عزیزی‌خادم:فیفا با ما شوخی ندارد

شهاب الدین عزیزی خادم رییس فدراسیون روی موضوع تصویب اساسنامه توسط مجلس، مجددا تاکید کرد....

به گزارش "ورزش سه"، عزیزی خادم که پنج شنبه در اصفهان مقابل خبرنگاران قرار گرفته و همچنین در مجمع صحبت مفصلی کرده بود، در بخش مهمی از حرف‌هایش به موضوع تصویب اساسنامه توسط مجلس اشاره کرد.

نکته اینجاست که باتوجه به اتفاقات رخ داده در پرونده حرفه‌ای سازی پرسپولیس و استقلال، باید در نظر داشت که مجامع تصمیمگیر بین المللی صبوری گذشته را ندارند و امکان دارد با ایران در صورت عدم تصویب بند یک اساسنامه فدراسیون فوتبال، با سختی بیشتری برخورد کنند.

این همان چیزی است که عزیزی خادم در صحبت‌هایش به آن اشاره می‌کند و عقیده دارد باتوجه به تصویب اساسنامه در هیئت دولت، مجلس باید در این مسیر همراه فوتبال ایران باشد.

وی در خصوص مشکلاتی که در اساسنامه فدراسیون وجود دارد گفت:بحث اساسنامه یک بحث مهم و تهدید جدی است. من در آن زمان که شما به آن رای دادید هیچ مسئولیتی نداشتم.روی اساسنامه کار شد و کار بزرگی صورت گرفت. این اساسنامه یک نقشه راه داشته که باید جمع بندی انجام می شد. فدراسیون جهانی آن را تایید کرده و ضلع سوم دولت هم آن را تایید کرده است.

رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد:مجمع فدراسیون جهانی و دولت هم این اساسنامه را تایید کرده و در نهایت باید با نظر مجلس تایید شود. تغییرات توسط دولت مانده به همین دلیل در جلساتی که داشتیم فیفا این مسأله را پیگیری می کند و می گوید ما با شما قدم به قدم آمدیم و با توافقات شما گام برداشتیم. در برگزاری انتخابات و برگرداندن میزبانی ها و همه چیز با ما همکاری شده بنابراین باید آخرین قدم نیز انجام و آخرین بند اساسنامه تصویب شود. هفتاد روز کمتر از فرصتی که ما داده شده  باقی مانده و آنها با ما شوخی ندارند و زمان کمی داریم و امیدوارم شما با نمایندگان خود در مجلس صحبت کنید.

وی تاکید کرد: امیدوارم صدای مردم و ملت را منتخبین ملت بشنوند و این در شأن فوتبال ما و مردم نیست که درگیر یک بند از اساسنامه باشیم.باید راهکاری برای آن داشته باشیم و این کار را با یک کار جمعی و همدلی انجام بدهیم.دولت باید تغییرات در اساسنامه را قطعی کند تا فوتبال ما در مسیر پیشرفت قرار بگیرد.

تگ ها


شهاب‌الدین عزیزی خادم فدراسیون فوتبال