عطایی: با انتخاب مربی خارجی برای تیم ملی موافقم

سرمربی تیم والیبال جوانان گفت: هر اتفاقی غیر از رفتن به جمع ۴ تیم برتر المپیک با مربی ایرانی اتفاق بیفتد مربی سوزی کرده ایم و این شکست تلقی می شود....

به گزارش "ورزش سه"، بهروز عطایی، سرمربی تیم والیبال جوانان که در ماههای اخیر از او به عنوان یکی از گزینه های سرمربیگری در تیم ملی بزرگسالان یاد می شد، در گفت و گو با برنامه ورزش ایران از رادیو ایران در خصوص ۵ گزینه مطرح شده برای سرمربیگری تیم ملی والیبال گفت: ابتدا باید فهمید برای المپیک چه نتیجه ای مد نظر است و با توجه به آن ذهنیت باید تصمیم گیری لازم را انجام دهیم.


وی افزود: ذهن جامعه والیبال و افرادی که والیبال را دنبال میکنند به دو دسته تقسیم شده است. دسته اول معتقدند که به راحتی از گروه خود صعود خواهیم کرد و به جمع هشت تیم مرحله ی دوم خواهیم رفت اما در این مرحله با شکست در پلی آف به مقام پنجمی مشترک خواهیم رسید، اما دسته دوم که تعدادشان خیلی اندک است معتقدند که والیبال ایران توان این را خواهد داشت که به جمع ۴ تیم پایانی راه پیدا کند.


وی افزود: با این حال فدراسیون والیبال معتقد است که می تواند تیم ملی را با یک برنامه ریزی خوب به جمع ۴ تیم پایانی المپیک هدایت کند. این اعتقاد در کمیته فنی به وجود آمده است که مربی ایرانی این قابلیت را نخواهد داشت که والیبال ایران را به جمع ۴ تیم پایانی برساند در حالی که مربی خارجی از عهده این کار برخواهد آمد.


عطایی در پاسخ به این سوال که شما جزو کدام دسته از افراد هستید، دسته ای که فکر میکنند به جمع ۴ تیم پایانی راه پیدا میکنند یا اینکه نهایت می توانیم به جمع ۸ تیم مرحله ی دوم راه پیدا کنیم ادامه داد: این موضوع قابل تحلیل است و داشتن آرزو اتفاق خوشایندی است اما باید این را هم در نظر گرفت که آرزو باید دست یافتنی باشد و برای حضور در جمع ۴ تیم کار بسیار دشواری خواهیم داشت و این کار به غیرممکن نزدیک تر است اما به عنوان یک هدف می توان آن را در نظر داشت.


سرمربی تیم لبنیات هراز آمل درخصوص همکاری با سرمربی آینده تیم ملی گفت: با توجه به شرایط من این آمادگی را خواهم داشت که به تیم ملی والیبال ایران کمک کنم.


عطایی در پایان  درمورد اینکه سرمربی ایرانی بهتر است یا خارجی گفت: با توجه به شرایط موجود شاید وقت این رسیده باشد که به مربیان ایرانی هم اعتماد کرد اما نظر شخصی بنده بر این است بین مربی ایرانی و خارجی با مربی خارجی کار را پیش ببریم بهتر است چون هر اتفاقی غیر از رفتن به جمع ۴ تیم برتر المپیک با مربی ایرانی اتفاق بیفتد مربی سوزی کرده ایم و این شکست تلقی می شود.

تگ ها


والیبال لبنیات هراز آمل لیگ برتر والیبال ایران بهروز عطایی