عزت اللهی در بازی دوم تیم ملی در جام جهانی قادر به بازی کردن است

سعید عزت اللهی، هافبک تیم ملی فوتبال کشورمان تنها دیدار اول جام جهانی را به دلیل محرومیت از دست می دهد ......

سعید عزت اللهی، هافبک تیم ملی فوتبال کشورمان تنها دیدار اول جام جهانی را به دلیل محرومیت از دست می دهد.

همانگونه که پیش از این در طرفداری خواندید، عزت اللهی که در دیدار با کره جنوبی از زمین مسابقه اخراج شده بود، با محرومیتی 2 جلسه ای از سوی فیفا رو به رو شد.

پرسشی که در خصوص محرومیت 2 جلسه ای عزت اللهی به وجود می آمد این بود که آیا عزت اللهی دو بازی اول جام جهانی 2018 روسیه را از دست می دهد یا اینکه با سپری کردن یک جلسه محرومیت خود در بازی مقابل سوریه، تنها بازی اول جام جهانی را از دست خواهد داد.

در تازه ترین آرای انضباطی که فیفا اعلام کرده است، اریک ماتوهو، مدافع 27 ساله تیم ملی آفریقای جنوبی نیز به دلیل رفتار خشونت آمیز در بازی این تیم در مرحله انتخابی جام جهانی 2018 همانند عزت اللهی با دو جلسه محرومیت از سوی فیفا و جریمه نقدی 5 هزار فرانک سوئیس مواجه شده است. در پی این موضوع، تیم ملی آفریقای جنوبی پیگیر چگونگی محرومیت بازیکنش شد که چنین پاسخی از سوی فیفا دریافت کرد:

با توجه به نقض بخش 1c ماده 48 قوانین انضباطی فیفا، اریک ماتوهو به دلیل رفتار خشونت آمیز در بازی مقابل کیپ ورده با دو جلسه محرومیت مواجه شده که یک جلسه از محرومیت اتوماتیک آن به خاطر دریافت کارت قرمز، در بازی برگشت مقابل همین تیم کیپ ورده گذرانده شده و وی تنها یک جلسه دیگر از همراهی تیمش محروم است.

این موضوع دقیقا همان اتفاقی است که برای عزت اللهی افتاده و  این توضیح شفاف فیفا و محرومیت کاملاً مشابه ماتوهو با عزت اللهی، مشخص می شود که ملی پوش ایرانی تنها یک جلسه دیگر محروم است و آن در بازی اول جام جهانی 2018 روسیه خواهد بود.

 

تگ ها


اخبار روز ایران فوتبال