علیزاده: از اینکه من را قضاوت کردند دلم شکست

نایب قهرمان تکواندو جهان گفت: با وجود شرایطی که در فینال مسابقات جهانی داشتم برخی من را به راحتی قضاوت کردند و به همین دلیل دلم را شکستند ......

نایب قهرمان تکواندو جهان گفت: با وجود شرایطی که در فینال مسابقات جهانی داشتم برخی من را به راحتی قضاوت کردند و به همین دلیل دلم را شکستند.

به گزارش مدال به نقل از  خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، کیمیا علیزاده پس از کسب مدال نقره مسابقات جهانی موجو کره جنوبی به دلیل بیماری مدتی را در بیمارستان بستری شد. در این مدت شایعات زیادی در خصوص بانوی سد شکن ورزش ایران شنیده شد و موجبات نگرانی مردم را در خصوص آینده  ورزشی او ایجاد کرد. کیمیا علیزاده در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در خصوص آخرین شرایط خود، اهدف و برنامه های آینده و همچنین مسائلی که باعث ناراحتی اش شده  به گفت و گو نشsت که در زیر می خوانید:  

تسنیم:: بعد از پشت سر گذاشتن بیماری در حال حاضر در چه شرایطی قرار دارید و مشغول چه کار هایی هستید؟

بعد از پشت سر گذاشتن بیماری در حال حاضر شرایط خوبی دارم و مشغول استراحت هستم. علاقه دارم در این مقطع از جو مسابقات دور باشم و به هیچ وجه به حضور در فضا ورزش علاقه ای ندارم. من مدت ها درگیر تمرین و مسابقات بودم و زندگی یک بعدی را تجربه کردم اما در حال حاضر علاقمند هستم تجربیات جدیدی را پشت سر گذاشته و به کارهایی که علاقمند هستم بپردازم. دوست دارم به مقوله هنر و موسیقی توجه بیشتری داشته باشم و در این زمینه نیز تجربیاتی به دست بیاورم.

تسنیم: با این تفاسیر وسوسه نشدید از دنیا قهرمانی خداحافظی کنید؟

اصلا به این موضوع فکر نکردم و کارهایی را که به آنها اشاره کردم دوست دارم در این مقطع انجام بدهم. من برای حضور در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا اندونزی برنامه ریزی کردم و قصد دارم در این مسابقات حضور داشته باشم.

تسنیم: تکواندو بانوان تا به حال موفق به کسب مدال طلای بازی های آسیایی نشده است. چقدر امیدوار هستید که در این مسابقات نیز برای اولین بار به مدال طلا دست پیدا کنید؟

من برای مسابقات قهرمانی جهان در موجو کره جنوبی از صفر شروع کردم و قطعا برای بازی های آسیایی اندونزی نیز باید این کار را مجددا انجام بدهم. کسب مدال را در این مسابقات دور از دسترس نمی دانم و بانوان ما نشان دادند که توانایی کسب مدال در بازی های آسیایی را دارند اما متاسفانه در فینال ها بخت با آنها یار نبوده است و تکواندو ایران مدال طلا را تجربه نکرده است. امیدوارم در این دوره طلسم کسب مدال را نه تنها من بلکه دیگر بازیکنان تیم ملی بشکنند و تیم بانوان طلایی شود.

تسنیم: شایعات مختلفی در خصوص وضعیت بیماری شما وجود داشت. خودتان نیز این شایعات را شنیده بودید؟

شایعه همیشه وجود داشته و باز هم وجود خواهد داشت و این مسائل به گوش من نیز می رسید. آن چیزی که مهم است در حال حاضر از لحاظ جسمانی شرایط خوبی دارم و مشکلاتی که باعث شد دو هفته در بیمارستان بستری باشم را پشت سر گذاشتم و از لحاظ جسمانی مشکلی نداشته باشم.

تسنیم: چه زمانی برای مداوی مصدومیت های خود اقدام می کنید؟

آسیب هایی که در دوران ورزشی پشت سر گذاشتم هنوز همراه من است و با آنها دسته و پنجه نرم می کنم . من از ناحیه دست راست و مچ پای راست دچار مصدومیت هستم و آن چه تا امروز مشخص است باید حتما دست راست خود را جراحی کنم اما وضعیت مچ پای راست به نتیجه MRI بستگی دارد. باید ابتدا از پای خود MRI  بگیرم تا با قاطعیت در خصوص درمان ان اقدام کنم.

تسنیم: بعد از شکست در مسابقات جهانی صحبت ها و حواشی زیادی در خصوص شما ایجاد شدید. این صحبت ها تاثیر منفی در روحیه شما نگذاشت؟

 اصولا آدمی هستم که حرف های منفی تاثیری در روحیه ام نمی گذارد و اجازه نمی دهم در بدترین شرایط نیز این حرف ها روحیه من را برهم بزند اما واقعیت این  بار یک جاهایی خیلی ناراحت شدم. صحبت هایی بعد از شکست من در دیدار نهایی مسابقات جهانی زده شد که برایم عجیب بود. من بعد از شکستم هیچ وقت بهانه تراشی نکردم و سرم را پایین انداختم و معذرت خواهی کردم . من برای رسیدن به مدال طلا تمام تلاشم را کردم اما واقعا در روز مسابقه سرگیجه داشتم و از ناحیه مچ پا نیز درد داشتم  اما نمی خواستم هیچ چیزی مانع مسابقه دادن شود. من در هر مسابقه سرگیجه داشتم و قبل از مسابقه ماساژ سر انجام می دادم و حتی مربیانم اصرار داشتند در فینال مسابقه ندهم که دوست نداشتم حریف ساحل عاجی که مسابقه نیمه نهایی خود را در راند اول تمام کرده بود به این راحتی به مدال طلای جهان برسد. غیرت من اجازه نمی داد بدون مسابقه مدال طلا را تقدیم حریفم کنم اما متاسفانه با وجود این شرایط خیلی راحت من را قضاوت کردند و حتی متهم شدم که قدر مدال طلا را نمی دانم که واقعا دلم از این موضوع شکست. البته این حس و حال نیز مقطعی بود و بعدا آن را فراموش کردم.

تسنیم: در این مدت توجهات زیادی به شما شده است و این موضوع باعث شده خیلی از منتقدان اعتقاد داشته باشند این توجهات شما را از مسیر و اهدافتان دور می کند؟

من این حرف را قبول ندارم که از مسیرم دور می شوم. من اینگونه هستم که وقتی می بینم بزرگان جامعه ورزش و مهمتر از همه مردم متوجه زحمت ها و قدردان تلاش من هستند، بیشتر انگیزه می گیرم. این توجهات باعث می شود در میادین بزرگ بعدی بیشتر از قبل خود را ثابت کنم و از تمام وجودم برای خوشحالی مردم تلاش کنم.

تسنیم: در ابتدای هفته به مراسم تحلیف دعوت شدید. چه احساسی داشتید که به عنوان یکی از معدود بانوان ورزشکار در کنار بزرگان  ورزش و سیاست به این مراسم دعوت شدید؟

به هر حال بودن در کنار بزرگان یک جامعه برای همه خوشایند است و حسی خوبی به آدم دست می دهد. از اینکه من را لایق حضور در این مراسم دانستند و دعوت کردند، ممنون هستم.  

 

تگ ها


اخبار روز تکواندو