عسگری: اعتقاد داشتم خدا مدال این مسابقات را برای من کنار گذاشته است

بهمن عسگری، قهرمان مسابقات جهانی کاراته گفت: اعتقاد داشتم خدا طلای مسابقات جهانی را برای من کنار گذاشته است و من باید تلاش خود را برای این مهم انجام بدهم ......

بهمن عسگری، قهرمان مسابقات جهانی کاراته گفت: اعتقاد داشتم خدا طلای مسابقات جهانی را برای من کنار گذاشته است و من باید تلاش خود را برای این مهم انجام بدهم.

بهمن عسگری، در خصوص عمل به قولش با کسب دو مدال طلای بازی‌های آسیایی و مسابقات جهانی اظهار داشت: زمانی که در مصاحبه خود قبل از بازی‌های آسیایی از بدهی این مسابقات و رقابت‌های جهانی با خود صحبت کردم به هیچ عنوان روی آن فکر نکرده بودم و از اعماق دل و وجودم آن صحبت را کردم. واقعا حس کرده بودم که مسابقات جهانی و بازی‌های آسیایی به من دو مدال بدهکار بودند. 

وی تصریح کرد: در 2 سال گذشته تمام تمرکز خود را برای موفقیت در این مسابقات گذاشته بودم و خدا را شکر در این مسیر نیز تقریبا از تمامی مسابقات با نتیجه بازگشتم و خدا را شکر حتی در این مدت یک قدم نیز از مسیر خود بیرون نزدم. خدا را شکر با طلای بازی‌های آسیایی ابتدا بدهی این رویداد با خودم را تسویه کردم و در ادامه تمام تمرکز خود را روی مسابقات جهانی اسپانیا گذاشتم.

قهرمان مسابقات جهانی اسپانیا افزود: خدا را شکر مسابقات جهانی اسپانیا نیز مانند مسابقات لیگ جهانی که در این کشور برگزار شد برای من خوش یمن بود و توانستم در این رویداد معتبر نیز مدال طلا کسب کنم تا طلب خود از این رویداد را نیز تسویه کنم. اعتقاد داشتم خدا مدال این مسابقات را برای من کنار گذاشته است و فقط باید با تمام وجود برای رسیدن به آن تلاش کنم.

عسگری در خصوص رقبای خود برای رسیدن به مدال طلا عنوان کرد: تنها بازیکن انفرادی بودم که برای کسب مدال طلا 7 کومیته زدم. در روز نخست مسابقات حریفانی از سوئد، چین، قزاقستان و سنگال را شکست دادم و برای رسیدن به مرحله نیمه‌نهایی نیز مقابل «کن نیشیمورا» ژاپنی که یکی از بهترین بازیکن این وزن است به برتری دست یافتم. این کاراته‌کا ژاپنی به تنهایی چهار یا پنج بار «رافائل آقایف» بزرگ را شکست داده است اما خدا را شکر با یک استراتژی خوب مقابل این کاراته‌کا توانمند به برتری دست پیدا کنم. 

وی افزود: در نیمه‌نهایی نیز به مصاف حریف روسیه‌ای رفتم که تا این مرحله تمامی رقبای خود را با قدرت شکست داده بود. قبل از بازی کادرفنی تاکید زیادی روی جسور و محکم بودن این بازیکن داشت و بارها به من یادآور شد با حواس جمع مقابل او بازی کنم. من نیز با توجه به تجربه‌ام توانستم این بازیکن را شکست بدهم تا حریف «لوئیجی بوسا» ایتالیایی در دیدار نهایی شوم.

نماینده وزن 75- کیلوگرم کاراته ایران تصریح کرد: این کاراته‌کا ایتالیایی یک از حریفان خوب و شناخته شده وزن 75- کیلوگرم است و مدال‌های ارزشمندی دارد. جو سالن نیز به نفع بوسا بود و من تلاش کردم توجهی به این موضوع نداشته باشم و کار خود را انجام بدهم.  خدا شکر نیز یک بر صفر نیز پیروز شدم تا به مدال ارزشمند جهانی برسم. 

عسگری در خصوص کسب مدال طلای این وزن بعد از 12 سال برای ایران گفت: می‌دانستم که خیلی وقت است که در وزن 75- کیلوگرم، کاراته ایران به طلا نرسیده است اما نمی‌دانستم آخرین مدال طلا 12 سال پیش توسط جاسم ویشگاهی کسب شده است. افتخار می‌کنم در وزنی به مدال طلا رسیدم که کاراته ایران ستاره‌های بزرگی به نام جاسم ویشگاهی، سعید فرخی و سعید حسنی‌پور را داشته است و بابت این موضوع خیلی خوشحال هستم. 

وی با تاکید بر هدف بعدی خود و موفقیت در المپیک توکیو عنوان کرد: تمام تلاشم را می‌کنم تا مسیر موفقیتم ادامه داشته باشد. از حالا نیز به هدف بعدی خود که المپیک است فکر می کنم. یک سال و چند ماه تا آغاز المپیک زمان باقی مانده است و باید از این به بعد خیلی حرفه‌ای تر به کار خود ادامه بدهم و قدم‌هایم را محکم ادامه بدهم. ابتدا نیز باید سهمیه این مسابقات را کسب کنم که خودش افتخار بزرگی است و بعد از آن تلاش کنم با مدال المپیک دل مردم بزرگ ایران و جامعه کاراته را شاد کنم. 

قهرمان بازی‌های آسیایی اندونزی در خصوص هت‌تریک کومیته تیمی در کسب مقام قهرمانی گفت: ابتدا باید بگویم افتخار می‌کنم که عضو این تیم هستم. تیم ما سه دوره پیاپی قهرمان جهان و به قول معروف هت‌تریک کرده است و این موضوع همه را به وجد آورده است.واقعا تکرار قهرمانی جهان برای سه دوره خیلی سخت است و این موضوع نیز به اتحاد، هماهنگی  زیادی داشته است. این مهم نیاز به یک مدیر خوب در راس کادرفنی تیم ملی نیاز داشت و بعید می‌دانم این اتفاق بزرگ را حالا حالاها تیمی تکرار کند. 

عسگری تاکید کرد: قبل از مسابقات جهانی اسپانیا بسیاری از بزرگان کاراته دنیا که از دوستان ما هستند، اعتقاد داشتند تیم ایران دیگر توانایی تکرار عنوان قهرمانی را ندارد و از انگیزه لازم نیز برخوردار نیست اما ما از قبل هم قسم و متحد شده بودیم تا یک بار دیگر قهرمان جهان شویم و هت‌تریک کنیم.  این مهم نیز حاصل تلاش تمام بچه‌ها و کادرفنی بود. 

وی در خصوص نخستین نایب قهرمانی کاراته ایران در تاریخ 48 ساله مسابقات جهانی عنوان کرد: ما تا بعد از کسب مدال طلای کومیته تیمی نیز از این موضوع اطلاع نداشتم و استاد هروی بعد از قهرمانی این موضوع را به ما اعلام کرد که حسابی خوشحال شدیم. خدا را شکر همه اولین‌ها در این دوره و نسل اتفاق افتاده است. نسلی که تکرار آن خیلی سخت است و این نسل تاریخ‌ساز برای همیشه ماندگار خواهد شد. قطعا در سالیان آینده به خاطر تاریخ‌سازی همه از این بچه‌ها به نیکی یاد می‌کنند. 

قهرمان کاراته جهان خاطر نشان کرد: هر چیزی که در تاریخ کاراته ایران اتفاق نیفتاده بود را ما انجام دادیم و این موضوع نیز بعد از لطف خدا حاصل همت بچه‌ها و کادرفنی بود. من نیز به خاطر تمام این افتخارات خوشحال هستم که در این نسل و دوره حضور دارم. اینکه برای اولین بار بین این همه کشور و با همه کمبودها در مجموع مسابقات کاتا و کومیته نایب قهرمان جهان شویم واقعا افتخار بزرگی است که من نیز مانند همه بچه‌ها از آن خوشحال هستم. امیدوارم قدر تک‌تک بچه‌ها را مسئولان ورزش کشور، فدراسیون کاراته و جامعه ورزش بداند و از این به بعد بیشتر و بیشتر حمایت کنند تا همچنان پرقدرت به جلو حرکت کنیم و در المپیک نیز بهترین مدال‌ها را برای کشورمان کسب کنیم. 

عسگری در خصوص عملکرد سایر بازیکنان گفت: من دوست داشتم همه بچه‌ها بهترین مدال را کسب کنند. واقعا حق پورشیب و سجاد گنج‌زاده مدال طلا بود. من و گنج‌زاده مثل برادر می‌مانیم و 13 سال است که در تیم‌های ملی با هم هستیم. برای هامون درفشی‌پور نیز که در اولین حضور خود در مسابقات جهانی مدال برنز کسب کرد واقعا خوشحال شدم. امیر مهدی‌زاده نیز همیشه برای مردم ایران قهرمان است و واقعا در این دوره نیز با تمام وجود مبارزه کرد که بابت آن به او خسته نباشید می‌گویم. مطمئنم که شکست امیر در مسابقات سکوی پرتابی برای موفقیت‌های آینده او خواهد بود.

وی در خصوص همدلی تیم کاراته ایران در سالیان اخیر و تاثیر آن در موفقیت‌های کاراته ایران عنوان کرد: ما همه اعضای تیم ملی برای یکدیگر بهترین‌ها را می‌خواهیم. در وزن من در حال حاضر علی‌اصغر آسیابری نفر دوم است و واقعا من برای من تفاوتی میان موفقیت‌های خودم و او وجود ندارد. بقیه بچه‌ها نیز همین‌گونه هستند و همه جوره به هم کمک می‌کنیم. همه این اتفاقات نیز به خاطر مدیریت خوب شهرام هروی در راس تیم ملی است. 

ملی‌پوش کاراته ایران تصریح کرد: در کنار هروی نیز کادرفنی خوبی حضور دارد که به خوبی با هم هماهنگ هستند. این هماهنگی کادرفنی به بازیکنان نیز منتقل شده است. هروی تلاش کرده است که با وجود برقراری عدالت در تیم ملی، رفاقت نیز بین بازیکنان حفظ کند. او هر جا که نیاز بوده است به بچه‌ها تشر زده است و در سایر مواقع نیز مانند یک برادر در کنار تمام بازیکنان تیم ملی حضور داشته است. همه این اتفاقات باعث یکدلی و هماهنگی تیم در سالیان اخیر شده است. حمایت فدراسیون از کادرفنی نیز در کنار عواملی که عنوان کردم باعث شده است تا ما در سالیان اخیر موفق باشیم. 

عسگری در پایان خاطر نشان کرد: امیدوارم قدر این تیم ملی کاراته را بدانیم و با حمایت از سوی مسئولان ورزش و رسانه‌ها الگویی برای موفقیت سایر تیم‌ها باشد. این تیم واقعا لیاقت و استحاق زیادی برای بزرگتر شدن دارد تا تک تک بچه‌ها را مردم بشناسند. 

تگ ها


المپیک