علت خاص شادی عجیب و غریب فرهاد مجیدی

آرمان رمضانی با گلی که در دقایق پایانی وارد دروازه صنعت نفت کرد،به تمامی صحبت های تمسخرآمیز پس از حضورش در استقلال، پاسخ داد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، انتقال آرمان رمضانی از پرسپولیس به استقلال آن هم در سکوت کامل خبری، از آن دست انتقالات عجیب فوتبال ایران بود که در نقل و انتقالات زمستانی رخ داد. مهاجم بلند قامتی که پس از پایان لیگ نوزدهم از سایپا راهی پرسپولیس شد و امیدوار بود با درخشش در لباس سرخپوشان، توانایی هایش را ثابت کند اما حضور او در جمع شاگردان یحیی گل محمدی بدون ثمره خاصی به پایان رسید.


رمضانی در طی دوران کوتاه حضورش در پرسپولیس، جمعا نزدیک به ۲۸۰ دقیقه برای سرخپوشان به میدان رفت و در این مدت، او تنها روی یکی از گل های تیم سابقش نقش داشت. در دیدار مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، رمضانی با ضربه ای سر، پاس گل چهارم پرسپولیس به الشارجه را به مهدی عبدی داد و هرگز در لباس این تیم موفق به گلزنی نشد.


پس از اینکه رمضانی قراردادش را با سرخپوشان فسخ کرد، با دعوت و نظر مستقیم فرهاد مجیدی و در انتقالی جنجالی، راهی استقلال شد. پیش از حضور محمود فکری در جمع آبی پوشان و جدایی مجیدی در پایان دیدار فینال جام حذفی مقابل تراکتور، گفته می شد که رمضانی در لیست خرید فرهاد حضور دارد ولی تغییرات بر روی نیمکت آبی پوشان سبب شد تا رمضانی راهی تیم رقیب شود.


پس از انتقال رمضانی به استقلال، مهاجم بلند قامت آبی پوشان به دلیل این انتقال جنجالی، زیر فشار شدیدی قرار گرفت و حتی بابت حضور در تیم جدیدش نیز از سوی هواداران تیم سابقش مورد تمسخر قرار گرفت. در یکی از این موارد، رئیس هیئت مدیره پرسپولیس در گفتگویی که در یکی از نشست های کلاب هاوسی شرکت کرده بود، با خنده ای تمسخر آمیز در مورد انتقال رمضانی به استقلال واکنش نشان داد.


تمامی این عوامل باعث شده بود تا آرمان رمضانی برای شکستن طلسم ناکامی هایش در گلزنی، تلاشش را دوچندان کند. بازیکنی که با وجود اینکه تنها در دقایق پایانی برای تیمش به میدان می رفت، از هیچ تلاشی برای گلزنی دریغ نمی کرد. رمضانی پس از حضور در استقلال، جمعا در ۷ دیدار لیگ قهرمانان آسیا و لیگ برتر برای آبی پوشان به میدان رفت که جمع دقایق حضور او در زمین مسابقه، حدود ۷۰ دقیقه بود تا او به طور میانگین در هر بازی در ۱۰ دقیقه پایانی برای تیمش وارد زمین مسابقه شده باشد.


رمضانی در نهایت پس از ۳۵۰ دقیقه حضور در دو تیم استقلال و پرسپولیس و پس از ۳۰۶ روز موفق شد طلسم گل نزدن هایش را بشکند. او در آبادان با تیزهوشی و تعقیب به موقع توپ، گل چیپ زیبایی را وارد دروازه صنعت نفت و فرزین گروسیان کرد تا یک گل سه امتیازی را به حساب تیمش واریز کرده و استقلال نیز به رتبه سوم جدول صعود کند.


گلی که آرمان وارد دروازه صنعت نفت کرد، باعث شادی زاید الوصف فرهاد مجیدی نیز شد. سرمربی آبی پوشان که خاطره خوشی از داوری تیمش در آبادان ندارد، در بازی با صنعت نفت باز هم اسیر اشتباهات حمید حاج ملک و کمک هایش شد. طبق نظر کارشناسان داوری، مشخص شد که تیم داوری این مسابقه روی سه صحنه مهم و تأثیرگذار بازی دچار اشتباه شده اند.


استقلال که یک پنالتی و یک گل صحیح را از تیم داوری طلبکار شد، روی صحنه اخراج مدافع نفت نیز می توانست صاحب فرصت تک به تک شود ولی سوت ها و پرچم تیم داوری این بازی باعث شد تا استقلال برای زدن گل برتری و کسب سه امتیاز تا دقیقه ۹۴ انتظار بکشد.


گل رمضانی در لحظات پایانی بازی، باعث شد تا مجیدی به آنچه که استحقاقش را داشت برسد. در واقع این گل، با یک تیر دو نشان را زد. اول اینکه اشتباهات فاحش داوری مانع از کسب سه امتیاز بازی نشد و هم اینکه خرید جنجالی و پر حرف و حدیث فرهاد، بالاخره طلسم ها را در بهترین زمان ممکن شکست و یک گل سه امتیازی را برای استقلال به ثمر رساند و تمامی زمینه ها را برای خوشحالی بی حد و حصر فرهاد مهیا کرد.

بیشتر بخوانید:

میلیچ: هیچ‌کس در باشگاه برای من کار خاصی نکرد

پاس به موقع عارف برای گل سه امتیازی آبی‌ها

 

 

تگ ها


فرهاد مجیدی استقلال تهران فوتبال ایران استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال