علی دایی - علی کریمی؛دشمنی در باشگاه‌صدتاییها!

علی کریمی در حالی با ۱۲۷ بازی ملی سومین بازیکن ایرانی است که بیشترین بازی ملی را انجام داده که او می توانست تعداد بازی های به مراتب بیشتری داشته و شاید در صدر بیشترین بازی های ملی جهان قرار بگیرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در  آخرین رده بندی فیفا در مورد بازیکنانی که بیشترین بازی های ملی را انجام دادند علی کریمی ستاره سابق تیم ملی و پرسپولیس ، با ۱۲۷ بازی ملی در رده صدو پنجم قرار دارد. این در حالی است که علی دایی و جواد نکونام با ۱۴۸ بازی در این لیست بالاتر از او قرار دارند.


کریمی از مهرماه سال ۱۳۷۷ که برای اولین بار لباس تیم ملی ایران را به تن کرد تا آبان سال ۹۱ و بازی با تاجیکستان که با سه پاس گل در یک نیمه به کار خودش پایان داد در مقاطع مختلفی از تیم ملی دور شد و شاید اگر روند طبیعی طی شده و او در آن دوره ها در تیم ملی بازی می کرد شاید الان جایگاه به مراتب بالاتری در باشگاه صدتایی ها داشت.


۱۰ بازی به خاطر محرومیت
علی کریمی در حالی که هنوز نوزده سالش تمام نشده بود و در حالی که تنها ۴ بازی از حضورش در پرسپولیس می گذشت توسط منصور پورحیدری به تیم ملی دعوت شده و از آن زمان تبدیل به بازیکن اصلی تیم شد. او همزمان در تیم ملی و تیم امید بازی می کرد و بعد از قهرمانی در بازی های آسیایی همراه تیم ملی در حالی که دفاع چپ بازی می کرد در رقابت های مقدماتی المپیک ۲۰۰۰ سیدنی برابر ویتنام ، با تصمیمی عجیب روی نیمکت نشست و وقتی تیم دو صفر عقب بود به زمین آمد. اخراج علی انصاریان باعث شد که کریمی به داور ضربه ای بزند و همین موضوع باعث یکسال محرومیت او مسابقات شد.
در فاصله یک سال محرومیتش تیم ملی ایران ۱۰ بازی انجام داد و با توجه به شرایطی که کریمی داشت می توانست در این بازی ها به عنوان مهره ثابت منصورپورحیدری که اعتقاد ویژه ای به کریمی داشت بازی کند. 

۲۵ بازی در دوران علی دایی
علی کریمی اما یک بار دیگر در حالی که می توانست در تیم ملی بازی کند در لیست مدعوین قرار نگرفت. او در سال ۸۷ و بعد از انتقاداتی که از فدراسیون فوتبال کرد توسط فدراسیون محروم شد. بعد از پایان محرومیتش علی دایی نیز او را به تیم ملی دعوت نکرد. 
از اسفند سال ۸۷ که علی دایی هدایت تیم ملی ایران را به عهده گرفت ، تیم ملی ۲۵ بازی در طول یکسال انجام داد و کریمی در این بازی ها حضور نداشت. این ۲۵ بازی می توانست تعداد بازی های جادوگر از خود دایی و نکونام نیز بالاتر ببرد. 


۲۷ بازی دوران قطبی
بعد از آخرین بازی تیم ملی در رقابت های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۰ مقابل کره جنوبی که با تساوی یک ، یک به پایان رسید و ایران به جام جهانی نرفت کریمی از تیم ملی خداحافظی کرد. او ۱۲ بازی ملی را از دست داد اما در اسفند ۱۳۸۸ با دعوت افشین قطبی برای بازی با تایلند بار دیگر به تیم ملی برگشت.
در بازگشت به تیم ملی اما کریمی بار دیگر به شرایط اردوی تیم ملی اعتراض کرد و از آن پس تا پایان حضور قطبی به تیم ملی دعوت نشد.


کریمی در صدر
علی کریمی به دلایل مختلف در حدود ۶۲ بازی را که می توانست برای تیم ملی انجام بدهد را از دست داده است. درست است که مسایلی چون مصدومیت و یا عدم آمادگی می توانست این تعداد را کاهش بدهد اما در یک شریط خوشبینانه اگر کریمی این ۶۲ بازی را با لباس تیم ملی انجام داده بود الان ۱۸۹ بازی ملی داشت و در صدربیشترین بازی های ملی جهان قرار می گرفت چرا که اکنون نفر اول لیست فیفا احمدحسن از مصر با ۱۸۴ مسابقه است.

بیشتر بخوانید:

واکنش باقری و عزیزی به بازی‌های ملی زیر ۱۰۰!

آیا شجاع به اردوی تیم ملی دعوت می شود؟

 

تگ ها


علی دایی فوتبال ایران علی کریمی لیگ برتر خلیج فارس فوتبال