عصبانیت لوو؛ چرا یوفا اجازه ۵ تعویض نمی دهد؟

سرمربی تیم ملی آلمان معتقد است همچون رقابت های باشگاهی در دوران کرونا باید به تیم های ملی هم اجازه ۵ تعویض داده شود....

به گزارش "ورزش سه"، آلمان و اسپانیا امشب در ورزشگاه مرسدس بنز آرنا شهر اشتوتگارت در چارچوب رقابتهای لیگ ملتهای یوفا به مصاف هم رفتند. اولین بازی دو تیم در فصل جدید این رقابتها با تساوی ۱-۱ به پایان رسید.

آلمان ها ابتدا در دقیقه ۵۱ با گلزنی تیمو ورنر از حریف پیش افتادند ولی در ثانیه آخر و در دقیقه ۹۰+۵ روی اشتباه آلمانی ها در آفساید گیری اسپانیا موفق شد توسط گایا گل تساوی را به ثمر برساند تا سه امتیاز از دست ژرمن ها در بیاید.

یواخیم لو سرمربی تیم ملی آلمان در نشست خبری پس از بازی گفت:« با توجه به آنچه که از تیمم دیدم، می‌توانم بگویم که از عملکرد آن راضی‌ام. بازیکنان ما تا آخرین دقیقه بازی با تمام توان‌شان بازی کردند. بازی به شدت سخت و سنگینی بود. هر دو تیم با تمام قدرت‌شان بازی می‌کردند. به نظر من اینکه اجازه ندادیم اسپانیا کنترل بازی را در دست بگیرد، نکته بسیار مهمی بود و ما هم موقعیت‌‌های بهتری داشتیم، البته در نیمه دوم حفظ فشار روی حریف سخت‌تر شد.»

لو در ادامه از تصمیم یوفا درباره عدم صدور مجوز استفاده از ۵ بازیکن تعویضی در طول مسابقات لیگ ملت‌های اروپا انتقاد کرد و گفت:« راستش درک نمی‌کنم که چرا یوفا برای این مسابقات اجازه استفاده از ۵ تعویض را نداده است و از این بابت هم عصبانی هستم.

این قانون در تمامی تورنمنت‌های دیگر اجرایی شده و موفقیت‌‌آمیز هم بوده است اما نمی‌دانم دلایل یوفا برای اینکه تصمیم گرفت آن را در لیگ ملت‌ها اجرا نکند، چه بوده است. بعضی از بازیکنان ما فرصت کمی برای تمرین کردن داشته‌اند و با این حال مجبورند ۹۰ دقیقه بازی کنند چون فرصت‌های تعویض ما محدود است. نمی‌دانم معیار در نظر گرفته شده برای این تصمیم یوفا چیست.»

سرمربی تیم ملی آلمان سپس از نحوه زمان‌بندی بازی‌های این تیم هم ابراز نارضایتی کرد و گفت:« من کارمند فدراسیون فوتبال هستم و دوست دارم که تیم ملی‌مان موفق باشد اما درک نمی‌کنم که چرا ما در ماه‌های اکتبر و نوامبر در عرض کمتر از یک هفته سه بازی باید انجام دهیم. چنین چیزی امکان پذیر نیست.»

تگ ها


تیم ملی آلمان یوآخیم لو