عصبانیت قلعه‌نویی؛ ذوب‌آهن موقعیتی نداشت!

امیر قلعهنویی پس از تساوی یک - یک شاگردانش مقابل ذوبآهن اصفهان با تسلیت حوادث رخ داده اخیر در کشور اظهار داشت: وقتی از موقعیتها استفاده نکنید باید تنبیه شوید ......

امیر قلعهنویی پس از تساوی یک - یک شاگردانش مقابل ذوبآهن اصفهان با تسلیت حوادث رخ داده اخیر در کشور اظهار داشت: وقتی از موقعیتها استفاده نکنید باید تنبیه شوید ...

امیر قلعه‌نویی پس از تساوی یک - یک شاگردانش مقابل ذوب‌آهن اصفهان با تسلیت حوادث رخ داده اخیر در کشور اظهار داشت: وقتی از موقعیت‌ها استفاده نکنید باید تنبیه شوید.موقعیت‌های گلزنی از منطقه شش قدم و سه قدمی دروازه داشتیم و یک پنالتی خراب کردیم و همین باعث می‌شود که امتیاز از دست بدهیم. اگر موقعیت‌ها را از دست بدهید همینطور باید امتیاز هم از دست بدهید. ذوب آهن به غیر از ارسالی که از فاصله 70 متری داشت، موقعیت دیگری خلق نکرده بود و توپ شدن این گل نیز برای من بسیار عجیب بود.

وی عنوان کرد: تیم ما از فضای مسابقه دور بود و باید این بازی را قبلاً انجام می‌دادیم اما به هر حال عیب ندارد, ما سپاهان هستیم و باید همیشه به ما ظلم شود. با اینکه دو امتیاز از دست دادیم تشکر کنم, باید از تیم داوری تشکر کنم چرا که آنها عملکرد خوبی در این بازی داشتند. همچنین از باشگاه ذوب‌آهن که پیش از این بازی بیانیه صادر کرد و پُست گذاشت نیز تشکر می‌کنم.

قلعه نویی راجع به این سؤال که به نظر می‌رسید از خط دفاعی تیم‌تان رضایت نداشتید و بارها در بازی با بازیکنان این خط بحث می‌کردید, گفت: یک موقعیت 50 درصد پیدا کنید که ذوب‌آهن در این بازی ایجاد کرده باشد. من در جریان بازی نبودم و شاید موقعیت‌های ذوب آهن را ندیده باشم, اگر چنین موقعیتی ایجاد کرده‌اند به من بگویید. ما مقابل ذوب‌آهنی بازی می‌کردیم که در شرایط ایده آلی قرار داشت اما به آنها موقعیت گلزنی ندادیم.

وی افزود: بازیکنان خط دفاعی تیم خیلی خوب کار کردند و به تیم حریف اجازه ایجاد موقعیت ندادند. فقط در نیمه اول در پشت محوطه جریمه به آنها چند بار خطا دادند که من در بین نیمه از بازیکنانم خواستم که در این ناحیه دیگر به حریف خطا ندهند. در ذهنم نیست که ذوب آهن حتی موقعیت 30 درصد نیز به دست آورده باشد. علاوه بر این ما سجاد شهباززاده و کومان دو موقعیت صددرصد از دست دادند و همچنین پنالتی ما نیز به گل تبدیل نشد اما ما روی ارسال 70 متری گل دریافت کردیم, دیگر این توپ نباید به گل تبدیل می‌شد.

سرمربی سپاهان راجع به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه همیشه برای از دست دادن امتیاز به تصمیمات داوری اعتراض دارید و آیا با کی‌روش استنلی که پنالتی‌‌ خراب کرد و باعث از دست رفتن امتیاز شد, برخورد خواهید کرد یا خیر, عنوان کرد: متوجه سؤال‌تان نمی‌‌شوم. بهترین بازیکنان دنیا نیز مانند زیکو یا پلاتینی پنالتی خراب می‌کنند. تو را به خدا این حرف‌ها را نزنید. تعجب می‌کنم که راجع به این چیزها صحبت می‌کنید.

قلعه‌نویی درباره اینکه چرا سپاهان نیم فصل دوم نمی‌تواند موقعیت‌های خوبی خلق کند, تصریح کرد: در نیم فصل دوم شرایط امتیازی بسیار سخت‌تر می‌شود. با این حال در نیم فصل دوم موقعیت‌های بیشتری خلق کرده‌ایم اما بدشانسی آورده‌ایم و توپ‌های‌مان از سه متری و شش متری و همچنین پنالتی‌مان به گل تبدیل نمی‌شود. مانند بازی با فولاد که همین اتفاق برای ما افتاد.

سرمربی سپاهان با اشاره به بیانیه‌ای که باشگاه ذوب آهن پیش از این دیدار صادر کرده بود, خاطرنشان کرد: نمی‌دانم فلسفه صدور این بیانیه چه بوده است, اما ما راجع به مسائل دیگری صحبت کردیم و آنها بیانیه صادر کردند. هر کس که به سپاهان می‌رسد بیانیه صادر می‌کند. برایم جالب بود که ذوب‌آهن تا حالا یک بیانیه هم نداده بود اما آقایان حالا که به سپاهان رسیدند هم بیانیه دادند و هم پُست گذاشتند. خدا را شکر در این بازی هم پنالتی یک متر در داخل محوطه اتفاق افتاده بود اما به هر ترتیب حساسیت روی سپاهان وجود دارد. در پایان بازی آنها طوری خوشحالی کردند که من فکر کردم قهرمان جایی شده‌اند!

وی در پایان راجع به کمک‌های نهادها و مردم به سیل‌زدگان برخی شهر‌های کشور, گفت: باید از همه نیروهایی که تلاش می‌کنند تشکر کرد. من گفتم فقط از نیروها و نه مسئولان؛ هلال احمر, ارتش, سپاه و مردم عزیز دارند تلاش می‌کنند اما مدیران ما بالاخره باید مقداری موضوع را بهتر کنترل می‌کردند. باید این مسائل را پیش‌بینی می‌کردند تا حوادث کمتری رخ می‌داد. باشگاه سپاهان نیز با اختصاص درآمد این بازی به سیل‌زدگان کار اخلاقی, پهلوانانه و ملی خوبی انجام داد.