علی لطیفی در گفت و گو با مدال: یکی از گلرهای استقلال باید برود/ تغییرات در ترکیب به ضرر تیم است

پیشکسوت استقلال معتقد است که دو دروازه بان هم سطح و با کیفیت نباید همزمان در یک تیم حضور داشته باشند چرا که باعث تضعیف تیم، خودشان و ایجاد حاشیه خواهند شد ......

پیشکسوت استقلال معتقد است که دو دروازه بان هم سطح و با کیفیت نباید همزمان در یک تیم حضور داشته باشند چرا که باعث تضعیف تیم، خودشان و ایجاد حاشیه خواهند شد.

به گزارش خبرنگار مدال، علی لطیفی، پیشکسوت استقلال در گفت و گو با خبرنگار مدال درباره شرایط استقلال در دیدار مقابل سپاهان گفت: بدون تعصب، حق استقلال مقابل سپاهان، شکست نبود. حداقل نتیجه عادلانه در بدبینانه ترین حالت، تساوی بود. روی بدشانسی که توپ آخر هم به تیر دروازه خورد، استقلال نتوانست به حقش برسد. اما با وجود باخت باید بگوییم که استقلال پیشرفت خوبی داشته است. این تیم با توجه به تغییر و تحولات گسترده ابتدای فصل که مشکل ساز شد، احتیاج به زمان دارد اما اعتقاد من این است که زمان رفته رفته رو به پایان است و نفرات اضافه شده در نهایت تا نیم قصل فرصت دارند تا خودشان را نشان دهند. 

لطیفی ادامه داد: من یک نقد به آقای شفر دارم که به منصوریان نیز داشتم. تغییرات پی در پی در ترکیب تیم می تواند آسیب مهلک به استقلال بزند. پاشنه آشیل تیم منصوریان، همین موضوع بوده اون در یک فصل و نیم حضورش، هرگز نتوانست به ترکیب ثابتی دست پیدا کند. آقای شفر باید تا جای ممکن، تغییرات خود را کم بکند. خط دفاعی استقلال با توجه به غیبت طولانی منتظری، می تواند عملکرد خوبی داشته باشد. چشمی بازیکن با تعصب و خوبی است اما باورم این است که توانمندی های چشمی در خط میانی به چشم می خورد و باید قبول کنیم که او یک دفاع وسط کلاسیک و متخصص نیست. 

پیشکسوت استقلال تصریح کرد: در مدتی که حسین حسینی در استقلال بوده همیشه کیفیت او را بالا دیدم. مقابل سپاهان نیز مقصر دریافت گل نبود. در گل دریافت شده، کل تیم بد عمل کرد و در وهله اول، وریا غفوری اشتباه کرد. من همچنان اعتقاد ابتدای فصل خودم را دارم که قطع به یقین یکی از گلرهای استقلال باید از این تیم برود. دو دروازه بان هم سطح که هر دو مدعی پوشیدن پیراهن شماره یک هستند نمی توانند با حضور در یک تیم به هم کمک کنند بلکه باعث می شوند سطح کیفی خودشان پایین بیاید. در سطوح بالای فوتبال دنیا نیز همیشه یک دروازه بان خوب است و گلر دوم به این باور رسیده که باید ذخیره او باشد. در استقلال هر بازی که حسینی در گل است توانمندی رحمتی دیده نمیشود و برعکس.

لطیفی در انتها اذعان داشت: من باور دارم که شرایط استقلال خوب خواهد شد. هواداران باید صبور باشند. اگر پرسپولیس به فینال رسیده، مهم ترین دلیلش بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتشان بود. شاید صحبت های من خنده دار باشد اما چون پرسپولیسی ها نتوانستند مهره جدیدی اضافه کنند پس احتیاجی نبوده که زمان بخرند تا به هماهنگی برسند. در واقع توفیق اجباری بود چرا که اکنون بازیکنان پرسپولیس، سه سال است که در کنار هم بازی می کنند. دقیقا نقطه مقابل استقلال!

تگ ها


استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال