علیپور: با طارمی روزهای خوبی در پرسپولیس داشتیم

آقای گل لیگ برتر ایران در هفدهمین دوره و بهترین گلزن پرسپولیس در تاریخ لیگ برتر هنوز در رقابت های لیگ پرتغال نتوانسته گلزنی هایش را آغاز کند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، علی علیپور یکی از کلیدی ترین مهره های پرسپولیس در ۵ فصل و از لیگ پانزدهم تا نوزدهم ، در پایان فصل گذشته و بعد از قهرمانی چهارم این تیم در لیگ برتر ، ایران را به قصد حضور در لیگ پرتغال ترک کرد. جدایی علیپور از پرسپولیس و توافقش با ماریتیمو در زمانی اتفاق افتاد که ویروس کرونا به طرز گسترده ای در جهان شیوع پیدا می کرد. این موضوع و دیر صادر ویزای این بازیکن باعث شد که او تا حدودی پیش فصل تیمش را از دست بدهد با این حال او که از هفته سوم به لیست تیمش اضافه شد تا الان و در ۶ مسابقه در مجموع ۹۳ دقیقه برای ماریتیمو به میدان رفته که چیزی در حدود میانگین ۱۵.۵ دقیقه در هر مسابقه می شود و البته هنوز موفق به گلزنی نشده است.


مهاجم ۲۵ ساله سابق پرسپولیس و این فصل ماریتیمو، در حالی به فوتبال پرتغال رفته در این کشور بازی می کنند بخصوص دو بازیکن که علیپور در فوتبال ایران با آن ها همبازی بوده است. امیرعابدزاده دروازه بان ایرانی ماریتیمو و همچنین مهدی طارمی مهاجم پورتو که زمانی در پرسپولیس در کنار علیپور زوج خطرناکی را تشکیل داده بودند.


گفت و گو با این مهاجم درباره شرایطش در فوتبال پرتغال، حضور پرسپولیس در فینال و عدم دعوت به اردوی تیم ملی را در زیر می خوانید:


-اوضاع در پرتغال مطابق  چیزی که پیش بینی می‌کردی پیش می رود؟
شرایط تو چند بازی اول خوب  بود و تیم هم در بالای جدول حضور داشت اما  بعد به یکباره شرایط تیمی خوب پیش نرفت و نتیجه ای که لازم داشتیم به دست نیامد.


-در هفته‌های اول خیلی فرصت بازی پیدا نکردی و هنوز تبدیل به بازیکن ترکیب اصلی تیم نشدی. با سرمربی درباره این موضوع صحبتی داشتی؟
خب باشگاه در هفته هشتم تصمیم گرفت که سرمربی تیم را عوض کند و یک مربی جدید به نام میلتون مندس که اهل برزیل است روی نیمکت تیم می نشیند که یک مربی صاحب سبک و مهمتر از آن دنبال ارائه سبک بازی حفط توپ و مالکیت است. همه سعی می کنیم که خواسته های مربی را داخل زمین پیاده کنیم.

-فکر میکنی چه زمانی اولین گلت را برای ماریتیمو بزنی. می توان گفت که هواداران فوتبال ایران و بخصوص پرسپولیسی ها خیلی عادت ندارند که این مدت گلی از علی علیپور نبینند.
من خیلی دیر به تیم اضافه شدم و باید با فضا ، فوتبال و بازیکنان آشنا می شدم تا بتوانم در حین بازی راحت ارتباط برقرار کنیم. خدراشکر توانسته ام به زبان انگلیسی  وکمی هم پرتغالی در زمین با بچه ها ارتباط برقرار کنم. در مورد گل زدن هم باید بگویم که زمان بازی کردن من مشخص است. با اینحال همیشه سعی م بر این است که هر چقدر بازی کنم کارهایی که سرمربی می خواهد را در زمین انجام بدهم . هدفم موفقیت تیمی است و تلاش می کنم مهره موثری برای تیمم باشم.

-پیش از این هم به عنوان مهاجم تحت فشار بوده ای، در پرسپولیس بعد از دو یا سه هفته گل نزدن این فشار همواره به وجود می آمد. با این وجود شرایطی که الان در پرتغال داری و هنوز گلی نزدی باعث نگرانی ات نمی شود؟
من همیشه یک وظیفه اصلی دارم و آن تلاش کردن و روز به روز بهتر ز دیروز خودم بودن است. تمام تلاشم را می کنم که به آن شرایطی که خودم می خواهم و مربی می خواهد برسم و برای تیم مثمرثمر باشم.

-یکی از اتفاقات مهم می تواند این باشد که دو اردوی قبلی تیم ملی را از دست دادی. با توجه به اینکه در یک تیم اروپایی هستی انتظار می رفت که دعوت شوی. فکر می کنی بتوانی شرایط را زود به سود خودت تغییر بدهی؟
هر بازیکنی در هر کجای دنیا دوست دارد که لباس تیم ملی کشورش را بپوشت و من هم برای این اتفاق لحظه شماری میکنم .به همین دلیل به عنوان بازیکن سخت تمرین و تلاش کنم تا بتوانم نظر مثبت آقای اسکوچیچ و  کادر فنی تیم ملی را جلب   و لباس با ارزش تیم ملی ایران را بر تن کنم  تا همه در کنار هم برای ایران افتخار آفرینی کنیم.

-از زندگی در پرتغال بگو. در این مدت که آنجا هستی از شرایط زندگی راضی هستی؟
تغییر محیط و زندگی در یک کشور جدید سختی های خودش را دارد چون یکباره همه چیز در دور و اطرافت تغییر می کند اما آنچه اهمیت دارد این است که تمام تمرکزم روی هدفی است که دارم.

-امیرعابدزاده هم در ماریتیمو بازی می کند. این موضوع چقدر خوب است؟
امیر جدا از همتیمی بودن یک دوست خوب برای من است. ما از راه آهن باهم بودیم و الان هم حس خیلی خوبی است که یک هم زبان و همبازی قدیمی توی تیم همبازی و کنارم است.

-وقتی به فوتبال پرتغال رفتی ، خیلی ها معتقد بودند که همان مسیری را می روی که طارمی را به پورتو رساند. خودت چه اهدافی را دنبال می کنی؟
مهدی یکی از بازیکنهای خوب و دوست بسیار خوبم است. روزهای خوبی را کنار هم به عنوان زوج خط حمله در پرسپولیس گذراندیم . همه بازیکن ها اهدافی را دنبال می کنند که بخشی از آن ها آرزوهایی بوده که از کودکی داشته اند. من هم از این قاعده مستثنی نیستم و روز به روز سخت تر تمرین و تلاش میکنم که به اهدافی که دارم برسم.


-هنوز درباره دلایل و نحوه جدایی ات از پرسپولیس صحبتی نکردی آن هم در حالی که تصمیمی که گرفتی قابل پیش بینی بود اما شاید در زمانی بود که باعث غافلگیری شد.
در این مورد صحبتی ندارم چون پرسپولیس تیم محبوبم بازی خیلی مهم و تاریخی را  پیش رو دارد و به خودم اجازه نمی دهم کاری به جز حمایت از تیم بکنم. با  شناختی که از تک تک همبازیهای قبلی و بازیکنان خوبی که به تیم اضافه شدند دارم و مهتر از همه کادر فنی بادانشی که کنار تیم هست و  کاپیتان سید جلال با کلی تجربه و افتخار، مطمئن هستم که می دانند که چگونه با این بازی مهم روبرو بشوند. ما این راه را دوسال پیش با سخت ترین شرایط و از مسیری ناهموار طی کردیم. انشالله این بار بچه ها با کسب جام قهرمانی خوشحالی را برای کل مردم ایران می آورند و باعث شادی مردم خواهند شد. این تیم و بازیکنان و هوادارانش لایق قهرمانی هستند.
 

-پرسپولیس شنبه در فینال لیگ قهرمانان بازی می کند. دلت می خواست در این بازی باشی و بازی فینال ۲۰۱۸ برابر کاشیما را جبران کنی؟
صد در صد هر بازیکنی دوست دارد در چنین مسابقه ای حضور داشته باشد . فعلا و در حال حاضر تنها کاری که می توانم بکنم حمایت تمام قد از تیم محبوبمان پرسپولیس است.


-عبدی و رمضانی جانشین هایت  این روزها در پرسپولیس خیلی تحت فشار هستند.  خودت شاید حتی روزهای بدتر‌ از این و انتقادات سخت تری را هم تجربه کردی. آیا با آن ها صحبت کردی و یا پیشنهادی برایشان داری؟
هر دو بازیکنان خوب و با استعدادی هستند و  اگر خوب نبودند پرسپولیس آنها را به خدمت نمی گرفت. صد در صد با زمان و بالارفتن اعتماد به نفس می توانند بهترین سطح خودشان را در پرسپولیس نشان بدهند.

-درباره فینال لیگ قهرمانان پیش رو چه نظری داری آن هم در حالی که آل کثیر، پهلوان و امیری محروم هستند و خودت، ترابی و شجاع خلیل زاده جدا شده اید؟
وحید ، عیسی و پهلوان هر سه بازیکن های زحمت کش و در اختیار تیم هستند که حضورشان خیلی به تیم کمک  میکرد  ولی این اتفاقی است که افتاده و کاری نمی توان کرد. اما با شناختی که از این بازیکنان دارم می دانم که الان به خاطر موفقیت تیم دل تو دلشان نیست. من هم در کنار آن ها منتظر قهرمانی پرسپولیس ، بهترین تیم آسیا در لیگ قهرمانان هستیم.

بیشتر بخوانید:

باخت ماریتیمو بدون عابدزاده و حضور کوتاه علیپور

کپی تمیز طارمی از گل تاریخی فان باستن (عکس)

 

 

تگ ها


ماریتیمو علی علیپور لیگ برتر خلیج فارس فوتبال