علی‌نژاد: فدراسیون ووشوی ایران الگوی جهانی است

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان، در مجمع عمومی سالیانه فدراسیون ووشو، گفت: فدراسیون ووشوی ایران در جهان سرآمد بوده و یک الگوی جهانی برای همه کشورهاست....

به گزارش "ورزش سه"، مجمع عمومی سالیانه فدراسیون ووشو عصر امروز (شنبه) ۱۴ تیر ماه ۱۳۹۹، به میزبانی هتل بین‌المللی پارسیان استقلال و به ریاست مهدی علی‌نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان برگزار شد. علیرضا خسروی مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها و سرپرست فعلی فدراسیون ووشو، فضل‌الله باقرزاده نایب رئیس کمیته ملی المپیک، سایر مسئولان فدراسیون و اعضای مجمع از حاضرین در این جلسه بودند.

در ابتدای این مجمع علیرضا خسروی گزارشی از عملکرد فدراسیون و مواردی که در مدت سرپرستی وی (۴ ماه و نیم اخیر) انجام شده، ارائه کرد و در این مورد توضیح داد: در این مدت به دلیل شیوع ویروس کرونا که باعث تعطیلی اردوها و مسابقات شده بود، فرصت خوبی داشتیم تا بازسازی کامل تالوفیلد و سکوی ساندا، خوابگاه تیم ملی و سالن بدنسازی را انجام دهیم. 

او افزود: همه شما سال‌هاست در مسیر فدراسیون قرار دارید و این پیشرفت با تلاش و به‌ سختی کسب شده است. در این چند ماه سعی کردم تا ماموریتم که حفظ آرامش فدراسیون بود را به خوبی انجام دهم و همه می‌دانیم علی‌نژاد چقدر تلاش کرد که ووشو به این جایگاه برسد و حتما نگاه ویژه‌ای به فدراسیون خواهد داشت تا در این مسیر موفقیت، حرکت خود را دنبال کند.

پس از صحبت‌های خسروی گزارش حسابرس مستقل، خزانه‌دار فدراسیون و همچنین بازرس به اطلاع اعضای مجمع رسیده و مورد تصویب قرار گرفت. در ادامه مجمع باقرزاده نایب رئیس کمیته ملی المپیک گفت: به‌ طور معمول که نماینده کمیته در مجامع هستم، صحبتی انجام نمی‌دهم اما باید بگویم سال‌ها قبل فردی ووشو را نمی‌شناخت و حالا با مدیریت مقتدر طی ۱۳ سال گذشته، این رشته به کارنامه درخشانی دست یافت. این دگرگونی عظیم با مدیریت علی‌نژاد بود و اکنون ووشوی ایران در دنیا می‌درخشد که باید آن را ارزشمند دانست.

در پایان این مجمع نیز مهدی علی‌نژاد پس از تبریک میلاد امام رضا (ع)، اظهار کرد: تقریبا ۱۴ سال پیش برای اولین بار و پس از چهار ماه سرپرستی، در مجمع انتخاباتی ریاست فدراسیون ووشو شرکت کردم که این زمان خیلی زود گذشت. این سال‌ها با یک چشم برهم زدن تمام شد و باید فکر کنیم که چه بودیم و اکنون کجا هستیم. اکنون ووشو سرآمد در بخش‌های مختلف است و حتی در همین بحث کرونا، ورزش در خانه را ووشو با سبک تای‌چی آغاز کرد و سپس به رشته‌های دیگر گسترش یافت.

او ادامه داد: یک افتخار است که وقتی در ووشوی قاره اروپا اختلاف ایجاد می‌شود، از نماینده ایران می‌خواهند تا به آن پایان دهد. فدراسیون ووشوی ایران الگو است و اکنون در مسئولیت جدیدم از فدراسیون‌ها خواسته‌ام تا مسیر جدیدی را چون ووشو انتخاب کنند.

معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش توضیح داد: طبیعی است هر آمدنی یک رفتنی دارد اما من متعلق به خانواده ووشو هستم و به آن افتخار می‌کنم. اکنون ووشو وارد المپیک جوانان شده است که این افتخار و اتفاق بزرگی است که به سبد مدال آوری ایران اضافه خواهد کرد. باید از آقای باقرزاده تشکر کنم که همیشه مثل برادر بزرگ‌تر به من کمک کرده‌اند و افتخار می‌کنم چنین فردی نایب رئیس کمیته ملی المپیک است. او کار بزرگی در شمشیر بازی انجام داده و به مدال آوری آن‌ها در المپیک آینده امیدواریم.

او همچنین درباره ادامه فعالیت‌های ووشو در روزهای کرونایی، گفت: به تمام شهرها در بخش تالو مجوز داده‌ایم و خوشبختانه باشگاه‌ها آغاز به کار کرده‌اند. در شهرهای سفید، ساندا هم مجوز دارد. این مشکل همه دنیا را گرفتار و تمام رویدادهای ۲۰۲۰ را تعطیل کرده است. با این حال باید اهالی ورزش و مردم از خودشان مراقبت کنند.

مجمع انتخاباتی ریاست فدراسیون ووشو نیز فردا (یکشنبه) ۱۵ تیر ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۰ صبح، به میزبانی هتل پارسیان استقلال برگزار می‌شود.

تگ ها


وزارت ورزش و جوانان مهدی علی نژاد ووشو