عزت الهی: همدلی در تیم ملی گم شده بود

سعید عزت الهی هافبک میانی تیم ملی دلیل شکست تیم ملی در بازی های دور رفت را این می داند؛ همدلی در تیم ملی گم شده بود...

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، بعد از صعود تیم ملی به بازی های دور نهایی مقدماتی جام جهانی که با بازگشت وی به ترکیب اصلی تیم ملی همراه بود مصاحبه ای با سایت فدراسیون فوتبال انجام داده که آنرا می خوانید: 

بچه ها با همه وجود جنگیدند 

پس از یک برد شیرین و صعود به مرحله نهایی همه خوشحال هستیم. به همه مردم ایران تبریک گفته و امیدوارم دل شان شاد شود. خسته‌ نباشید ویژه ای هم به کل کادرفنی، مدیریت فدراسیون و بازیکنانی که داخل زمین بودند یا با تشویق‌های شان به نفراتی که بازی می کردند دلگرمی دادند می‌گویم. مثل یک برادر همه پشت هم بوده و نتیجه‌اش را هم گرفتیم. شرایط خیلی سختی داشتیم زیرا هوای بحرین خیلی گرم و شرجی بود اما خدا را شکر بچه‌ها در این چهار بازی با همه وجودشان رفتند و جنگیدند. اکنون هم ما شاد هستیم و هم مردم. 

بهتر است در مورد گذشته صحبت نکنیم 

واقعا شرایط خیلی سخت بود و همه در فشار و استرس بودیم زیرا جدا از بحث ملی، زندگی و آینده فوتبالی هم خود ما هم درگیر این مسابقات بود. همه با تمام وجود دوست داشتیم در جام جهانی باشیم چون حیف بود تیم ملی با وجود چنین استعدادهایی بخواهد از این مرحله حذف شود. گذشته هم گذشته و بهتر است درباره‌اش صحبت نکنیم اما خوشحالم بازگشتیم و این موضوع هم همراه با صعود تیم ملی به مرحله بعدی شد. حس خیلی خوبی دارم و امیدوارم بتوانیم در مرحله بعدی هم با قدرت برای صعود به جام جهانی بجنگیم. 

می خواهیم به رده ی اول فوتبال آسیا برگردیم 

نتایجی که دور رفت رقم خورد روی اتفاقات بود در غیر این صورت بحرین، عراق و تیم‌های دیگر این موضوع را می دانستند و استرس بازی‌ کردن مقابل ایران در وجودشان بود. خدا را شکر اکنون هم همه تیم ها می‌دانند ایران جزو قدرت‌های آسیا است. چندین سال تیم اول قاره بود اما اکنون تیم دوم شده است. قطعا در آینده برای جبران می‌رویم و می‌خواهیم دوباره به رنکینگ اول آسیا بازگردیم زیرا در حال حاضر یکی از بهترین‌ تیم‌های آسیا هستیم.ترس حریفان از ما به جا بود زیرا کل آسیا می‌داند تیم ملی ایران چه پتانسیل، استعدادها و فوتبالیست‌هایی دارد. آنچه در دور رفت در تیم ما گُم شده بود، خودباوری و همدلی بود. خدا را شکر می‌کنم پس از تغییرات در مدیریت و کادرفنی بچه ها توانستند این همدلی را بار دیگر پیدا کنند و هم‌قسم بودن به تیم ما بازگشت. بازیکنان توانستند خودشان را پیدا کنند و مثل برادر همه پشت هم تلاش می‌‌کردند.همه آسیا می‌دانند تیم ما از لحاظ پتانسیل و استعداد طراز اول است. همدلی و پشت هم جنگیدن در دور رفت مسابقات مقداری گُم شده بود اما خدا را شکر در این چهار بازی فوق‌العاده بودیم. دست تک تک بچه‌ها هم درد نکند که با تمام وجودشان جنگیدند و به همه تبریک می‌گویم.

همیشه به رضای آن بالایی راضی بودم 

در مورد عدم حضورم در ترکیب تیم ملی در بازی های گذشته باید بگویم همیشه به رِضای آن بالایی راضی بودم اما خدا را شکر این بازگشت و صعود خیلی چیزها را مشخص کرد. 

گروه بندی بازی ها نباید مهم باشد 

قبل از شروع مسابقات همیشه گفتم تیمی که می‌خواهد به جام جهانی برود نباید برایش مهم باشد با چه تیم هایی هم‌گروه شود زیرا تیم‌های دیگر باید فکر کنند می‌خواهند با ایران هم‌گروه شوند یا خیر زیرا هدف ما جام جهانی است و مطمئن باشید از رو در رو شدن با هیچ تیمی نمی‌ترسیم.مطمئن باشید با تمام وجود می رویم تا به خواسته خودمان برسیم. خدا را شکر از وقتی عزیزی خادم تشریف آورده حتی‌المقدور تمام تلاش خود را  در اردوی کیش و بحرین کرد. حضور خودشان هم در بحرین سبب دلگرمی ما بود و از وی تشکر می‌کنم. هرچند زمان کم بود اما اطمینان دارم برای تیم ملی در دور آینده برنامه بلند مدتی را تدارک دیده است. قول داده روز به روز هم شرایط را بهتر کند. همه چیز خوب و امیدوارم این تلاش ها مثمرثمر باشد و بتوانیم با عملکردمان جواب این لطف‌ها را بدهیم. از همه مردم تشکر می‌کنم که در این مدت دلگرمی به ما دادند. می‌دانم مسیر صعودمان سخت بود اما مردم به حدی دلگرمی دادند که سبب شد به خودباوری بیشتری برسیم. از آنها تشکر می‌کنم و خدا را شکر می‌کنیم که مقابل آنها روسفیدمان کرد. این نتایج مبارک مردم کشورمان باشد.

بیشتر بخوانید:

حفظ نتیجه از دقیقه ی ۴۶؛ استراتژی من نیست

بردهای منامه؛ دوباره تیم اول آسیا می‌شویم؟

 

 

تگ ها


سعید عزت اللهی تیم ملی ایران فوتبال ایران فوتبال