات آسیایی و درآمدی از اجاره ورزشگاه داشته باشیم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس ضمن رد کمک وزارت ورزش به باشگاه گفت: ما زیرمجموعه وزارت ورزش هستیم ولی وزارت ورزش نمی‌تواند کمکی کند. وقتی کمکی امکان‌پذیر نیست و نمی‌شود به پرسپولیس و استقلال کمک کرد چطور می‌توان بگوییم که کمک به پرسپولیس بیشتر از استقلال است. ما اصلا هیچ نگاه متفاوتی از سوی وزارت ورزش ندیدیم.

عرب هم‌چنین از نشستن برانکو روی نیمکت پرسپولیس در لیگ نوزدهم خبر داد و گفت: برانکو فصل بعد هم قرارداد دارد و ما هم قطعا دنبال این هستیم که او بماند. باشگاه علی‌رغم همه مشکلاتی که داشت، همزمان با بازیکنان یک مبلغی هم به برانکو پرداخت کرد. برای سال آینده هم یک برنامه اسپانسری خوب در نظر داریم. ما سعی کردیم هزینه‌های اضافی را کم کنیم ولی کفایت نکرده است. باید دنبال افزایش درآمد برای باشگاه باشیم که انشالله نتایج آن در فصل آینده مشخص خواهد شد.

وی درباره ترانسفر برخی از بازیکنان پرسپولیس از جمله علیرضا بیرانوند گفت: برانکو گفته است ما نیمه نهایی و فینال جام حذفی را داریم و هیچ صحبتی از لیست مازاد و بازیکنان جدید نشده است. فقط به بازیکنان اعلام شد که اگر پیشنهاد خارجی دارند بگویند تا  با در نظر گرفتن  شرایط بازیکن و باشگاه بهترین تصمیم گرفته می‌شود. فعلاً موضوع جدیدی برای ترانسفر بازیکنی وجود ندارد. در حال حاضر هر بحثی درباره نقل‌ و انتقالات  گمانه‌زنی هست. ما الان فقط به جام حذفی فکر می‌کنیم و ان‌شاءالله که بتوانیم فضای آرامی ایجاد و برای راهیابی به فینال تلاش کنیم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره حاشیه‌های به وجود آمده درباره بشار رسن نیز گفت: ببینید بازیکنان ما همه قرارداد دارند، اما قرارداد بازیکنان خارجی یک مقدار با توجه به تورم و مسائل ارزی با مشکل مواجه شده است. ما در این مدت تصمیماتی که گرفتیم به این صورت بوده که زمانی منشا از باشگاه جدا شد، پولش پرداخت شد و هیچ مشکلی پیش نیامد و باشگاه هم در آینده مشکل نخواهد داشت. در شرایطی به منشا پول دادیم که آن پول نان شب ما بود و رعایت کردیم، در این مورد برای ما و آینده باشگاه مشکلی وجود نخواهد داشت.اگر پول منشا را نمی‌دادیم سال بعد با بدهی 8 میلیاردی مواجه می‌شدیم. درباره بشار رسن هم یک مشکلی با مدیربرنامه‌هایش داشتیم و در حال رفع آن هستیم. هواداران پرسپولیس فهیم و عاشق هستند. اینقدر که عاشق پرسپولیس هستند به هر قیمتی می‌خواهند یک بازیکن در باشگاه باشد. ما باید همه جوانب را نگاه کنیم و هواداران ما متوجه این موضوع هستند. ببینید تفاوت ارز و ریال خیلی مشکل‌ساز است و تیم باید این مسائل را مدیریت کند.

وی در ادامه نیز گفت: سعی ما بر توافق با بازیکنان خارجی است. بعضی از موضوعات مثل همین اتفاقاتی که چند روز گذشته افتاده، یکسری شیطنت‌ است و هواداران ما از این مسائل گذشته‌اند و خود ما هم سعی بر دامن زدن بر حواشی نداریم. روابط عمومی باشگاه باید به یکسری مسائل رسمی جواب دهد، ولی جوابگویی به یکسری مسائل سطحی هم درست نیست.

عرب در رابطه با بحثی که در چند وقت اخیر بین بازیکنان و باشگاه علی‌الخصوص سیدجلال حسینی به وجود آمد و احتمال جدایی بازیکنان نیز گفت: ما هنوز لیستی خروجی و و ورودی نداریم. همه بازیکنان با باشگاه قرارداد دارند پس اصلا صحبتی در این زمینه نمی‌کنیم. برخی می‎‌گویند که رابطه خوبی با بازیکنان وجود ندارد. اما هواداران بدانند بین بازیکنان و باشگاه رابطه خوبی است همه چیز آرام و بدون تنش دنبال می‌شود. همه اعضای باشگاه با برنامه آماده جام حذفی و پیروزی مقابل سپاهان هستیم.

مدیرعامل پرسپولیس در مورد حضور فرشاد احمدزاده و مهدی طارمی در پرسپولیس گفت: همانطور که گفتم هیچ چیزی در رابطه به نقل و انتقالات در باشگاه مطرح نیست. البته که ما کار خودمان را دنبال می‌کنیم اما هیچ چیز رسمی نیست.

وی در مورد صفحات مجازی و آن صفحاتی که مربوط به باشگاه نیست توضیحاتی ارائه کرد و گفت: حدود یک ماه قبل در باشگاه بخش مدیریت فضای مجازی را راه انداختیم و این بخش کار خود را بسیار خوب پیگیری می‌کند. در همین راستا تیک آبی توییتر را گرفتیم. در رابطه با اینستاگرام هم پیگیری کردیم تا تیک آبی و رسمی در اختیار باشگاه قرار بگیرد و در یک ماه اخیر کار زیادی انجام دادیم. آن صفحه چون با نامه رسمی باشگاه بوده به همین دلیل نامه دوم ما را جدی نگرفتند. در ادمه  تایید فدراسیون را می‌خواستند و باید ببینیم چه اتفاقی می‌افتد. آن صفحه با 2 میلیون دنبال کننده یک منبع به حساب می‌آید و باید تیک آبی آن گرفته شود و در اختیار باشگاه قرار بگیرد. آن موجی که در فضای مجازی ایجاد می‌شود باعث افزایش قیمت بازیکنان می‌شود و برخی هم سواستفاده می‌کنند. من از هواداران درخواست می‌کنم در دام این افراد نیافتند و به باشگاه اطمینان داشته باشند و بگذارند کار طبق اصول پیش برود.

عرب در رابطه با اجرای قانون 50-50 در بازی سپاهان گفت: ما در برگزاری مسابقات تابع فدراسیون و سازمان لیگ هستیم و هر چه قانون بگویند اجرا می‌کنیم. آقای بهاروند و فتاحی گفته‌اند که 50-50 است. طبیعتا وقتی سازمان لیگ اعلام کرده حتما طبق قانون است و در حال حاضر گفته شده اجرا می‌شود. برای اصفهان هم دو سه نفر از دوستان را مامور کردم تا 3 روز زودتر بروند و شرایط را بسنجند. به دنبال برگزاری هر چه بهتر بازی هستیم و دوستان ما در اصفهان هم مطمئنا کمک خواهند کرد.

مدیرعامل باشگاه در مورد اینکه آیا خبر جدید و خوشحال کننده‌ای برای هواداران دارد یا خیر گفت: اتفاق خوب این است که کار اسپانسر به نتایج خوبی برای فصل آینده رسیده است. آرامش مالی بیشتری وجود دارد و می‌خواهیم از پتانسیل باشگاه استفاده کنیم. تا از این طریق و درآمدزایی که داریم برای فصل آینده عقب افتادگی در پرداخت‌ها نداشته باشیم. در این خصوص 11 جلسه هیئت مدیره داشتیم و یک سری عوامل پیش بینی نشده هم وجود داشت که ان‌شالله در راستای پیشرفت باشد.

عرب در پایان نیز گفت: عمده مشکل باشگاه دولتی بودن به شمار می‌رود که روی ما تاثیر منفی گذاشته است. ما حتی در گرفتن مشاور مشکل داریم و باید ببینیم که چه اتفاقی می‌افتد و ان‌شاالله با راهکار دولت و وزارت ورزش این مشکل هم حل بشود.

تگ ها


ایرج عرب عرب پرسپولیس مدیر عامل پرسپولیس نقل و انتقالات نقل و انتقالات پرسپولیس برانکو تمدید قرارداد بشار تمدید قرارداد پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال