عصبانیت کریس ازعدم گلزنی در لالیگا

پس از برتری رئال برابر لاس پالماس تنها رئالی عصبانی کریس رونالدو بود که نتوانست گلزنی کند ......

پس از برتری رئال برابر لاس پالماس تنها رئالی عصبانی کریس رونالدو بود که نتوانست گلزنی کند.

كريستيانو رونالدو ستاره پرتغالي رئال مادريد حسابي از روزهاي اوجش فاصله گرفته ؛ دست كم از نظر گلزني اين فاصله به شدت محسوس است. او تا اينجاي رقابت هاي لاليگا تنها توانسته يك گل به ثمر برساند و ناكامي او در گلزني نه تنها باعث خشمش شده، بلكه كار را براي تيمش هم سخت كرده است. در شب برد ۳ بر صفر رئال مقابل لاس پالماس بود كه كريس فرصت گلزني ايده آلي را براي ايسكو فراهم كرد و روي اين پاس عملكردي تماشايي داشت اما خودش در اين بازي نتوانست نامش را در ليست گلزنان تيمش ثبت كند.

اين اولين باري نيست كه كريس در بند ناكامي گرفتار مي شود ولي اين بار اوضاع براي او بسيار سخت شده است. كريس بي قرار گلزني در لاليگاست و تا به اينجاي فصل 48 شوت به سمت دروازه حريفان زده كه فقط به يك گل رسيده و اين در حالي است كه در هشت فصل قبل، به طور ميانگين از هر43/6 شوت او، يكي تبديل به گل مي شد. سه فصل پيش و در فصل۲۰۱۵- 2014 در بازه زماني مشابهي، او مهار ناپذير بود. 18گل براي تيمش زده بود و به طور ميانگين از هر 68/4 شوت او يكي وارد دروازه حريفان مي شد.

اين موضوع حتي باعث نگراني اعضاي رختكن تيم مادريدي هم شده است. دوربين هاي شبكه خبري BeIN  تصاويري را از بازيكنان رئال در بين دو نيمه ضبط كرده كه آنها به شدت تلاش مي كردند تا روحيه هم تيمي شان را بالا ببرند. كاسيا به او مي گفت: «باريكلا كريس!» و وايخو خطاب به هم تيمي پرتغالي اش مي گفت: «توپ وارد دروازه خواهد شد. صبور باش»

ولي صبوري تنها چيزي است كه در شرايط فعلي كريس از آن بي بهره است. بي قراري او براي گلزني باعث شده كه بارها و بارها شاهد اشتباهاتي عجيب و غريب از كريس باشيم. در بازي رئال مقابل لاس پالماس بود كه كريس 5 بار در دام آفسايد بازيكنان حريف گرفتار شد و اين در حالي است كه او در طول تمام دوران حضورش در لاليگاي اين فصل تنها 11 بار گرفتار آفسايد حريفان شده بود.

حالا با وقفه برگزاري بازي هاي ملي، كريس فرصت اين را خواهد داشت تا كمي استراحت كرده و به بازيابي روحي خودش بپردازد. چراكه سرمربي پرتغال او را براي مصاف با عربستان سعودي و آمريكا به اردوي تيمش دعوت نكرده و به كريس استراحت داده است. حالا ستاره پرتغالي براي دو هفته اين فرصت را خواهد داشت تا در والدبباس به تمرين بپردازد و براي بازگشت به روزهاي خوب گلزني تلاش كند. در پايان بازي رئال با لاس پالماس و در شرايطي كه كريس به شدت تحت فشار بود، سرخيو راموس در گفت وگو با خبرنگار فلش اينترويو گفت: «گل؟ از راه خواهد رسيد. كريم بن زما از اين حيث سخاوتمندتر بود ولي كريس وقتي كه گل نزند، كلافه و ناراحت به خانه خواهد رفت.» و زيدان هم در اين رابطه قولي داد: «اين روند تغيير خواهد كرد.»

كريس اميد دارد كه بتواند روحيه اش را بازيافته و در بازي بعدي تيمش در ورزشگاه واندا متروپوليتانو، اين روند را تغيير دهد. او كه تجربه خوبي در گلزني در شهرآورد شهر مادريد دارد و در شش شهرآورد هفت بار به گل رسيده (و دو هت تريك كرده)، شايد بتواند در مصاف بعدي تيمش مقابل اتلتيكومادريد، به پايان اين روزهاي سخت برسد.

 

تگ ها


اخبار روز کریستیانو رونالدو رئال مادرید لالیگا فوتبال