علی دایی؛فساد فوتبال از جامعه مستثنی نیست

......

 

مربی تیم فوتبال سایپا با بیان اینکه نباید در بحث فساد در فوتبال سیاه نمایی صورت بگیرد، گفت: فساد در جامعه وجود دارد و فوتبال نیز از این قاعده مستثنی نیست.

نشست مشترک مهدی تاج و علی دایی صبح امروز برگزار شد که اعضا در این جلسه به بررسی بحث فساد پرداخته و معتقد بودند باید کار کارشناسی  در این زمینه صورت بگیرد تا این معضل از جامعه فوتبال ریشه کن شود.

علی دایی، پیشکسوت و کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال ضمن تسلیت به جامعه ایران به خاطر درگذشت تعدادی از هموطنان عزیزمان در غرب کشور در حاشیه جلسه خود با مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال گفت: باید کمپینی را درست کرد تا جامعه فوتبال، فدراسیون فوتبال و همه آحاد ورزش کشور با یاری رساند به این عزیزان، شرایط مناسب را فراهم کنند. در واقع انتظار ما این است که به آسیب دیدگان این زلزله همدری کنیم و هر آنچه که در توانمان است، از آنها دریغ نکنیم.

کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال درباره بحث فساد و موضوعاتی که اخیرا در این خصوص مطرح شده است، گفت: انتظار ما این است که به بحث فساد به صورت جدی برخورد شود و با کار کارشناسی و اجرای برنامه های مختلف، این معضل ریشه کن شود. فساد در جامعه وجود دارد و فوتبال نیز از این قاعده مستثنی نیست. بر همین اساس معتقدم نباید بیش از حد بحث فساد در فوتبال را برجسته کرد و با سیاه نمایی شرایطی فراهم شود که این رشته پرطرفدار مظلوم واقع شود.

سرمربی تیم فوتبال سایپا در ادامه بیان کرد: فدراسیون فوتبال در راستای بررسی ورفع معضلات فساد در فوتبال، قول هر گونه همکاری را داد تا با استفاده از داشته های خود و همکاری با کمیته اخلاق، پلیس امنیت و دستگاه های نظارتی بتواند در رفع این مسئله بکوشد. در واقع این موضوع نیاز به کار کارشناسی، تحقیقی و برنامه ریزی دقیق و زیربنایی دارد که باید ساختارش شکل بگیرد و باشگاه ها در کنار هیاتهای فوتبال استانهای سراسر کشوردر این زمینه فعالیت های گسترده ای را انجام دهند. اگر حمایت و همدلی جامعه فوتبال در این بخش وجود داشته باشد بدون شک می توان شاهد نتایج موثری در رفع این معضل بود.

وی ادامه داد: تاج از پیشنهاد جلسه با کلیه دست اندرکاران و پیشکسوتان فوتبال استقبال و اعلام کرد که با اعضای کمیته های اخلاق و انضباطی و همچنین دستگاه های نظارتی، جلسه ای در این خصوص برگزار خواهد کرد. او از اظهار نظرات گفته شده به هیچ وجه ناراحت نبوده و این مطالب را موجب رشد و شکوفایی فوتبال می داند.

سرمربی تیم سایپا در پایان در خصوص روند آماده سازی تیم ملی فوتبال جهت حضور در رقابتهای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه گفت: امیدوارم شرایط برای ملی پوشان به گونه ای فراهم شود که بتوانند با برگزاری تمرینات و دیدارهای تدارکاتی، آمادگی لازم را کسب کنند. برای تیم ملی فوتبال ایران در میادین پیش رو و بازیهای جام جهانی آرزوی موفقیت دارم.

 

تگ ها


اخبار روز سایپا لیگ برتر خلیج فارس فوتبال