Banner

علی نژاد: خود ژاپنی ها درباره المپیک اختلاف نظر دارند

معاون وزیر ورزش و جوانان درباره احتمال برگزاری المپیک در پاییز ۹۹ صحبت کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، مهدی علی نژاد معاون وزیر ورزش و جوانان درباره احتمال تعویق المپیک ۲۰۲۰ توکیو گفت: هم این احتمال هست که در پاییز المپیک برگزار شود و هم اینکه به سال آینده موکول شود. به نظر من گزینه اول محتمل تر است. البته تا ماه اکتبر، هوای توکیو به گونه ای است که می تواند میزبان باشد اما در ماه نوامبر دیگر خیلی سرد می شود. زمزمه های داخلی ژاپنی ها هم این است که شاید تا اکتبر به تعویق بیندازند.

وی افزود: ژاپن زیرساخت هایی را آماده کرده که نمی تواند آنها را ۱ سال بی استفاده رها کند چون خیلی هزینه بر است. مجموعه هایی که به عنوان دهکده ساخته می شود، پس از المپیک یا فروخته یا اجاره داده می شوند و اینکه ژاپنی ها بخواهند این امکانات را یک سال یا بیشتر بی استفاده نگه دارند، خیلی برایشان دشوار خواهد بود.

او درباره صحبت های پراکنده ای که در مورد زمان برگزاری المپیک شنیده می شود، گفت: یکی از اعضای هیئت اجرایی المپیک توکیو که ژاپنی هم بود، گفت ممکن است المپیک تا ۲ سال عقب بیفتد ولی بلافاصله رئیس ستاد برگزاری او را توقیف کرد و گفت که نباید چنین حرفی می زده است. یعنی در خود ژاپن هم اختلاف نظر وجود دارد. به هر حال ویژگی کرونا این است که رفتار قابل پیش بینی ای برای مردم دنیا ندارد.

بیشتر بخوانید:

سناریوهای سری آ؛ سرنوشت این فصل چه می‌شود؟

تگ ها


مهدی علی نژاد وزارت ورزش و جوانان المپیک المپیک ژاپن المپیک توکیو