عقیلی: لیگ امسال به این دلیل ناعادلانه بود

بازیکن سابق سپاهان که یکی از بهترین بازیکنان &#۱۶۰;این تیم در دوره های گذشته بود شانس کمتری برای قهرمانی تیمش در لیگ برتر قائل است....

به گزارش ورزش سه، هادی عقیلی، بازیکن سابق سپاهان و تیم ملی که دوره پر افتخاری را در جمع طلایی پوشان سپری کرده و بار ها جام قهرمانی را بالای سر برده است. وی درباره رقابت های این فصل لیگ صحبت هایی را به زبان می آورد. او در مورد مسائل اجتماعی و نکاتی صحبت می کند که تاثیر مستقیمی روی فوتبال ایران دارد و آن را تهدید می نماید.


تحلیل جالب هادی عقیلی از رقابت های این فصل لیگ و حواشی بی پایانش را بخوانید: 

شانس قهرمانی پرسپولیس بیشتر است 

شانس بیشتر  قهرمانی برای تیم پرسپولیس است. من فکر می‌کردم که کار به هفته آخر نکشد ولی کشید. سپاهان هم شانس دارد و باید دید چه تیمی فردا قهرمان خواهد شد.به‌هرحال همه امیدوار هستند که تیم خودشان نتیجه خوبی بگیرد ،بعضی‌ها هم دوست دارند آن تیمی که دوست ندارند قهرمان نشود. باید دید فردا چه کسی شادتر است. 

این اتفاق نباید می‌افتاد 


اتفاقاتی در اوایل فصل افتاد که کیفیت لیگ امسال آنقدر بالا نبود؛  ازجمله اینکه ورود خارجی ها به لیگ ممنوع شد و این اتفاق بسیار عجیب و غیر منصفانه بود که مسئولین فوتبالی درخصوص آن تصمیم گرفتند. بازی ها کاملا ناعادلانه شروع شد و من برای شما مثال میزنم تیم‌هایی مثل سپاهان، فولاد خوزستان و استقلال بازیکنان خارجی شان را در اختیار داشتند و تیم هایی مثل تراکتور بازیکنان خارجی شان را از دست داده بودند. تیم‌هایی همانند مس رفسنجان و آلومینیوم اراک امسال به لیگ برتر آمده بودند و بازیکنان خارجی نداشتند و هر چقدر هم که پول داشتند  نمی توانستند بازیکن هایی که تعیین کننده بودند را جذب کنند. 

فشار روی داور ها زیاد بود 


دیگر مسئله ای که روی لیگ امسال تاثیر گذاشت شرایط کرونایی بود البته از یک جایی به بعد  بازی ها بهتر شد. از آن طرف فدراسیون حالت آشفته داشت و در وضعیت انتقال بود. از این طرف با این که تماشاچی در استادیوم نبود اما فشار را روی داوران می دیدیم و همین باعث اشتباهات بیشتر از سوی آنها می‌شد.

انگ تبانی از دل جامعه بیرون می آید


یکی دیگر از مسائل در فوتبال ما انگ های تبانی است که دیده می‌شد و تاثیر خودش را روی بازیکنان، مسئولین تیم ها و داوران می‌گذاشت. فرهنگ تبانی و انگ زدن فرهنگی است که کاملاً از جامعه ما بیرون آمده. متاسفانه در نسلی قرار گرفتیم که عدم اطمینان بین آدمها و در روابط اجتماعی وجود دارد و این موضوع تبدیل به یک اپیدمی شده. شما حتی وقتی از یک مغازه یک پفک هم میخری قیمتی که فروشنده به شما می‌گوید را باور نمی کنید و فکر می کنید همه دارند سر شما کلاه می گذارند و دروغ می گویند یا مثلا وقتی پیش یک پزشک می روید فکر می‌کنید که قیمت بالایی می گوید دنبال یک پزشک دیگر برای معالجه می گردید در همه قشرها و در فوتبال هم به همین صورت است. اگر یک اشتباهی صورت می‌گیرد سریع انگ تبانی زده  می شود .

پرسپولیس به این قهرمانی راضی نبود 


امسال لیگ ما اصلا قشنگ نبود شما سوپر جامش را  ببینید من قبلاً هم در این باره صحبت کردم. سوپرجام باید اول فصل برگزار شود مطمئن باشید تیم پرسپولیس هم به این قهرمانی راضی نبود آنها هم دوست داشتند که اول فصل بازی کنند زیرا آن بازی برایشان جذابیت بیشتری داشت این همه فاصله افتادن و برگزاری این بازی در نیم‌فصل دوم اصلاً جالب نبود . من فکر می کنم امسال لیگ خوبی نداشتیم و کرونا بهترین بهانه بود ولی مسائل دیگری که اشاره کردم باعث بی کیفیتی شده بود.

به سایپا علاقه دارم،ذوب ضربه خورد


امیدوارم ذوب آهن و سایپا سقوط نکنند. به سایپا که علاقه قلبی دارم چون سه سال در آن تیم بازی کردم و خیلی این تیم را دوست دارم. مسائل حاشیه ای دوره این تیم ها زیاد بود برای مثال در ذوب‌آهن تغییرات زیادی اتفاق افتاد از مدیرعامل و هیئت مدیره بگیرید تا مربی. البته در سایپا نیز چنین اتفاقی افتاد و این تصمیم های غلطی است آدمهای غیر ورزشی و افرادی که به طور پراکنده وارد ورزش می شوند می گیرند. 

جای تیم های شیرازی در لیگ خالی بود

عقیلی در مورد لیگ برتری شدن تیم فجر و هوادار گفت: فجر به نوعی یک تیم قدیمی در لیگ برتر حساب می شود. فکر می‌کنم لازم بود یک تیم نظامی با توجه به قانون خدمت سربازی که در ایران هست در لیگ برتر باشد و شیراز شایسته این بود که نه تنها یک  تیم بلکه دو تیم در لیگ برتر داشته باشد و واقعا جای تیم های شیرازی خالی بود. تیم های فجر و برق هم قبلا در لیگ برتر بودند.در مورد هوادار هم باید بگویم که نمی دانم قرار است تیم‌داری کنند یا خیر؟ طبق چیزهایی که شنیدیم فکر نکنم این اتفاق بیفتد زیرا نه زیر ساختش را دارند نه پشتوانه مالی و بالاخره باید چیزهایی  را برای لیگ برتری شدن فراهم کنند. امیدوارم که بتوانند این کار را انجام بدهند و به هر دو این تیم ها تبریک می گویم.‌ اگر آن قانونی که اول مصاحبه گفتم پایدار باشد تیمی مثل هوادار متضرر خواهد شد.

تگ ها


هادی عقیلی فولادمبارکه سپاهان