علت ممنوعیت ورود بانوان به ورزشگاه از زبان داورزنی

داورزنی در مورد علت ممنوعیت ورود بانوان به ورزشگاه گفت: برخی آلبوم‌هایی درست می‌کنند و به دفتر مراجع تقلید می‌برند که نگاه کنید در ورزش چه اتفاقی می‌افتد....

به گزارش مدال، داورزنی در مورد علت ممنوعیت ورود بانوان به ورزشگاه گفت: علت اینکه با ورود خانم ها به استادیوم مخالفت کردند همین چیزها بود. خانم ها سال های ۲۰۱۰ به ورزشگاه می‌رفتند و مشکلی نبود ولی در سال ۲۰۱۲ در بازی ایران و ژاپن که به میزبانی ایران انجام گرفت نرده ها شکسته شد و ازدحام جمعیت بوجود آمد. آن موقع اصلا چند نفر ماموریت داشتند که از راهروها عکس بگیرند. این عکس‌ها آلبوم شد و به آیات عظام داده شد و از آن به بعد گفتند ممنوع است.
او افزود: بعدها آلبومی به ما دادند که خانم ها کاکل‌شان بیرون است، مانتوی‌شان تنگ است یا غیره، اما ما هم آلبومی از خانم های محجبه تهیه کردیم که بدون مشکل در ورزشگاه حضور داشتند. اگر آنها ۵۰ خانم را نشان دادند ما هزار خانم محجبه را نشان دادیم و بعد از آن رفته رفته شرایط بهتر شد.
او به نقش نواب رئیس در ایجاد شرایط اخلاقی و زمینه سازی در حضور بدون مانع بانوان در عرصه ورزش گفت: حفظ صیانت این کار بر عهده شماست. اگر رفتاری در ورزشکار وجود دارد به مربی، مسئول تیم و نایب رئیس برمی‌گردد.  
داورزنی بیان کرد: وقتی محیط بی‌نظم باشد و فضای لودگی وجود داشته باشد این اتفاق هم می افتد اما اگر محیط منضبط تر باشد شاهد حضور بدون مانع زنان در عرصه ورزش هستیم. یکی از مشکلات جدی مان مربیان ورزشکاران هستند، فضای فدراسیون، کمپ های تیم های تیم ملی  باید اخلاقی باشد. هر رفتار  و اخلاقی در تیم ملی و فضای ورزشی مان می بینیم این است که کادرسرپرستی و مدیریتی مان به این نکات توجه نکرده‌اند. نمی توانیم به قیمت از دست دادن مربی و بازیکن سکوت کنیم. اگر می خواهید تیم های ملی با اخلاق داشته باشید باید مربیان خوبی تربیت کنید. بازیکنانمان ذاتا خوب هستند اما به مربی، نایب ریس و سرپرست خود توجه می کنند.

بیشتر بخوانید:

بررسی روند تجهیز ورزشگاه‌ها با حضور معاون وزیر ورزش

 

 

تگ ها


محمد رضا داورزنی معاون وزیر ورزش ورود بانوان به ورزشگاه لیگ برتر خلیج فارس فوتبال