Banner

عسکری: سلامت کشتی گیران در اولویت است

دبیر فدراسیون کشتی گفت: خصوصیات شخصیتی بنا این است که در جلسات کمتر حضور پیدا می‌کند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، سیدجلال عسکری، دبیر فدراسیون کشتی امروز مهمان برنامه سلام صبح بخیر بود تا درباره وضعیت این رشته پرمدال در روزهایی که ورزش جهان تحت تاثیر ویروس کرونا قرار گرفته، صحبت کند. 


* چه خبر از وضعیت کشتی؟ همه چیز تعطیل شده؟


این اتفاقی که برای کل جامعه ورزش و علی الخصوص کشتی گیران افتاده و همه درگیر این ویروس شده اند و فدراسیون تمهیداتی اندیشیده. با توجه به مصوبات شورای عالی مقابله با کرونا داشته اردوهایمان را لغو کرده ایم و سلامت کشتی گیران اولویت اول همه ما است.


* این روزها همه چهره های ورزشی درباره اینکه به خاطر شرایط سخت این روزها حال مستاجران مراعات شود صحبت می کنند. شما هم وارد این پویش شده‌اید؟


فدراسیون کشتی در مباحث فرهنگی و اجتماعی ورود پیدا کرده و در اینستاگرام و دیگر فضاها همه حضور فعالی دارند و سعی کردند به این حرکت اجتماعی بپردازند.


*‌ وضعیت بچه های کشتی چگونه است؟ تعطیل و در شهرهای مختلف هستند؟ تمرینات یا رژیم غذایی آنها زیر نظر گرفته شده؟


بعد از مسابقات هندوستان اردوی فرنگی ادامه داشت و در خانه کشتی حضور داشتند و آزادکاران هم به اردو پیوستند اما مجبور شدیم این اردوها را لغو کنیم و همه چه کسانی که باید کسب سهمیه کنند چه آنهایی که در المپیک حضور خواهند داشت زیرنظر مربیان خود در شهرهای خودشان کار می کنند. اکثر باشگاه های ورزشی تعطیل شده اما تمرینات این بچه ها باید ادامه داشته باشد و به صورت انفرادی هم ادامه دارد.


* ما سه سهمیه در کشتی فرنگی و سه سهمیه در کشتی آزاد داریم. تکلیف مسابقات چه می شود؟ اصلا المپیک برگزار می شود؟


بی اطلاع هستیم. ما در رشته آزاد سه سهمیه و در فرنگی هم سهمیه کسب کرده ایم اما در هردو رشته سه سهمیه مانده که باید کسب کنیم. مسابقات گزینشی کشور چین لغو شده و قرار شده میزبانی به مجارستان یا قرقیزستان منتقل شود که آن هم در هاله ای از ابهام است. منتظر تصمیم گیری فدراسیون جهانی داریم. ما ارتباط خوبی با فدراسیون داریم و منتظر پاسخ برای تاریخ هستیم.


* هیچ تاریخ حدودی هم اعلام نشده است؟


دو تاریخ ۱۳ تا ۱۵ فروردین ماه و ۲۳ تا ۲۵ اعلام شده اما هنوز قطعی نیست. 


*میزبانی چطور؟


کشورهای مختلف بوده اند که اعلام آمادگی نکرده اند باید ببینیم اتحادیه جهانی چه زمانی را اعلام می کند.


*همه از کشتی توقع دارند. شرایط رضایت بخش است؟


فدراسیون همه هم و غم خود را گذاشته تا بتواند کسب سهمیه انجام بدهد و این اتفاقات تا حدودی برنامه های خود را تحت تاثیر قرار داده است. راضی هستیم و همه امکانات در فدراسیون فراهم شده است.


*آقای بنا در جلسه فدراسیون حضور نداشتند برخی می گفتند این به خاطر عدم رضایت ایشان است.


خصوصیات شخصیتی بنا این است که در جلسات کمتر حضور پیدا می کند و رنگرز مدیر تیم های ملی حضور داشتند. مرمت و بازسازی خانه کشتی که انجام شده در خور شان کشتی گیران است و فضا و بستری مناسب است تا هر زمانی این بیماری ریشه کن شود تمرینات ادامه پیدا کند.


*نظر شما درباره حرکت آقای حبیبی چیست؟ کشتی گیران همیشه سردمدار چنین حرکاتی هستند.


جا دارد از آقای حبیبی و کسانی که سهیم شدند تشکر کنم و همه جا نشان داده اند کشتی گیران در امور خیر پیش قدم هستند. به آنها خدا قوت می گوییم.
*اخیرا اتفاق عجیبی در خصوص بهروز هدایت در مسابقات افتاد افتاد. ماجرای دوپینگ او چه بود؟


در مسابقات بین المللی آقا تختی در شیراز از یک سری از بچه ها آزمایش دوپینگ گرفتند و آمدن جواب این آزمایشها زمان بر شد، موقعی که به ما اطلاع دادند ما به کادر فنی اعلام کردیم و این اتفاق همزمان با برگزاری مسابقات آسیایی بود. این اتفاق همه جای دنیا می افتد و ما قبل از اینکه اتفاقی برای کشتی گیرمان بیفتد پیش قدم شدیم.


*خارج از مسابقات این دوپینگ صورت گرفته بود؟


بنای فدراسیون بر این است که در همه رده های سنی قبل از اینکه بچه ها به اردو بیایند فرم هایی را پر کنند و همیشه در خصوص دوپینگ هم تذکر می دهیم و هم برخورد می کنیم. برای آن موضوع هم خودمان پیش قدم شدیم و اگر تست بچه ها مثبت باشد در کمیته انضباطی و حقوقی پیش قدم می شویم.
*او سکوت کرده توضیح او چه بوده؟


هفته گذشته جلسه ای برگزار شد و موضوع در دست بررسی است و منتظر جواب کمیته پزشکی هستیم و اطلاع رسانی خواهیم کرد.


*صحبت پایانی؟


ان شاءالله که همه موفق باشند و به پویش در خانه بمانیم بپیوندند امیدوارم این بیماری هرچه زودتر ریشه کن شود و شاهد اتفاقات خوب اجتماعی و ورزشی باشیم.

بیشتر بخوانید:
مسابقات کشتی کسب سهمیه المپیک به تعویق افتاد

کیش، گزینه اصلی برای قرنطینه کشتی گیران

 

 

تگ ها


کشتی کشتی