عزیزی: تنیس نه زمین ندارد، نه بودجه کافی!

رییس فدراسیون تنیس گفت: این را با صدای بلند به مسئولان وزارت ورزش اعلام می‌کنم؛ فدراسیونی که زمانی همه چیز داشت، الان همه چیز را از آن گرفته‌اند....

به گزارش "ورزش سه"، داود عزیزی، رییس فدراسیون تنیس در جریان برگزاری دیدار فینال جام حذفی تنیس به میزبانی مجموعه المپیک کیش به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.


حضور خارجی ها باعث شد سطح مسابقات بالا برود


تنیس یک ماه با جزیره کیش همراه بود و چند تورنمنت انجام شد. جام حذفی بانوان را داشتیم که ۷۳ تیم حضور بودند و مسابقاتشان از ۲۳ دی تا ۴ بهمن انجام شد. از ۴ تا ۱۱ بهمن مسابقات ای‌تی‌اف جونیور بود که ۱۱۲ تنیسور از کشورهای مختلف شرکت کردند. از ۸ تا ۲۳ بهمن نیز جام‌حذفی آقایان(جام فجر) برگزار شد. ۱۸۳ تیم حضور داشتند که نشان دهنده علاقه‌مندی خیلی خوب خانواده تنیس به مسابقات است.

حضور چند بازیکن خارجی باعث شد سطح‌ مسابقات بالا برود. در فینال هم شاهد مسابقه جدابی بین دو تیم آکادمی احمدوند و توسعه امین‌دارو بودیم. هر مسابقه‌ای که کیفیت خوبی داشته باشد، باعث می‌شود سطح کیفی بازیکنان ما بالا برود. تلاش کردیم مسابقات را به نحو احسن برگزار کنیم البته نقص‌هایی هم وجود داشت که در صددیم آن‌ها را برطرف کنیم و اتفاقات خوبی را برای تنیس رقم بزنیم.
چه کسی گفته سرمربی تیم ملی باید اسپانسر بیاورد؟


کادرفنی رده‌های سنی ما حدودا تکمیل شده است. تیم دیویس کاپ ما مانده که ۴ گزینه را کمیته فنی معرفی کرد. ۳ گزینه را دیدم. یک‌گزینه مانده که قرار است شنبه او را ببینم. سعی می‌کنیم در هفته آینده تکلیف تیم دیویس کاپ را مشخص کنیم. در کل، رده‌های سنی آقایان جمع بندی شده، بانوان ما هم در هفته پیش اعلام شد و به زودی تمام می‌شود. برای اولین بار است می شنوم که می گویید سرمربی تیم ملی خودش باید اسپانسر بیاورد.


تنیس الان هیچ زمینی ندارد


زمین‌های مجموعه انقلاب اجاره‌اش به پایان نرسیده، با توجه به ابلاغیه ستاد کرونا و بخشنامه معاون اول، یکسال الحاقیه به بهره بردار مجموعه تعلق گرفت. شرکت توسعه در واگذاری مجموعه استقلال عجولانه برخورد کرد چون مجموعه کاملی برای تنیس بود. الان فدراسیونی هستیم که هیچ گونه سخت افزاری ندارد. به وزیر و معاونان او‌ نیز اعلام کردم. همه هم از این اتفاق ناراحت هستند که چرا فدراسیونی که زمانی مجموعه استقلال، آزادی و شیرودی را داشت الان هیچ زمینی ندارد.


بودجه سه میلیاردی دردی را دوا نمی کند


کل اعتبار فدراسیون در سال ۹۸، یک‌ میلیارد و دویست‌ میلیون تومان بود. در سال ۹۹ به سه میلیارد و سیصد و‌ پنجاه میلیون تومان رسید. با توجه به افزایش نرخ ارز و اینکه همه تجهیزات این رشته وارداتی است، این‌ عدد هم دردی را دوا نمی‌کند. نمی‌خواهم نگاهم کلا دولتی باشد و باید نگاه اسپانسرینگ از بیرون‌ هم باشد. هر چه قدر مسابقات جذابتر باشند و پخش مستقیم داشته باشیم، اسپانسرینگ ما‌هم زیادتر می‌شود. این‌ها زمانی اتفاق می‌افتد که همه اعضای خانواده تنیس دست به دست هم بدهند تا وضعیت خوبی رقم‌ بخورد. واقعیت این است که فدراسیون تنیس هیچ زمینی ندارد. این را با صدای بلند به مسئولان وزارت ورزش اعلام می‌کنم؛ فدراسیونی که زمانی همه چیز داشت، الان همه چیز را از آن گرفته‌اند.


جایزه جام حذفی ۶۰ میلیون تومان بود


جایزه مصوب شده در هیات رئیسه برای جام حذفی تنیس۶۰ میلیون تومان بود که توزیع می‌شود. بیشتر نفس مسابقه مهم است تا رویدادی برگزار شود و اتفاقات خوبی رقم بخورد.

تگ ها


تنیس