علیه سوت داور کارشناسی پنالتی عجیبی که ته جدول را به هم ریخت!

پنالتی تراکتور صحنه‌ای بسیار جنجالی است که سبب شد تا تی تی ها به پیروزی شیرینی دست پیدا کنند....

به گزارش "ورزش سه"، دو صحنه جنجالی در محوطه جریمه پرسپولیس و گل‌گهر، تنها صحنه های داوری روز اول هفته بیست و پنجم لیگ برتر نبودند و ساعتی پیش از شروع بازی در ورزشگاه، یک پنالتی عجیب و جنجالی هم در ورزشگاه بنیان دیزل رخ داد. در این صحنه پس از ارسال کرنر، داور نقطه پنالتی را نشان داد تا اعتراض ذوبی‌ها برانگیخته شود.

مجتبی حسینی که فصل گذشته تبریز را با خاطره تلخ از دست دادن صعود به لیگ برتر ترک کرد، اعتراض شدیدی به داور انجام داد و کادرفنی ذوب آهن نیز با نمایش تصویر لحظه پنالتی به داور قصد داشتند که او را مجاب کنند از تصمیمش صرف نظر کند.


اعضای تیم ذوب‌آهن قصد داشتند تا اعتراض خود را با نمایش صحنه از روی موبایل نشان دهند که اذرنیا سرپرست تراکتور وارد ماجرا شد و در این جدال لفظی شرکت کرد.

ابتدا تصور می‌شد که داور خطای هند گرفته اما پیگیری‌ها حاکی از آن است که یاسر همرنگ برخورد مجتبی حقدوست با بازیکن تراکتور را پنالتی گرفته و در واقع خطای هند را مدنظر قرار نداده است.

این در حالی است که برخورد حق‌دوست نیز به شکلی کاملا مشکوک انجام شده و برای راستی آزمایی تصمیم داور، شاید بهتر باشد که به سراغ کارشناسان داوری رفته و نظر آن‌ها بررسی شود؛


رسول فروغی کارشناسان مشهور داوری، در خصوص این صحنه می‌گوید: «داور کاملا به صحنه نزدیک بود و روی صحنه تسلط کافی داشت. من فکر می‌کنم‏ تصمیم درستی گرفت و پنالتی بود.»


حسین عسگری رییس سابق دپارتمان داوری اما می‌گوید که «این صحنه پنالتی نیست و برخورد در حدی انجام نشد که پنالتی گرفته شود.»


بابک داوری نیز اعتقاد دارد که در این صحنه «پنالتی رخ داده است.»


کارشناسانی چون حیدر سلیمانی، محمد فنایی و نوذر رودنیل نیز اعتقاد دارند که صحنه واضح نیست.

در نهایت اما تصمیم یاسر همرنگ حتی با ویدیوچک دستی اعضای تیم ذوب آهن نیز تغییر نکرد و تراکتور روی همین ضربه پنالتی توسط محمد عباس‌زاده به گل رسید و سه امتیاز ارزشمند را تصاحب کرد.

از آن سو ذوب آهن از همان دقیقه ۱۰ بازی را از دست داد و یک گام دیگر به سقوط نزدیک تر شد. کادرفنی تیم ذوب آهن که این فصل با مشکلات داوری دست و پنجه نرم کرده، در این خصوص گفت: «کمیته داوران بیاید و توضیح بدهد که چرا اینقدر اشتباهات داوری باید علیه یک تیم در طول یک فصل رخ بدهد.»

ذوبی‌ها احتمالا به زودی شکایت خود را نیز علیه همرنگ به کمیته داوران ارسال خواهند کرد اما آنچه که از دست رفته، امتیازی ارزشمند از دیداری خارج از خانه است و حالا تراکتور با این سه امتیاز، فرصت کسب سهمیه لیگ قهرمانان را به دست خواهد آورد.

تگ ها


تراکتور ذوب آهن اصفهان