علی لطیفی به مدال گفت: خوشحالم که بحث جدایی نویمایر و گرو پیش آمده است!

پیشکسوت استقلال از جدایی گرو و نویمایر که عملکرد ضعیفی در این تیم داشتند ابراز رضایت کرد ......

پیشکسوت استقلال از جدایی گرو و نویمایر که عملکرد ضعیفی در این تیم داشتند ابراز رضایت کرد.

به گزارش خبرنگار مدال، علی لطیفی پیشکسوت استقلال درباره شرایط این تیم و برد پرگل مقابل سپیدرود، به خبرنگار مدال گفت: من بازی استقلال را واقعا پسندیدم و به اعتقاد من تیم فوق العاده بود و بهترین بازی فصلش را انجام داد. در تمام خطوط برتری داشت و در تعویض ها و ارنج بسیار خوب عمل کرد. نقطه ضعف استقلال و شفر که از ابتدای فصل شاهد آن بودیم، رفته رفته در حال مرتفع شدن است و تبدیل به نقطه قوت شده است. شفر به شرایط سال گذشته اش نزدیک شده است. مورد عجیب این بود که آقای شفر به ترکیب برنده دست می زد با این حال که من همیشه از ایشان حمایت می کردم و خواهم کرد اما باید این نقد به ایشان وارد می شد. در واقع همان اشتباه های علی منصوریان تکرار می شد. اکنون تیم ترکیب ثابتی ندارد و با توجه به جدایی چندین مهره و عدم هماهنگی بازیکنان جدید، کنترل اوضاع کار سختی برای کادر فنی بود. در بحث خریدهای خارجی هم که پر واضح است فقط طارق انتظارات را برآورده کرده است. در کل استقلال رفته رفته به شرایط آرمانی نزدیک می شود به شرط اینکه شفر آن اشتباهات مرگ بار را تکرار نکند. ما در این فصل اکثرا نیمه مربیان را واگذار کرده ایم و امیدوارم این اتفاق تکرار نشود.

پیشکسوت استقلال ادامه داد: من نگران تبریزی هستم. در رشت هم بسیار بدشانس بود. یک موردی که تبریزی نباید انجام دهد که البته آن نشات گرفته از پرتلاش و زحمتکش بودن وی است این است که خیلی از باکس دور می شود. برای یک مهاجم هدف دور شدن از باکس یعنی دور شدن از گلزنی. یک مهاجم با گل زدن زنده است و به نظرم تبریزی باید بیشتر از قبل حول و حوش محوطه جریمه باشد. در ۲۰ دقیقه مقابل سپیدرود نیز تبریزی عالی بود. تبریزی نیاز به این دارد که بیشتر در فاز تهاجمی باشد تا تدافعی. ایشان می تواند در استقلال موفق باشد چرا که توانمندی هایش را در ذوب آهن ثابت کرده است.

وی ادامه داد: خوشحال هستم که بحث جدایی گرو و نویمایر پیش آمده است و به نظر من با جدایی گرو، در کنار جذب یک مهاجم، تبریزی حتما باید حفظ بشود. در استقلال اکنون یک مهاجم هدف داریم که تبریزی است. صیادمنش، باقری، قائدی مهاجم کلاسیک و هدف نیستند و استقلال به مهاجم هدف احتیاج دارد.

لطیفی در انتها درباره دربی هنرمندان سرخابی گفت: دو روز قبل از این دیدار، آقای مهدوی از من خواستند که در این بازی شرکت کنم. هنرمندان سرشناسی هم حضور داشتند. متاسفانه اتفاقاتی افتاد که نظرها برگشت. بخش مدیریت این کار، خوب عمل نکرد. زمانی که باید دربی این دو تیم صورت بگیرد باید توازن برقرار باشد. ارنج دو تیم توسط دوستان پرسپولیسی انجام شد و جوری ترکیب استقلال چیده شده بود که این تیم دفاع نداشت که باعث عصبانیت بنده نیز شد. بازی بسیار جذاب بود و نیت این کار خیر بود. من به درخواست آقای روشن کمک کردم و وقتی دیدم نفر نداریم خودم به درون زمین رفتم. می خواستند پرسپولیس را برنده کنند. هنرمندان بیشتر پرسپولیسی بودند و نفرات دیگر در پرسپولیس، فوتبالیست بودند و کسی که قیچی برگردان زد، بازیکن من در استقلال ب بود ولی در هر صورت بحث من برد و باخت نیست و فقط هدف کار خیر بود

 

گفت و گو از پانیذ فرحناک- خبرنگار مدال.

تگ ها


مصاحبه‌های اختصاصی