علی‌نژاد: انتخاب نیکخواه بهرامی به خاطر تجربه‌اش بود

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: اوایل هفته آینده یک پرداخت مالی به فدراسیون‌ها خواهیم داشت و قبل از المپیک پرداخت دیگری انجام می‌دهیم....

وی درباره پرداخت سه ماه حقوق باقیمانده به ورزشکاری که سهمیه گرفته‌اند، گفت: در رشته‌هایی که فرد دیگری سهمیه گرفته، اما فرد دیگری اعزام می‌شود، قرار شد کل حقوق ۱۸ ماه به فرد اعزامی هم داده بشود.

معاون وزیر ورزش عنوان کرد: یک ماه تا المپیک باقی مانده و اولین کاروان ایران نیز ۲۶ تیر ماه اعزام می‌شود و این روزها، مهم و تاثیرگذاری خواهد بود. دیروز هم جلسه‌ای با حضور سجادی و صالحی امیری با سرپرستان و سرمربیان داشتیم و عنوان کردیم در این مدت تلاش کنیم که ورزشکاران را به اوج برسانیم و سلامت ورزشکاران را حفظ کنیم و این مهم است. واکسیناسیون ورزشکاران تمام شد و بخش کوچکی مانده که شنبه تزریق خواهند کرد. این واکسن به طور صد درصدی محافظت ندارند و توصیه‌های لازم را برای مراقبت بیشتر انجام دادیم. همچنین درخصوص تمهیدات  سفر و حضور در دهکده بحث‌های خوبی شد.

علی‌نژاد گفت: تمام تلاش ما و کمیته این است که در این یک ماه کمک بیشتری به فدراسیون‌ها داشته باشیم. بر همین اساس اوایل هفته آینده یک پرداخت مالی دیگر خواهیم داشت و قبل از المپیک پرداخت دیگری انجام می‌دهیم. همه تلاش می‌کنیم تا کاروان المپیک به خوبی و به سلامت اعزام شود و نتایج خوبی بگیرد. تا الان ۶۳ سهمیه قطعی گرفته‌ایم، اما پیش‌بینی این است که یکی دو سهمیه دیگر بگیریم و رکورد سهمیه‌های خودمان را بشکنیم که این موضوع در شرایط کرونا و تحریم یک اتفاق ویژه محسوب می‌شود.

وی درباره هماهنگی وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک گفت: نکته اساسی این است که وقتی به واسطه تعامل این دو دستگاه در ورزش، آرامش حاکم شد،  دغدغه‌ای نخواهد بود. من خودم سال‌ها رئیس فدراسیون بودم و دیدم که این اختلافات به سلامت روانی ورزشکاران، مربیان و فدراسیون‌ها آسیب می‌زند‌. ما تمام تلاش را کردیم تا در کنار هم و به عنوان دست واحد در کنار فدراسیون‌ها باشیم و کمک کنیم که آنها آرامش خاطر داشته باشند. فکر می‌کنم یکی از اتفاقات ویژه این دوره همین همراهی و همدلی بود و انشالله این همدلی و همراهی را تا روز پایانی فعالیت دولت حفظ خواهیم کرد. امیدوارم دولت جدید و کمیته جدید بازهم این ویژگی را داشته باشند و همدلی را سرلوحه قرار بدهیم. اختلاف نظر همیشه هست اما باید نوع تعامل به گونه‌ای باشد که منافع ملی در نظر گرفته شود.

تگ ها


محمد صمد نیکخواه بهرامی مهدی علی نژاد بسکتبال تیم ملی بسکتبال وزارت ورزش و جوانان