عصبانیت کونته بعد از صدرنشینی؛ لوکاکو را الاغ صدا می‌کردند

آنتونیو کونته با برد حساس مقابل ناپولی صدر جدول را از یوونتوس پس گرفت و به رکورد 100 درسری آ رسید....

صدمین برد آنتونیو کونته یکی از مهمترین آنها بود. اینتر از سال 1997 هیچ وقت موفق نشده بود در خانه ناپولی به برد برسد، اما شب گذشته اینتر کونته این طلسم را شکست تا کونته در صدمین بردش هم صدرنشین لیگ شود، هم طلسم نراتزوری در بندر ناپل را بشکند. هرچند سرمربی نراتزوری در مصاحبه با خبرنگار اسکای گفت: « علاقه‌ای به آمارها و رکوردها ندارم.»

سرمربی اینتر در واکنش به اظهانظر فابیو کاپلو که در کارشناسی این بازی در استودیوی «اسکای» گفته بود قدرت نراتزوری در ضدحملات است، در حالی که عصبانی به نظر می‌رسید، تأکید کرد: « من فکر نمی‌کنم که اینتر در این بازی دفاعی بازی کرده و به فکر ضدحمله بوده است. ما سعی کردیم در کل زمان بازی در زمین ناپولی به آنها فشار بیاوریم. همیشه می‌شنوم که مردم می‌گویند فوتبال ما مبتنی بر ضدحملات است اما ما تیمی هستیم که می‌دانیم وقتی صاحب توپ هستیم، باید چه کار کنیم. قطعاً این پیروزی مهمی است. پیروزی در خانه ناپولی هرگز برای هیچ تیمی آسان نیست. ناپولی در سال‌های اخیر رقیب اصلی یوونتوس بوده و اینتر فاصله زیادی با آنها داشت، بنابراین کم کردن این فاصله در فصل جاری گام مهمی است.»

تیم کونته در حالی صدر جدول را از یووه پس گرفت که نمایش لوکاکو مهمترین دلیل آن بود. مهاجمی که حالا با 14گل زده بالاتر از رونالدو که 13گل زده، برای تیمش گلزنی کرده است: لوکاکو را «الاغ» صدا می‌کردند و در زمان نه‌چندان دوری چیزهایی از این دست از آنها شنیدم. حالا اما آسان است که بخواهید از لوکاکو تمجید کنید اما اگر به چند هفته پیش نگاه کنیم، داستان متفاوت بود. همیشه گفته‌ام که روملو الماس زبری بود که نیاز بود آن را صیقل دهیم. لائوتارو مارتینس هم این چنین است. این دو به ترتیب تنها 26 و 22 سال سن دارند و هنوز جوان هستند. وقتی سرمربی چلسی بودم به شدت دنبال جذب لوکاکو بودم، حتی زمانی که در یوونتوس بودم او را می‌خواستم. من لوکاکو را می‌خواستم و حالا می‌توانم الماسم را جلا بدهم.»

بیشتر بخوانید:

به مناسبت خداحافظی ده‌روسی از فوتبال؛ اصالت در رم بایگانی شد

تگ ها


فوتبال جهان روملو لوکاکو اینتر میلان سری آ فوتبال