علیپور: عناوین انفرادی بدون موفقیت‌ تیمی ارزشی ندارد

علی علیپور مهاجم باشگاه پرسپولیس در مورد شرایط این تیم اظهارنظر کرد...

مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس گفت: حاضرم آقای گل نشوم، اما پرسپولیس قهرمان شود. ما یک تیم هستیم که هدف مشترکی را دنبال می‌کنیم. 
به گزارش مدال، «پدربزرگ روحت شاد.» این جمله‌ای بود که پس از گلزنی علی علیپور مقابل سایپا روی پیراهن مهاجم اول پرسپولیس خودنمایی می‌کرد. آقای گل لیگ برتر در شرایطی که در سوگ از دست دادن پدربزرگش به سر می‌برد، اما بهترین نمایش ممکن را برابر سایپا ارائه داد. او یک گل زد و یک پاس گل داد تا کنار مهدی ترابی بهترین بازیکن زمین باشد. در آستانه بازی پرسپولیس و ذوب‌آهن اصفهان شنیدن تازه‌ترین حرف‌های علی علیپور خالی از لطف نیست. 
* بار دیگر درگذشت پدربزرگت را تسلیت می‌گوییم. پدربزرگ پدری‌ات بود یا مادری؟
مرحوم کربلایی کریم علیپور، پدربزرگ پدری‌ام بود که به دلیل بیماری به رحمت خدا رفت. ممنون از ابراز همدردی شما. 
* اهل فوتبال هم بود؟
پدربزرگم خیلی اهل فوتبال نبود ولی به خاطر من بازی‌های پرسپولیس را پیگیری می‌کرد. ما و پدربزرگ و مادربزرگم در یک حیاط در قراخیل قائمشهر زندگی می‌کنیم. هرگاه که به زادگاهم می‌رفتم سری هم به آن‌ها می‌زدم و همیشه پدربزرگم به من لطف داشت و... (ناگهان سکوت می‌کند). 
* خدا آن مرحوم را رحمت کند. بعد از گلزنی هم روی پیراهنت نوشته بودی «پدربزرگ روحت شاد». 
خدا رفتگان شما را بیامرزد. امیدوارم باعث خوشحالی روح آن مرحوم شده باشم. 
* با گلی که مقابل سایپا به ثمر رساندی صدرنشین جدول گلزنان شدی. حالا شانس اول آقای گلی لیگ برتر هستی. توضیحی می‌دهی؟
مهم گل زدن من نیست، مهم پیروزی پرسپولیس است. 
* همیشه این حرف را می‌زنی. به‌راستی حاضری آقای گلی لیگ برتر به دیگران برسد ولی پرسپولیس قهرمان لیگ برتر شود؟
آقای گلی لیگ برتر؟ بله، حاضرم آقای گل نشوم، اما پرسپولیس قهرمان شود. ما یک تیم هستیم که هدف مشترکی را دنبال می‌کنیم. می‌خواهیم به عنوان قهرمانی برسیم و دل هواداران پرسپولیس را شاد کنیم. عناوین انفرادی بدون موفقیت‌های تیمی ارزشی ندارد. این حرف دل من و اعتقاد قلبی‌ام است. 
* ولی یک مهاجم باید تا حدودی خودخواه باشد؟
شاید حرف شما درست باشد ولی من چنین دیدگاهی ندارم. بیشتر دوست دارم تیم موفق باشد. 
* جالب آن‌که اغلب رقیبان تو برای کسب عنوان آقای گلی لیگ برتر خارجی هستند. کی‌روش استنلی، آنتونی استوکس و لوسیانو پریرا که به ترتیب ۱۲، ۱۱ و ۱۰ گل زده‌اند. نظرت راجع به این مهاجمان چیست؟
همگی خوب هستند. البته باور کنید من خیلی دنبال شمردن گل‌هایم نیستم! همین که بتوانم رضایت خاطر کادر فنی و هواداران پرسپولیس را به دست بیاورم کافی است. 
* بازی با ذوب‌آهن اصفهان را چطور پیش‌بینی می‌کنی؟
اصلاً نمی‌توانم پیش‌بینی کنم. ما تا پایان لیگ هجدهم ۵ فینال داریم که همه مسابقات سخت و نفسگیر است. بازی در اصفهان هم شرایط خاص خودش را دارد. 
* یعنی اینکه احتمال مساوی و نبردن بیشتر است؟
نه! ما در بازی با ذوب‌آهن و مسابقات بعدی دنبال برد هستیم، اما رقیبان هم بیکار نیستند. تلاش می‌کنند جلوی قهرمانی پرسپولیس را بگیرند. با این وجود همه بچه‌های پرسپولیس هم‌قسم شدیم بار دیگر قهرمانی‌مان در لیگ برتر را جشن بگیریم.

تگ ها


لیگ برتر فوتبال ایران پرسپولیس پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال