عرب: پرسپولیس مشکل مالی دارد

ایرج عرب مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در مورد شرایط این تیم صحبت کرد...

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: مشکلات هست و ما هم استثناء نیستیم. ما یک درآمدی از اسپانسر داریم، ولی هزینه‌های زیادی هم داریم.
به گزارش مدال، ایرج عرب مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره شرایط پرسپولیس پس از کسب پیروزی در دربی و مقابل الاهلی عربستان در لیگ قهرمانان آسیا گفت: ما بعد از برد دربی و پیروزی مقابل پیکان در لیگ برتر، در آسیا هم خداراشکر یک نتیجه خوب گرفتیم و با پیروزی مقابل الاهلی عربستان به کورس قهرمانی برگشتیم.
وی درباره این موضوع که گفته می‌شود تیم پرسپولیس بحران مالی دارد، عنوان کرد: تیم به لحاظ فنی به همت مدیران باشگاه، کادرفنی، بازیکنان و حمایت همه جانبه هواداران خوب پیش می‌رود، ولی صادقانه بگویم وضع‌مان خیلی خوب نیست. البته ما همیشه در مصاحبه‌ها با جنبه مثبت صحبت می‌کنیم.
«درآمد ما ثابت است و هزینه‌ها متغیر»، عرب با بیان این جمله خاطر نشان کرد: در بحث ارزی و ریالی ما دچار نوسان هستیم. نمونه آن هم همین بازی با الاهلی که در امارات انجام دادیم و ۱۰ برابر برای ما هزینه داشت. در این بازی باید برای هزینه‌های‌مان یک عدد بسیار کوچک پیش‌بینی می‌کردیم که با برگزاری بازی در خارج از کشور هزینه ما ۱۰ برابر با توجه به قیمت ارز شد. الان این مبالغ را از کجا باید تأمین کنیم؟ باید یک جای دیگر را جایگزین کنیم که برای ما مشکل‌ساز می‌شود.
وی تصریح کرد: ما سعی می‌کنیم با درآمدی که داریم هزینه‌ها را مدیریت کنیم، خیلی هم صرفه‌جویی کردیم. علی‌رغم اینکه سعی کردیم مشکلی برای تیم پیش نیاید. برای همین بازی هم بهترین شرایط را با انتخاب هتل پنج ستاره و پرواز خوب مهیا کردیم. در ظاهر همه چیز خوب است، ولی در باطن ما سختی‌هایی را تحمل می‌کنیم و برای همین بازی با الاهلی کار مشکلی داشتیم، مسائلی است که در باشگاه مطرح است، ولی دیده نمی‌شود. مشکلات هست و ما هم استثناء نیستیم. ما یک درآمدی از اسپانسر داریم، ولی هزینه‌های زیادی هم داریم.
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره موضوع حضور برانکو در تیم ملی هم گفت: ما همیشه گفتیم که موضوع حضور برانکو در تیم ملی مطرح نبوده است. نه به ما رسماً اعلام شده و نه این موضوع را  شنیده‌ایم. همیشه گفتم که در باشگاه پرسپولیس چنین چیزی مطرح نیست. طبیعی است که از فدراسیون هم به ما چنین موضوعی اعلام نشده است. 
عرب درباره وضعیت عالیشاه گفت: این اتفاق یک موضوع درون تیمی بود و از طرف برانکو هم چیزی به باشگاه مطرح نشده است. فعلاً که امید عالیشاه برگشته است، تمرین می‌کند و مشکلی نیست.
وی درباره پنج شش هفته پایانی لیگ برتر و حساسیت مسابقات تصریح کرد: رقابت‌ها خیلی نزدیک است و همه باید حواس‌مان جمع باشد که اشتباهی صورت نگیرد تا برای‌مان مشکل‌ساز شود. هم کادرفنی و هم بازیکنان به این موضوع واقف هستند تا دقت لازم را داشته باشند و اشتباهی انجام نگیرد تا به سمت جلو حرکت کنیم. 

تگ ها


پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال