علی موسوی: استقلال باید شفر را نگه می‌داشت

پیشکسوت باشگاه استقلال معتقد است مدیران استقلال باید شفر را در تیم خود نگه می‌داشتند....

علی موسوی در جدیدترین گفت و گوی خود در مورد پایان کار استقلال در لیگ هجدهم گفت:‌استقلال سهمیه را گرفت. می‌شود گفت که این تیم از نیم‌فصل برای قهرمانی استارت زد که دیر بود. اگر از ابتدای فصل همه چیز استقلال مرتب بود می‌توانست قهرمان شود. اما به هر حال با این اوضاع و شرایط و با توجه به اینکه خریدهایش را هم در نیم‌فصل دوم انجام داد به نظر من مقام سوم برای این تیم بد نبود. 

موسوی در ادامه گفت: این تجربه خوبی بود که برای فصل آینده سرمربی‌ را زودتر مشخص کنند و استارت کار را زودتر بزنند. در این سال‌ها استقلال فصل‌ها را پر از حاشیه آغاز کرد. پرسپولیس شاید بازیکنان زیادی را تغییر داد اما آنها مربی دارند که سواد دارد و توانست در این چند سال تمرینات را طوری طراحی کند که هر کس وارد تیم می‌شود خیلی زود جا بیافتد. برانکو به پرسپولیس ثبات داد و آنها توانستند امسال هم قهرمان شوند.

مهام اسبق آبی‌های تهران در خصوص جدایی شفر گفت:‌ به نظر من با توجه به اتفاقات ابتدای فصل کار شفر خوب بود. استقلال از ابتدای فصل روبه‌رشد بود و بهتر می‌شد. هر مربی اشتباه می‌کند. نباید همه کاسه‌ کوزه‌ها را سر او شکست. من فکر می‌کنم بهتر بود شفر را نگه می‌داشتند. این تیم تازه در حال جا افتادن است. استقلال در نیم‌فصل دوم امتیازات خوبی کسب کرد اما با یک تصمیم احساسی شفر را برکنار کردند و تیم وارد حاشیه شد. با ماندن شفر می‌توانستیم فصل بعد را  با ثبات بهتری شروع کنیم. 

موسوی در ادامه در مورد تأثیر فرهاد مجیدی بر چند بازی آخر استقلال گفت: نمی‌توانیم در این چند بازی در مورد تأثیر فرهاد مجیدی صحبت کنیم. فوتبال ورزشی است که باید حداقل یک سال به سرمربی وقت داد تا طرز فکر و سیستمش را در تیم جا بیندازد. مجیدی در این چند بازی آمد که فصل را به اتمام برساند. برای او تجربه شد اما به نظرم در این بازی‌ها هم استقلال با سیستم شفر بازی کرد. فرهاد شاید از لحاظ روحی و روانی روی تیم کار کرده باشد اما از نظر فنی نمی‌توان گفت در این مدت کم تأثیری داشته است.

وی در خصوص اینکه آیا به قهرمانی استقلال در فصل آینده خوش‌بین است، گفت: برای قهرمانی باید سیستم و برنامه داشته باشیم.باید یک مربی بیاید که به او ۲-۳ سال زمان بدهیم. با یک بازی نگوییم حیا کن رها کن.باید مربی بیاید که سواد داشته باشد و بتواند بازیکنان خوبی را به تیم اضافه کند و همچنین بازیکنان مازاد را کنار بگذارد. ما نمی‌توانیم با شش ماه آوردن مربی تیم را قهرمان کنیم. برای این کار باید برنامه بلندمدت داشته باشیم. در این ۲-۳ سال استقلال کلاً فصل را با مشکلات و حاشیه شروع کرده است. اکنون باید هرچه سریع‌تر سرمربی مشخص شود تا نقل و انتقالات و تمرینات پیش‌فصل را زودتر شروع کنیم و مسائل حاشیه‌ای جمع شود.

پیشکسوت استقلال در مورد کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا در پایان این فصل لیگ برتر عنوان کرد: با این وضعیت یارگیری‌ها من دید خوبی به سهمیه ندارم. برای نتیجه‌ گرفتن در آسیا اول باید ابزار و بازیکن حرفه‌ای داشته باشیم. باید تمام کننده حرفه‌ای داشته باشیم. شاید ما نتوانیم ۳-۴ بازیکن حرفه‌ای را جذب کنیم اما می‌توانیم یک نفر را که تلاش بازیکنان را به هدف برساند به تیم اضافه کنیم. به نظر من سه خرید استقلال در نیم‌فصل در سطح نتیجه گرفتن در آسیا نبودند. برای این کار باید برنامه‌ریزی دقیق‌تری داشته باشیم. تیم‌های عربی بهترین‌ها را جذب می‌کنند و به موقع از آنها استفاده می‌کنند. 

وی اضافه کرد: اما ما هر وقت کارمان گره بخورد کسی را نداریم که این گره را باز کند. هر سال این سهمیه را می‌گیریم اما در مراحل اولیه تیم حذف می‌شود. مگر اینکه با قرعه‌ خوبی روبه‌رو شویم و تیم بالاتر برود. شاید هم هر پنج سال این اتفاق بیافتد که به مراحل پایانی لیگ قهرمانان برسیم اما با این شرایط و اوضاع من فکر می‌کنم حالا حالاها اتفاقی نمی‌افتد.

تگ ها


شفر علی موسوی استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال