علیپور : خانه کاراته مسئله بسیار مهمی است

تیم ملی کاراته بانوان با پنج ورزشکار عازم رقابت های همبستگی کشورهای اسلامی است ......

 تیم ملی کاراته بانوان با پنج ورزشکار عازم رقابت های همبستگی کشورهای اسلامی است. رزیتا علیپور، ملی پوش وزن 61 - کیلوگرم یکی از پنج ورزشکار اعزامی به این رقابت ها است.

به گزارش مدال به نقل از علیپور در گفت وگو با ایسنا، درباره حضور در رقابت های کشورهای اسلامی بیان کرد: افتخار همراهی تیم ملی کشور را در رقابت های کشورهای اسلامی دارم و خود را برای حضور در این رقابت ها آماده می کنم. در روز نخست رقابت ها به روی تاتامی خواهم رفت و امیدوار هستم من و تمام بازیکنان تیم و مربیان که زحمات بسیاری را در این مدت کشیده ایم بهترین نتیجه را کسب کنیم.

او در ادامه بیان کرد: ایران یکی از مدعیان اصلی این دوره از رقابت ها است.  بسیاری از کشورهای مسلمان مانند مصر، ترکیه و آذربایجان بازیکنان خوبی دارند و در این رقابت ها حضور دارند که همه از عنوان دارهای جهان هستند. ما نیز دست و پا بسته نیستیم و قطعا برای کسب بهترین نتیجه کاراته ایران اعزام خواهیم شد.

او درباره المپیکی شدن کاراته بیان کرد: همیشه انتظار از کاراته کسب مدال های متعدد است و کاراته نیز در مسابقات مختلف به ویژه بازی های آسیایی این را نشان داده است. کاراته در مسابقات مختلف حضور خوبی داشته و به همین منظور توقع جامعه کاراته از وزارت ورزش و جوانان این است که توجه بیشتری داشته باشد و فکر می کنم که این یک حقِ طبیعی است. از زمان المپیکی شدن کاراته دید وزارت ورزش و جوانان مثبت تر شده است و مطمئن هستم اگر توجهات و نگاه ها بیشتر شود انگیزه ملی پوشان نیز بیشتر خواهد شد و قوت قلبی برای ادامه راه برای کسب نتایج بهتر و اهتزاز در آمدن پرچم کشور خواهد شد.

او با اشاره به اهمیت خانه کاراته بیان کرد: خانه کاراته مساله بسیار مهمی است و حداقل انتظار بچه های کاراته این است که با توجه به مدال آوری در مسابقات مختلف یک سالن اختصاصی برای تمرین خود داشته باشند. اکثر رشته های ورزشی سالن اختصاصی برای تمرین دارند و تنها کاراته است که سالن تمرینی مشخصی ندارد.

او در ادامه اظهار کرد: مهم ترین مساله این است که اردوهای تیم های نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان در تمامی رده های سنی در کنار یکدیگر برگزار می شود و ساعتِ تمرین ها با هم تداخل پیدا می کند که این موضوع کار را برای تمرین کردن سخت می کند، مخصوصا در زمانی که نزدیک به رقابت ها هستیم. امیدوارم این مسائل و مشکلات حل شود و این حداقل انتظار جامعه کاراته است و امید تمام ورزشکاران این رشته حل این مشکل است تا دغدغه ای نداشته باشند.

او در پایان ضمن تشکر از فدراسیون ادامه داد: از فدراسیون برای تمام کم و کاستی هایی که وجود دارد تشکر می کنم. جا دارد از فرجی رییس فدراسیون ، بهرامی، خوش قدم و زنگنه اعضای کادرفنی تشکر کنم. امیدوار هستم که بهترین نتیجه را در کشورهای اسلامی به دست بیاوریم و از مردم عزیز نیز می خواهم دعا کنند تا کاروان ایران بهترین نتیجه را کسب کند.

تگ ها


اخبار روز المپیک